Mám nápad. Czeski dla początkujących

Wydawnictwo: Firma Akcent
Data wydania: 2019-09-10
Kategoria: Podręczniki
ISBN: 978-83-954579-0-6

Podręcznik "Mám nápad" to 15 lekcji, z czego 10 to lekcje tematyczne a 5 lekcje powtórzeniowe.

Dodatkowo 70 nagrań MP3, testy powtórzeniowe i klucz do samodzielnego sprawdzania postępów w nauce.

Kurs języka czeskiego dla początkujących. Przeznaczony dla osób, które chcą zdobyć solidne podstawy w zakresie komunikacji w języku czeskim (A1-A2) albo kompleksowo powtórzyć wcześniej zdobytą wiedzę.

Jana Kępska - autorka:

Jestem Czeszką, która ponad 15 lat pracuje jako lektor i tłumacz i od kilkunastu lat mieszka w Polsce.

Od 2012 roku prowadzę firmę Akcent specjalizującą się w nauczaniu języka czeskiego. Prowadząc naukę języka czeskiego w Polsce zauważyłam, że przygotowując zajęcia muszę korzystać z kilku różnych podręczników, ponieważ żaden z dostępnych na rynku nie jest optymalny. Niektóre są już przestarzałe, inne mają za mało ćwiczeń, inne z kolei mają dobre teksty, ale gramatykę prezentują z perspektywy języka angielskiego albo tłumaczą ją w sposób niezrozumiały dla moich studentów. Zauważyłam, że Polakom sprawiają kłopoty niektóre typowe zagadnienia w zakresie gramatyki i słownictwa czeskiego, na które w podręcznikach „dla Anglików” nikt nie zwraca uwagi.

W ten sposób powstał pomysł na własny, autorski podręcznik. Taki, który będzie miał nowoczesne teksty, przystępnie tłumaczoną gramatykę, wystarczającą ilość ćwiczeń oraz duży zasób słów, które dzięki ładnym obrazkom będą łatwiejsze do zapamiętania :).

Oferuję Wam podręcznik, z którego mogą korzystać lektorzy nauczający języka czeskiego w Polsce, ale również osoby uczące się czeskiego samodzielnie.

Tagi: język czeski podręcznik

Kup książkę Mám nápad. Czeski dla początkujących

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2019-09-20, Przeczytałem,
To je ono! Uczymy się języków obcych, by znaleźć lepiej płatną, bardziej atrakcyjną pracę. By móc się swobodnie komunikować w czasie podróży wakacyjnej czy służbowej. By móc pracować w środowisku wielonarodowym czy komunikować się przez Internet. Uczymy się przede wszystkim języków najbardziej rozpowszechnionych, popularnych, takich jak chociażby angielski. Czasami warto jednak poznać dodatkowo język trochę mniej znany, za to przydatny chociażby w czasie krótkich wypadów turystycznych. Taki, jak język naszych południowych sąsiadów, Czechów. Język zbliżony do polskiego. Najlepiej uczyć się danego języka, przebywając w środowisku, gdzie się go naturalnie używa. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Wtedy pozostają kursy językowe czy nauka samodzielna. Każda z tych form ma swoje zalety i wady. Lepiej, kiedy ktoś nas kontroluje i ocenia. Wygodniej, kiedy sami poświęcamy nauce czas w momencie, który najbardziej nam odpowiada. Autorski podręcznik Mam napad! Jany Kępskiej skierowany jest do początkujących, ewentualnie do tych, którzy chcą szybko odświeżyć podstawy języka. Jest nakierowany na naukę komunikacji, co determinuje podejmowaną w nim tematykę (na przykład przedstawianie się, organizacja dnia, jedzenie, komunikacja w hotelu). Obejmuje poziomy A1 i A2, a więc podstawowe dla języka. Jest skierowany do Polaków – polecenia i opisy są podane ...

Opinie o książce - Mám nápad. Czeski dla początkujących

Manhattan Babilon