Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie

Tom 2 cyklu Albert Albertson

Kiedy tatusiowie chcą mieć spokój, nie za bardzo przejmują się tym, co robią dzieci.
Dziś tak właśnie jest. Tata czyta gazetę.
- Mogę się pobawić skrzynką z narzędziami? - pyta Albert.
- Mmm - mówi tata. - Ale uważaj na piłę.

Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje - radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.

Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w niemal ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.

W 2012 roku mija 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons ?berg. Jubileusz jest tam hucznie obchodzony, a sprawczyni całego zamieszania, Gunilla Bergström, uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za ,,nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy".

Nie mamy wątpliwości, że zaprzyjaźnicie się z Albertem i jego tatą od pierwszego czytania!

Informacje dodatkowe o Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie :

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2012-11-06
ISBN: 978-83-7776-026-0

Kup książkę Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie

Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kasiaaa
Kasiaaa
Przeczytane:2016-05-12, Ocena: 5, Przeczytałam, Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Synek bardzo lubi tą część ze względu na narzędzia i dzikie zwierzęta.
Sprytnie, Albercie
Gunilla Bergström0
Okładka ksiązki - Sprytnie, Albercie

Albert jest w odwiedzinach u babci. Jego starsi kuzynowie też. Albert jest najmłodszy. Nie podoba mu się, że młodsi nie zawsze mogą się bawić z dużymi...

Albert i tajemniczy Molgan
Gunilla Bergström0
Okładka ksiązki - Albert i tajemniczy Molgan

Albertowi się nudzi, a tata nie ma czasu się z nim bawić. Na szczęście Albert ma jeszcze Molgana! Molgan to tajemniczy przyjaciel, który przychodzi wtedy...