Obdarowani sobą. Sztuka budowania więzi

Jakie są trzy warunki konieczne do tego, by nauczyć się kochać?

Czy empatii możesz się nauczyć?

Jak wymyślić kreatywną randkę po wielu latach małżeństwa i nie zaliczyć przy tym żadnej wpadki?

I czy są inne sposoby na zbudowanie bliskości niż seks?

Jeśli pragniesz nawiązać trwałą relację z bliską ci osobą - ta książka została napisana z myślą o tobie. Jeśli właśnie planujesz związek na całe życie - tu znajdziesz wskazówki, które pozwolą ci przygotować się do najważniejszej decyzji w życiu. Jeśli masz już obrączkę na dłoni, ale zastanawiasz się, jak najlepiej przeżyć kolejne lata - poznaj świadectwo kobiety, której trudno jest wstać nieco wcześniej, i mężczyzny, który nie zawsze wie, kiedy powinien pomóc. Oni naprawdę zbudowali trwały i szczęśliwy związek!

Informacje dodatkowe o Obdarowani sobą. Sztuka budowania więzi:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2020-04-02
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Tagi: bóg Randki związki mieszkanie razem małżeństwo - poradniki

Kup książkę Obdarowani sobą. Sztuka budowania więzi

Obdarowani sobą. Sztuka budowania więzi - opinie o książce

Dzień dobry Państwu,

Kiedy jakiś czas temu od wydawnictwa Esprit otrzymałam książkę Magdaleny Kleczyńskiej, za którą serdecznie dziękuję, patrząc na nią doznałam olśnienia. Znam tę autorkę! Zgłaszając chęć zrecenzowania tej pozycji zupełnie nie skojarzyłam, że przecież słuchałam na Youtube jej konferencji na temat czystości przedmałżeńskiej. Kojący głos zapisał się w mojej pamięci jak również to, o czym mówiła. Polecam posłuchać. Teraz miałam sprawdzić, w jaki sposób przelała swoje myśli na papier.

Szybko spostrzegłam, że Magdalena Kleczyńska niesamowicie lekkim piórem dzieli się na kartach swojej książki doświadczeniami z pracy z ludźmi a także opowiada o swoich przeżyciach.

Magdalena Kleczyńska – od dziesięciu lat żona Darka i mama trójki dzieci. Liderka duszpasterstwa kobiet Obdarowana, autorka warsztatów dla kobiet oraz spotkań dla młodzieży. Od wielu lat prowadzi konferencje i wykłady dotyczące budowania relacji. Na co dzień pracuje w poradni małżeńskiej.

„Obdarowani sobą. Sztuka budowania więzi” to publikacja skierowana dla każdej grupy wiekowej. Dla kobiet i mężczyzn. Wszyscy mają szansę wyciągnąć z niej coś dla siebie. Mam jednak wrażenie, że przede wszystkim pary, narzeczeni i małżonkowie z krótkim stażem znajdą w „Obdarowanych...” najwięcej wskazówek jak rozwijać/budować relacje. Na co zwrócić uwagę w konwersacji a co próbować całkowicie wykorzenić. Jak rozmawiać. Jak istotny jest dialog. Jakie są różnice między kobietą a mężczyzną (wiedza o tym może wiele ułatwić). Na końcu każdego rozdziału autorka dzieli się cząstkami swojego życia na temat, o którym mówiła wcześniej.

W książce znajdziemy rozszerzenie takich zagadnień jak: decyzja (m.in. dlaczego podejmowanie decyzji jest tak istotne i kryteria podejmowania decyzji o małżeństwie), narzeczeństwo (m.in. jaki jest cel tego etapu w życiu? Jak wykorzystać ten czas), miłość (m.in. czym jest to uczucie? Jak budować relacje?), czystość (m.in. wymiary czystości, sposoby na twórcze wykorzystanie czasu oczekiwania), pornografia (m.in. jak uniknąć uzależnienia?) a także jeszcze kilka ważnych kwestii, którym pewnie na co dzień w ogóle nie poświęcamy uwagi.

Tytuł został wzbogacony o podpunkty „Dla osób wierzących” przy niektórych zagadnieniach, na przykład przy rozdziale „Twórcze randkowanie” gdzie oprócz aktywności sportowych podsuwa pomysł na wspólne rekolekcje.

Każdy z nas chce tworzyć udane relacje międzyludzkie. Jeśli potrzebujemy pomocy w tym aspekcie, ta książka może pomóc.

Polecam.