Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza

Gdzie można spotkać w Polsce błękitne żaby, a gdzie usłyszeć tokujące cietrzewie? Dlaczego znad Biebrzy zniknęły bataliony? I jak może się zakończyć nieoczekiwane spotkanie z wilkiem?

Czuliście kiedyś ekscytację na myśl, by przespać w samochodzie noc przy ujemnej temperaturze, a później wstać przed świtem i pół dnia czatować na podmokłym terenie w pozycji leżącej?

Zapewne niewielu o tym marzy, a zrozumieć może tylko ten, kto tego doświadczył. Ale efekty możemy podziwiać wszyscy – dzięki fotografom i pasjonatom takim jak Magda i Łukasz, którzy od lat z powodzeniem portretują m.in. zmieniające się Bagna Biebrzańskie.

Znajdziecie tu wiele zaskakujących ciekawostek o przyrodzie, piękne zdjęcia oraz związane z nimi fascynujące historie. Długie godziny spędzone na oczekiwaniach, by upragniony „model” pojawił się przed obiektywem, to zaledwie część wysiłku włożonego w każde zdjęcie. Nie zawsze uda się właściwie wybrać miejsce potencjalnego spotkania, a niekiedy jeden nieostrożny ruch może spłoszyć cel. Czy zatem warto? Zajrzyjcie do książki i przekonajcie się!

Informacje dodatkowe o Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza:

Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza - opinie o książce

Avatar użytkownika - kalcia1998
kalcia1998
Przeczytane:2021-03-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Książka stworzona z prawdziwej pasji. Czyta się ją wspaniale. Czytelnik może się poczuć jak fotograf przyrody, wstający o świcie wraz z bohaterami, skradający się do czatowni, czekający na niezwykłe kadry.