Martynka. Pierwsze czytanki

Opowiadania do nauki czytania: proste krótkie teksty, niewielka liczba zmiękczeń, duża czcionka. Dodatkowe zadania pomagają w kształceniu czytania ze zrozumieniem. Doskonała pierwsza lektura z ulubioną bohaterką - Martynką!

W książce 5 opowiadań:

Data wydania: 2020-05-20
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
Język oryginału: francuski
Ilustracje:kolorowe

Tagi: Martynka dla dzieci opowiadania dla dzieci koleżanka piesek

Kup książkę Martynka. Pierwsze czytanki

Martynka. Pierwsze czytanki - opinie o książce

Jak ważne jest dla dzieci zapoznanie się z pierwszymi czytankami wiedzą o tym doskonale rodzice, którzy mają nad nimi od samego początku nadzór, kiedy rozpoczynają naukę czytania oraz nauczyciele pracujący z nimi na co dzień podczas lekcji, jak istotne jest, zapamiętanie, o czym czytają, jakie występują w tekście zdania i czy są dla nich zrozumiałe.

Z obserwacji dzieci możemy bardzo łatwo wywnioskować, na co zwracają uwagę, gdy się im czyta, na jaki temat, który z bohaterów zrobił na nim największe wrażenie i dlaczego?

W pracy z dziećmi, jeśli chodzi, o czytanie książek odgrywa największą rolę moment czytany wspólnie z rodzicami lub z nauczycielem, gdyż rozmawiają na temat czy czytany tekst jest dla nich zrozumiały, a gdy nie to istnieje zawsze możliwość wytłumaczenia tego, co autor miał, na myśli opisując treść tekstu.

Pierwsze czytanki nie zawsze są łatwe w odbiorze dla dziecka lub uczniów, gdyż muszą po kilka razy przeczytać tekst, aby móc zapamiętać, choć drobne zawarte w nim szczegóły. Przykład. Jak na imię ma główny bohater?, co lubi robić?, co sprawia mu największą radość?, czy jest on na tyle sympatyczną osobą, że chce się go poznawać dalej lub nie?

Z największą przyjemnością przeczytałam książkę pt. ''Martynka. Pierwsze czytanki'' autorstwa Gilberta Delahaye, Marcela Marliera, gdyż uważam, że jest jedną z lepszych propozycji dla dzieci, która to po zapoznaniu się z pierwszą przygodą głównej bohaterki o imieniu Martynka wciągnęła mnie do tego, abym odkrywała po kolei jej losy.

Autorzy zadbali o to, aby zawarte w tej książce zdania były ciekawe, bogate w treści, a pomysły głównej bohaterki Martynki tworzyły świat, w którym można pozostać w nim na dłużej.

Od Martynki mały czytelnik powinien się wiele nauczyć, gdyż jest ona pomocna w każdej możliwej sytuacji. Potrafi być zabawna, towarzyska i tak, jak każdy z nas zdarzy się jej zapomnieć o ważnych sprawach czy obowiązkach, wybiega ze swoimi marzeniami do przodu. Nie brakuje jej pomysłowości, a przede wszystkim nie jest dla niej obce współpracowanie w gronie koleżanek, kolegów i rodzeństwa.

Książka ta składa się z 5 czytanek, pięknie wykonanych ilustracji nawiązujących do związanej z nimi tematyki głównej treści, dobrana jest i również wyraźna czcionka ułatwiająca jej przeczytanie.

Na każdej ze stron zostały umieszczone do wykonania dodatkowo dla czytelników zadania, a to pomoże stwierdzić czy przedstawione przez autorów czytanki są dla nich zrozumiałe.

Warto przeczytać tę książkę.

"Martynka. Pierwsze czytanki" Gilberta Delahaye to zbiór pięciu opowiadań: "Nowa koleżanka", "Mała baletnica", "Zaginiony piesek", "Wakacje u babci", "Wyprawa pontonem".

Każde opowiadanie to codzienność Martynki, jej przygody i zabawy, relacje z rodziną, rodzeństwem, rówieśnikami i dorosłymi. Książeczka napisana komunikatywnym językiem. Czyta się ją szybko ze względu na proste teksty i słownictwo dostosowane do wieku małego czytelnika. Duża czcionka, szeroka interlinia również są dostosowane. Kolorowe ilustracje przyciągają wzrok, są bogate w szczegóły i można dziecku zadawać wiele pytań i do ilustracji, i do treści. Dodatkowe zadania znajdujące się na co drugiej stronie pomagają w kształceniu czytania ze zrozumieniem, rozwijaniu słownictwa, poszerzaniu wiedzy i zabawie ze słowami i literami.

Na pewno dziewczynki sięgną po tę książeczkę ze względu na postać głównej bohaterki.

Martynka. Wielka księga przygód
Gilbert Delahaye0
Okładka ksiązki - Martynka. Wielka księga przygód

W tym zbiorze znajdziecie 8 opowiadań: Martynka i same niespodzianki, Martynka i 40 kuchcików, Martynka na wsi, Martynka w podróży, Martynka - kocia mama...