Na lepszy początek. Jak dobrze kończyć, żeby lepiej zaczynać

Wiele rzeczy wlecze się za nami, utrudnia życie, szkodzi na różne sposoby. Nie potrafimy sobie z nimi poradzić, nie wiemy co zrobić, żeby wreszcie zniknęły. I nie przychodzi nam do głowy rozwiązanie oczywiste - przeszkadzają nam te sprawy, których nie potrafiliśmy albo nie umieliśmy domknąć.
Tyle tylko, że zamykanie spraw tak, aby można było zaczynać nowe, to wyjątkowo trudna sztuka. Trzeba wiedzieć, kiedy podjąć decyzję o zakończeniu i rozpoczęciu, co robić, co mówić. Pomogą w tym znakomite autorki tekstów zgromadzonych w tej książce. Dzięki ich wiedzy i głębokiemu doświadczeniu, dzięki ich praktycznym poradom i wskazówkom proces dobrego kończenia starych spraw i rozpoczynania nowych będzie znacznie prostszy i szybszy.

Informacje dodatkowe o Na lepszy początek. Jak dobrze kończyć, żeby lepiej zaczynać:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki

Tagi: charaktery

Kup książkę Na lepszy początek. Jak dobrze kończyć, żeby lepiej zaczynać

Na lepszy początek. Jak dobrze kończyć, żeby lepiej zaczynać - opinie o książce

"Na lepszy początek. Jak dobrze kończyć, żeby lepiej zaczynać" to między innymi książka o tym, że nie tyle warto, co wręcz należy zakończyć toksyczne związki międzyludzkie (na przykład z partnerem, bądź zaborczym rodzicem); że w pewnym wieku należy dążyć do usamodzielnienia się, co może dokonać u człowieka pozytywnych zmian. Autorzy pokazują tu między innymi jak umiejętnie tego dokonać tak, by obie strony bardzo na tym nie ucierpiały. To także poradnik, w której autorzy piszą o tym jak przeżyć żałobę po rozstaniu (co dotyczy zarówno strony, która ów związek kończy, jak i tej drugiej - porzucanej).
Czytelnik spotkać się tutaj może również z hasłami: prokrastynacja i asertywność. Dwa osobne rozdziały są poświęcone właśnie tym zagadnieniom. Ten pierwszy mówi o przyczynach i skutkach prokrastynacji (potocznie nazywanej "odjutronizmem"); o tym czy aby na pewno odkładanie czegoś na następny dzień jest w naszym życiu dobrym działaniem? Natomiast w temacie dotyczącym asertywności autorzy starają się przekonać czytelnika, że czasem dla własnego dobra nie należy się bronić przed powiedzeniem komuś "nie".
To także książka, w której mowa o tym, że aby być szczęśliwym i stworzyć udany związek, najpierw należy zaakceptować ("pokochać") samego siebie).

Poradnik ten czyta się dobrze i szybko. Do rozdziałów, które mnie najbardziej zainteresowały zaliczam:
- "Koniec związku. Jak zacząć żyć na nowo?" autorstwa Jagody Bzowy.
- "Przekleństwo bycia miłym" (Jacqui Marsob, Agnieszka Chrzanowska, Dorota Krzemionka i Paulina Pająk).
- "Czas na dorosłość" autorstwa Anny Polacyn-Radomskiej.

Książkę polecam tak w całości, jak i we fragmentach.

Leksykon coachów, trenerów i mówców polskich
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Leksykon coachów, trenerów i mówców polskich

Wyobraź sobie, że jesteś w Hollywood, a Twoim marzeniem jest zostać aktorem. Słyszałeś, że w tym środowisku największą wartość mają odpowiednie kontakty...

Moje jedzenie. Kostka
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Moje jedzenie. Kostka

Książeczka uczy małego czytelnika nazw potraw poprzez skojarzenia obrazka z nazwą podaną obok....