Marysia. Księga mądrego malucha

Książka edukacyjna stworzona z myślą o najmłodszych czytelnikach. Opracowano ją w oparciu o zasadę: mądra zabawa, wesoła nauka. Bohaterką książki jest Marysia - bystra i wesoła kilkulatka, która jest... misiem koala. Podobnie jak mali czytelnicy, Marysia zadaje mnóstwo pytań, bawi się, chodzi do przedszkola i z pasją odkrywa świat. Towarzysząc jej, dzieci poznają tajemnice kształtów i kolorów, spotkają wesołe literki i cyferki, z uwagą przyjrzą się sobie samym i odkryją najbliższe otoczenie. Marysia podpowie też, jak unikać niebezpieczeństw i kiedy używać `magicznych słów`. W kolorowym, przyjaznym świecie sympatycznej misi dzieci poczują się zarazem swojsko i ciekawie. Będą się bawić, rozwiązywać zagadki i zadania, opowiadać o sobie, trenować spostrzegawczość i rozwijać wyobraźnię. Szczególne walory tej pozycji to: pastelowe, bogate w szczegóły ilustracje, atrakcyjnie zaprezentowany materiał edukacyjny dedykowany najmłodszym dzieciom oraz ciekawe propozycje dodatkowych zabaw do samodzielnej realizacji z maluszkiem.

Informacje dodatkowe o Marysia. Księga mądrego malucha:

Marysia. Księga mądrego malucha - opinie o książce

Avatar użytkownika - katarzynakulawik
katarzynakulawik
Przeczytane:2016-03-13, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Na pewno znacie już rezolutną i przeuroczą misię Marysię, a jeśli nie to zachęcam do czytania książek z tą małą bohaterką w roli głównej ;-) Oprócz cyklu książek o Marysi i dotyczących jej małych oraz dużych spraw, Wydawnictwo Debit wydało niezwykła książkę, pokusiłabym się nawet o nazwanie jej encyklopedią dla Najmłodszych Czytelników: "Marysia. Księga mądrego malucha". "Marysia. Księga mądrego malucha" to książka Nadii Berkane z uroczymi i kolorowymi ilustracjami Alexis Nesme. Ta mała encyklopedia dla Małych Czytelników została bardzo ciekawie, bo za pomocą kolorowych kartek, podzielona na rozdziały. Bardzo spodobał mi się ten zabieg, gdyż maluch w prosty sposób uczy się kolorów i dzięki kojarzeniu może łatwo znaleźć interesujące go zagadnienie. W książce Marysia. Księga mądrego malucha dziecko znajdzie informacje o kształtach, kolorach, przeciwieństwach, literach, liczbach, porach roku, zwierzętach czy pojazdach. Bardzo ciekawy jest także rozdział o ciele człowieka, który w prosty i mądry sposób prezentuje części ciała, zmysły, uczucia, pozycje ciała i ruch, ubrania oraz smaki. Kolejny interesujący rozdział to ten opisujący plan czy też przebieg dnia z godzinami; niebezpieczeństwa czyhające na dziecko w domu i poza nim oraz niezwykle ważne zwroty grzecznościowe, którymi każdy mądry maluch powinien nauczyć się posługiwać. W książce znajduje się także część zawierająca obrazki przedmiotów, które są charakterystyczne dla pomieszczeń domowych: kuchni, łazienki, pokoju dziennego, sypialni, ale również ogrodu, przedszkola czy w czasie przyjęcie urodzinowego ;-) Dwa ostatnie rozdziały małej encyklopedii Marysi to rymowanki oraz zabawy rozwijające percepcję wzrokową i myślenie przyczynowo - skutkowe, takie jak dobieranki, odnajdywanie różnic, dopasowywanie kształtów i fragmentów obrazków, a także układanie historyjki obrazkowej. "Marysia. Księga mądrego malucha" jest przeznaczona dla przedszkolaków, ale sądzę, że także roczniakom oraz dwulatkom będzie ona znakomicie służyła. Ta mała encyklopedia może być fajną pozycją do spędzania czasu i zabaw z maluchami. Można bawić się w odnajdywanie we własnym mieszkaniu i otoczeniu takich samych przedmiotów jak te u Marysi, można szukać kształtów, kolorów, można uczyć dziecko rozpoznawania własnych i cudzych emocji, można rozpoznawać smaki czy porównywać plan dnia Marysi z planem maluszków. Pomysłów na zabawy podczas oglądania książki na pewno przyjdzie mnóstwo, a ułatwieniem zapewne będą pomocnicze pytania, które znajdują się na dole strony :-) "Marysia. Księga mądrego malucha" jest książką zdecydowanie mądrą i edukacyjną, a przy tym niezwykle pogodną, barwną i bardzo ładnie zilustrowaną. Bardzo serdecznie ją polecam! www.ksiazkowelove.wordpress.com