Magiczne istoty

Przygotuj się na spotkanie z zachwycającymi mitycznymi stworzeniami z całego świata, od olbrzymów i trolli, po wilkołaki, harpie, syreny i jednorożce. Poznaj związane z nimi zdumiewające historie: dowiedz się, jak złośliwe elfy wywołują straszliwe koszmary, co zrobił Pegaz, by pokonać budzącą grozę Chimerę, dlaczego Feniks śpiewa urzekającą pieśń, jak zgasić smoczy ogień... i wiele więcej.

Informacje dodatkowe o Magiczne istoty:

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data wydania: 2016-11-09
Kategoria: Albumy
ISBN: 978-83-65534-35-4

Kup książkę Magiczne istoty

Magiczne istoty - opinie o książce

Czy kochacie fantastykę?
Czy uwielbiacie magiczne istoty?
Czy boicie się pradawnych stworzeń?
A może chcecie z nimi walczyć?
Mam dla was fantastyczną radę! Strzeżcie się albo zgłębiajcie wiedzę o magicznych istotach, bowiem potwory istnieją naprawdę!

Magiczne istoty potrafią zaskoczyć. Ich piękno oraz umiejętności wywierają ogromne wrażenie. Jednak gdzieś w podświadomości nasz szósty zmysł ostrzega nas przed nimi. Niektóre są dobre, inne uwielbiają płatać figle, ale są też takie, których powinniśmy unikać.
Czy intrygują was Feniksy? Może jednak kochacie elfy?  A co wiecie o trollach? Czy sądzicie, że jednorożce są łagodnymi istotami? Chcecie poznać wiele magicznych stworzeń? Jeśli tak, to koniecznie sięgnijcie po książkę "Magiczne istoty".

"Przygotuj się na zauroczenie, strach i zdumienie - a wszystko to naraz, gdy już ośmielisz się wkroczyć do tego urzekającego świata"

Jestem zauroczona, zakochana i spełniona jako miłośnik fantastyki! Ta magiczna książka jest rewelacyjna i zdecydowanie każdy kto uwielbia fantastykę powinien zaopatrzyć się w nią. Możliwość poznania tych wszystkich istot okazała się niesamowitą przygodą. Informacje jakie posiadałam zdecydowanie przydadzą się mi. Moja wyobraźnia została pobudzona, a nowa wiedza zostanie wykorzystana przeze mnie podczas obrony przed złymi stworzeniami.
Te wszystkie smoki, centaury, jednorożce, gryfy skradły moje serce już od samego początku. I chociaż powinnam lękać się, to jednak moje serce należy do nich.

"Magiczne istoty" dały mi możliwość poznania takich stworzeń jak:
- Feniks,
- Straszliwi strażnicy,
- Gryf,
- Pegaz,
- Elfy.

Wyobrażacie sobie te wszystkie stworzenia w jednej książce?! Nie mogę wyjść za zachwytu! A dodatkowym atutem są umieszczone w niej genialne tajniki obrony przed wilkołakami. Już nic nie jest mi straszne! Mogłam również poznać magiczne zwroty, a także zaklęcia i elfie sztuczki. Teraz już wiem, że za wszystkimi moimi straszliwymi koszmarami oraz poplątanymi włosami z rana stoją elfy, które uwielbiają psocić i robić "elfie loki".
Nawet smoki nie są mi już straszne, wiem że ich smoczy ogień mogę zagasić na jeden sposób, ogniem ziemskim. Odkąd zgłębiłam wiedzę pochodzącą z "Magicznych istot" jestem bezpieczna. Teraz to ja rozpocznę polowanie, będę wilkiem, a nie owcą.

Książka jest zdecydowanie rewelacyjna. Umieszczone w niej szczegóły na temat przeróżnych stworzeń są gratką dla fantastykoholików. Ja rozpływam się z zachwytu. Ogromnym zaskoczeniem były informacje chociażby o Selkie, których wcześniej nie spotkałam w żadnych książkach. Dodatkowym plusem są przewspaniałe ilustracje, które możemy znaleźć na każdej stronie książki. Każda z nich jest idealnym uzupełnieniem informacji. Oczywiście część informacji jest mi już znana z wielu innych książek, ale pozyskałam także dodatkową wiedzę.
Nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić was do sięgnięcia po "Magiczne istoty". Gwarantuję wam, że spędzicie miło czas podczas pozyskiwania wiedzy ze świata fantasy. Ta książka jest zdecydowanie rewelacyjna. Magiczna aura weźmie was w swoje szpony, zachwyci i na zawsze pozostanie waszą miłością. Po tej książce pokochacie fantastykę jeszcze bardziej.

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2021-02-18, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2021,

Dość interesujące acz skrótowe zestawienie różnego rodzaju magicznych i mitycznych istot. Ładne ilustracje, informacje krótkie lecz treściwe. Jest to pozycja raczej stanowiąca ciekawostkę dla starego wyjadacza, ale przypuszczam, że na przykład dla dziecka w wieku szkolnym może stanowić wspaniałą zachętę do sięgnięcia po inne, pełniejsze źródła na temat różnego rodzaju fantastycznych bestii.

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2018-05-27, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2018, 52 książki 2018,

Genialnie wydany bestiariusz :) Informacji jest to co prawda niewiele, jednak mamy opisane podstawy o każdym stworzeniu, zdecydowanie największym atutem tej książki są barwne ilustracje magicznych istot, chociaż dowiedziałam się też kilku ciekawostek, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Przyjemny dodatek do zbioru fanatyków fantastyki.