Makowiec na zgodę

Wirujące płatki śniegu, migoczące lampki na świątecznym drzewku, zapachy i aromaty unoszące się w powietrzu oraz obecność rodziny. To wszystko brzmi jak idealne Boże Narodzenie, dokładnie takie, jakie omijało Amelię przez ostatnie trzy lata. Młoda i ambitna kobieta, skupiająca się przede wszystkim na swojej pracy, unikała wyjazdu na święta. Czy tylko to było powodem jej decyzji? Co się wydarzy, kiedy dziewczyna postanowi zrobić niespodziankę swoim bliskim i pojawi się w rodzinnym domu na kilka dni przez Bożym Narodzeniem? Czy ona również będzie czymś zaskoczona?
Niespodziewany gość, świąteczny klimat oraz rozterki dotyczące wybaczania. To zdecydowanie nie będą zwyczajne święta!

Informacje dodatkowe o Makowiec na zgodę :

Wydawnictwo: Magia Słów
Data wydania: 2023-12-06
Tytuł oryginału: Makowiec na zgodę
Język oryginału: Język polski

Kup książkę Makowiec na zgodę

Makowiec na zgodę - opinie o książce

"Życie jest zaskakujące. Ma swój własny, nikomu nieznany plan i realizuje go według swoich upodobań. Niekiedy czegoś nie rozumiemy, nie zgadzamy się. Wydaje nam się bezsensowne. Dopiero z biegiem czasu okazuje się, że to coś było potrzebne."

Trzy lata temu, wydarzyło się coś, co  zaraz, po czymś najpiękniejszym, okazało się być, jak szpila wbita prosto w serce.

Rzucenie się w wir pracy, unikanie rodzinnych spotkań i gdy w końcu, Amelia, decyduje się spędzić święta z rodziną, nie dająca o sobie zapomnieć, tak samo, wspaniała, co bolesna przeszłość wydarzeń sprzed paru lat, staje także w progu domu jej rodzinnego domu.

I pytanie - zostać czy wiać?

A może zmierzyć się z tym, co nieuniknione i dać szansę miłości?

Czasem warto, dać drugą szansę, bo może okazać się, że, nie dając jej, może nam przejść koło nosa prawdziwe szczęście. Tym bardziej w święta, które tworzą jedyną w swoim rodzaju, niepowtarzalną, pachnącą atmosferę.

Świąteczna nowelka z fajną historią.

Uroczy bohaterowie, uczucia, wątpliwości i nutka pikanterii.

To jest właśnie przepis na miły wieczór z "Makowcem na zgodę".

Bardzo lubię twórczość M.F.Mosquito, i choć świetnie czytało mi się to cudeńko, to było stanowczo za krótkie.

Pięknie dziękuję autorce za egzemplarz. Śliczna okładka.

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2024-01-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Uwielbiam nowelki, a świąteczny czas umiliło mi opowiadanie M.F. Mosquito "Makowiec na zgodę", które zostało wydane w wersji papierowej przez Wydawnictwo Magia Słów.  To historia Amelii, ambitnej młodej kobiety, która pod wpływem chwili, decyduje się na spędzenie świąt z rodziną. Nie wiedziała jednak, że rodzinne spotkanie zmieni się również w powrót do przeszłości, która zostawiła w niej swój nieprzyjemny ślad.  Autorka wprowadza nas w niezwykle przyjemny, świąteczny klimat. Robi do bardzo umiejętnie, tak że niemal można poczuć zapach choinki i tytułowego makowca. Bez problemu mogłam wczuć się w rodzinną atmosferę, wypełnioną przygotowaniami do Bożego Narodzenia ale i uczuciami, bliskością, a także bólem na wspomnienia o zranieniu.  To piękna opowieść o drugiej szansie, o tym że niewyjaśnione sprawy ciągną się za nami przez lata nie dając nam wytchnienia i spokoju. Warto je zawsze zamknąć by wkroczyć w przyszłość pełną spokoju i nadziei. Jak będzie w przypadku Amelii i niespodziewanego gościa, którego pojawienie się burzy spokój, jaki wybudowała wokół siebie bohaterka?   "Makowiec na zgodę" przeczytałam w mgnieniu oka, ponieważ bardzo przyjemne pióro autorki sprawia, że czyta się go niezwykle szybko. To opowiadanie pozwoli przedłużyć Wam bożonarodzeniowy okres, który co prawda już minął ale za sprawą stron tej pozycji bez problemu poczujecie go ponownie. Towarzyszyć Wam będzie sporo emocji więc warto sięgnąć po niego w każdej chwili.
Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
agnieszka_rowka
Przeczytane:2024-02-11, Przeczytałam,
Oblicza miłości. Przekonaj mnie
M.F. Mosquito0
Okładka ksiązki - Oblicza miłości. Przekonaj mnie

Zranione serce nie jest jedyną rzeczą, jaką ukrywa przed światem Aleksandra, piękna i niezależna właścicielka agencji reklamowej. Druga tajemnica dotyczy...