Medycyna Życia

Autor dzieli się swoją dwudziestoletnią praktyką i wskazuje, w jaki sposób świadomie przechodzić przez nasze cudowne życie i mieć wpływ na to, aby takie właśnie było, w oparciu o 6 przestrzeni: tajemnica związku - relacje & miłość, manifestacja & moc pozytywnego myślenia, naturopatia & zdrowe odżywianie ciała, świadomość, medytacja & praca z ciałem, obfitość & finanse, pasja & podróż.

To opowieść o sztuce świadomego życia w oparciu o odkryte zasady świata, mądrości uzyskane od wielkich postaci - wszystko to są wskazówki, jak osiągnąć pełnię życia i odkrywać jego sens oraz zachować zdrowe ciało i pełnię pasji oraz obfitości. Dowiesz się, jak żyć i jak przyciągnąć bogactwo oraz czym jest rozumienie partnera w miłości i wymiana energii. Jaką moc skrywa manifestacja, jak działa medytacja i praca z energią?

Informacje dodatkowe o Medycyna Życia:

Wydawnictwo: Medycyna Books
Data wydania: 2022-07-06
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Medycyna Życia

Tagi: medycyna życia

Kup książkę Medycyna Życia

Medycyna Życia - opinie o książce

Opis od wydawcy zdecydowanie przekonał mnie do sięgnięcia po tę lekturę. Ciekawa byłam co nowego dowiem się o życiu i o tym, jak idealnie je wykorzystać. W końcu mamy je tylko jedno, więc jak go nie zmarnować? Jak nie żałować, że uciekło przez palce i wyglądało nie tak jak byśmy chcieli? Wiadomo, idealnie się nie da. Jednak każdy z nas wie, że to my o nim decydujemy i to my doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, co w nim kuleje.

Książka podzielona jest na sześć ksiąg. Każda z nich opowiada o sile umysłu, kształtowaniu rzeczywistości. M.in o mocy pozytywnego myślenia, związkach, obfitości, pasji i zdrowiu. Wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć o tym, by żyć lepiej, pełniej i szczęśliwiej. Tego tylu książki od zawsze są u mnie numerem jeden. Dlatego wiem, czego potrzebuję: prostych porad, wskazówek i wnikania do ludzkiego umysłu.

Jednak nie mogłam wciągnąć się w tę pozycję. Od samego początku czułam, że jest ona napisana przez mężczyznę. Mam wrażenie, że ten męski punkt widzenia był zbyt wyrazisty, dzięki czemu zagubiła się treść i cel książki. Przez wiele stron nie mogłam przebrnąć i je pomijałam. Chyba flow z autorem mamy zdecydowanie różne. I niestety, ale nie dogadaliśmy się do końca.

Są oczywiście też plusy! Znalazły się tutaj wyjaśnienia odnośnie pola kwantowego, wdzięczności i świadomości. Jak reagujemy, dlaczego i co z tym można zrobić. Pierwsza księga to teoria, która otwiera oczy. Przede wszystkim na to, że mamy wpływ na swoje myślenie i przyjmowanie w codzienności tego co najlepsze. Natomiast drugi tom to trochę poradnik miłości DLA MĘŻCZYZN. Dlaczego nie znalazło się tam miejsce dla kobiet? Dziewczyny, zdecydowanie ten rozdział możecie pominąć. To krok po kroku informacje dla mężczyzn jak „działać z kobietami”. I tutaj chęć dotrwania do końca minęła.

Pozostałe rozdziały przejrzałam wyrywkowo. Nie znalazłam dla siebie zbyt wiele odkrywczych rzeczy. Dlatego też wiem, że to książka dla osób, które mają podobne poglądy co autor. Ale czy na pewno będą to kobiety? Ciężko powiedzieć. W moje serce czytelnicze nie udało się trafić.

Avatar użytkownika - Jeanette
Jeanette
Przeczytane:2022-10-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Nie jestem tym, co mi się przydarzyło, jestem tym, czym postanowiłem się stać" słowa Carl'a Gustav'a Jung'a szwajcarskiego psychiatry, psychologa, naukowca doskonale oddają charakter tej książki.
Autor Bartek W. Stefański w swojej książce "Medycyna życia" opisuje swoje doświadczenia w drodze do siebie. Zgadzam się z tym bezapelacyjnie: "najważniejszą podróżą, którą odbyłem, jest podróż do wnętrza siebie. To jest wyjątkowa droga i właśnie ją przemierzyłem. Nawet jeśli zdobędziemy wszystkie kontynenty i odwiedzimy dziesiątki krajów, to zawsze i wszędzie spotkamy siebie i tylko siebie". Jest to niezwykle trudna podróż i nie każdy ma lub będzie miał odwagę zmierzyć się z samym sobą, odrzucić cały "wdrukowany" w dzieciństwie system wartości i przekonań. Bartek W. Stefański kolejno oprowadza nas przez różne sfery naszego życia, a mianowicie: manifestację i moc pozytywnego myślenia (księga I), tajemnice związku (księga II), zdrowe odżywianie ciała, naturoterapia i fitoterapia (księga III), świadomość, medytacja, oddech, praca z ciałem (księga IV), obfitość i finanse (księga V), pasja i podróż (księga VI). Każdy z tych rozdziałów daje wystarczającą wiedzę, by postawić ten pierwszy krok, a później już idziesz....
Ja przeszłam podobną drogę do autora i wciąż nią idę. Jest to niezwykle trudne i często brakuje nam odwagi do zmian, do negacji przyjętych schematów. Każdy jednak powinien wsłuchać się w siebie. Nasz umysł i nasze ciało informują nas o wszystkim, co nam nie służy jednak często jesteśmy zbyt zajęci innymi sprawami.
W mojej ocenie bardzo wartości przewodnik po wewnętrznej nasze drodze w odkrywaniu siebie i osiąganiu dobrostanu. Gonimy za pieniędzmi, dobrobytem, a może już to mamy? Myślał*ś kiedyś o tym? Zastanawiał*ś się kiedyś nad tym? Nad sobą? Nad swoim własnym życiem? Czy żyjesz na autopilocie? Może już czas? Masz odwagę?
Moje doświadczenia potwierdzają, że jest to niezwykle ciężka droga (nie tylko na psychoterapii ale i z samym sobą). Warto zweryfikować poglądy, czy sa one moje czy zostały mi narzucone. Ja odrzuciłam wszystkie przekonania i zaczęłam pracować ze swoimi schematami i mimo iż część z nich nadal przerabiam, mogę powiedzieć, że warto. I Bartek W. Stefański pokazuje jak każdy z nas może to zrobić i że warto, by po prostu być szczęśliwym. Każdy jednak sam wybierze, jaką drogą chce pójść.

