Okładka książki - Niesamowite eksperymenty

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2013-02-07
ISBN: 978-83-7660-309-4
Dodał/a książkę: czytam

Przedstawione w tej książce eksperymenty są po prostu niesamowite, zdumiewające i zapierające dech w piersiach! Rzeczy potrzebne do ich wykonania z łatwością znajdziemy w naszych domach, dlatego przygotowywanie się do eksperymentowania będzie naprawdę łatwym zadaniem.

Na kartach tej książki znajdziemy:
 eksperymenty z pierwiastkami chemicznymi
 eksperymenty z siłami natury
 eksperymenty ze światłem i dźwiękiem
 eksperymenty z ciepłem
 eksperymenty z organizmami żywymi
 eksperymenty z elektrycznością i magnetyzmem.

Odbiorcy:

– dzieci, które dzięki eksperymentom odkrywać będą niesamowite prawa natury rządzące wszechświatem.
– rodzice, którzy poszukują dla dzieci wartościowej lektury, rozwijającej u dzieci naukowe pasje i rozbudzającej w nich ciekawość świata.

Dlaczego warto nabyć tę książkę:

– to zbiór bezpiecznych eksperymentów, do których wykonania potrzebne są rzeczy znajdujące się w każdym gospodarstwie domowym.
– wszystkie zawarte w niej eksperymenty zostały opisane krok po kroku i opatrzone dużymi, kolorowymi fotografiami.
– wyniki wszystkich zamieszczonych w niej eksperymentów zaskoczą małych odkrywców i rozbudzą w nich naukowe pasje.

Kup książkę Niesamowite eksperymenty

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2013-03-12, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Do dzieła, mali naukowcy (koniecznie pod nadzorem dorosłych)!Jednym z poważnych problemów szkolnego nauczania przedmiotów ścisłych jest brak ich lepszego powiązania z życiem. Rozwiązuje się teoretyczne zadania, teoretyczne problemy, mające na ogół niewiele wspólnego z rzeczywistością. Efektem jest wiedza teoretyczna, której większość uczniów nie potrafi w żaden sposób powiązać ze zjawiskami obserwowanymi na co dzień. Przykładem jest prąd elektryczny, który „płynie” w gniazdku jak jakiś tajemniczy, magiczny fluid. Osoby ze średnim, a nawet wyższym wykształceniem nie potrafią zrozumieć, że do przedłużacza sieciowego z bezpiecznikiem o określonych parametrach nie wolno wpinać wielu „prądożernych” urządzeń. Nie raz widziałem dymiącą listwę zasilającą, do której podłączono komputer, czajnik i grzejnik elektryczny. Moc, napięcie, natężenie prądu i proste związki między nimi nic nie mówią ogromnej rzeszy ludzi. A to tylko jeden z przykładów. Inny z życia wzięty: kasjerka w Urzędzie Miejskim nie potrafi wyliczyć 10% z danej kwoty ani ręcznie, ani za pomocą kalkulatora. Problem ją przerósł. Tak oto zdobyta w szkole wiedza przekłada się w wielu przypadkach na życie. Wielu „nie czuje” fizyki, matematyki, chemii, uczy się na pamięć regułek, metod, wzorów, które bardzo szybko zapomina. To, czego się dowiadują ...

Opinie o książce - Niesamowite eksperymenty

Avatar użytkownika - moonraavi