ksiązkę przeczytałam w formie e-book'a we współpracy barterowej z portalem nakanapie.pl

"(…) najgorsze, co możemy zrobić, to przejść przez życie nieświadomie".

Nie sądziłam, że dowiem się z tej książki, dlaczego od zawsze mam zimne ręce i stopy, oraz że poznam pojęcie energetycznego orgazmu. Publikacja ta, z niezwykle trafnie dobranym tytułem to bowiem skarbnica wiedzy z różnych dziedzin naszego życia. Skłaniająca do przemyśleń, otwierająca nowe ścieżki duchowego rozwoju, a także taka, do której należy często wracać. Z tego też względu od dłuższego czasu nie odkładam jej na półkę, tylko podczytuję w międzyczasie.

Bartek W Stefański to filozof i terapeuta indywidualny, którego specjalizacją są relacje i rozwój osobisty. W swojej pracy zawodowej zajmuje się prowadzeniem terapii, podczas których motywuje i pomaga w rozwoju. Jest autorem popularnego podcastu "Budzimy się do życia", a także e-booka pt. "Tajemnice Związku". Strona domowa autora – Bartek W. Stefański, a książki Medycyna życia.

"Medycyna życia" to publikacja dotykająca świadomego życia w oparciu o sześć płaszczyzn, będących jednocześnie jej poszczególnymi rozdziałami (księgami). Są nimi tajemnica związku – relacje & miłość, manifestacja & moc pozytywnego myślenia, naturopatia & zdrowe odżywianie ciała, świadomość, medytacja & praca z ciałem, obfitość & finanse, pasja & podróż.

Bardzo cenię sobie publikacje poradnikowe z szerokiego kręgu duchowości, których lektura motywuje mnie do pogłębionego researchu tematów poruszanych w ich treści. "Medycyna życia" należy właśnie do tego typu książek, gdyż ogrom wiedzy, jaką zawarł w niej Bartek W Stefański robi wielkie wrażenie. Ale przede wszystkim, wiele informacji i wiele pojęć, jakimi naszpikowano jej poszczególne rozdziały, mogą i powinny stać się przyczynkiem do szerszej analizy własnej w kontekście życia wewnętrznego i zewnętrznego.

Sześć ksiąg to sześć wyselekcjonowanych przez autora, płaszczyzn naszej egzystencji. I jest tu coś dla ducha i jest coś dla ciała, co staje się niezwykle ważne w oparciu o holistyczną naukę koegzystowania materii i energii. Cieszy więc fakt, że Bartek W Stefański nie skupia się w głównej mierze na duchowości, ale zachowuje równowagę, ukazując sporo wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania i naturopatii. Wiedzy, jaka wielu czytelników może zaskoczyć, a na pewno skłonić do zmiany wieloletnich nawyków.

Niestereotypowe podejście do tematów, na jakich skupia się autor, owocuje ciekawymi i niebanalnymi informacjami oraz tezami, z jakimi warto się skonfrontować. Intryguje bowiem ukazane w książce pojęcie świadomej dominacji w relacji w sypialni, absorbuje teoria szczęśliwych pieniędzy, a temat superżywności dość mocno przykuwa uwagę. Takich smaczków jest w tej publikacji znacznie więcej dlatego warto je odkryć i skonfrontować z własnymi doświadczeniami.

"Medycyna życia" to niebanalna pozycja w segmencie książek o rozwoju duchowym, na którą niezaprzeczalnie warto zwrócić uwagę. Jej odczuwalna wielopłaszczyznowość przesądza o tym, że targetem zawartych w niej treści są zarówno kobiety jak i mężczyźni pragnący dojrzale podejść do tematu świadomego życia. W tej publikacji znajdziecie sporo wiedzy, jaka pozwoli wam spojrzeć na najważniejsze aspekty naszej egzystencji z zupełnie innej perspektywy. Warto podjąć się więc tego wyzwania.

Tajemnice Związku
Bartek W Stefański0
Okładka ksiązki - Tajemnice Związku

Tajemnica Związku pomaga mężczyznom lepiej zrozumieć naturę kobiety i doświadczyć głębokiej intymności z kobietą. Autor dzieli się swoją dwudziestoletnią...