Obsesja Lydii

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2021-02-10
Tytuł oryginału: Lying in wait

Mój mąż nie chciał zabić Ann Doyle. Ale ta szmata z pewnością na to zasługiwała...

Lydia jest jak skomplikowana łamigłówka. Raz jest ofiarą, a raz katem. Czasem budzi litość, częściej przerażenie. Pieczołowicie dba o nieskazitelny wizerunek żony szanowanego sędziego, kochającej matki jedynaka i pani domu w pięknej posiadłości. Ten dom skrywa jednak mroczny sekret, który może uruchomić niemożliwą do przewidzenia lawinę nieszczęść.

Nikt bowiem nie wie, że Lydia i jej mąż złożyli kiedyś pewnej prostytutce niemoralną propozycję, którą dziewczyna postanowiła wykorzystać. Za ten błąd przyjdzie wszystkim zapłacić wysoką cenę.

Kup książkę Obsesja Lydii

Opinie o książce - Obsesja Lydii

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2021-02-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

Co pomyślelibyście o bohaterce, która przez kuchenne okno lubi spoglądać na grób kobiety, do której śmierci się przyczyniła? Ba, lubi wyobrażać sobie, że leży w nim jej nieżyjąca siostra?

Przychodzi Wam na myśl, że to pozbawiona jakichkolwiek uczuć psychopatka? I macie rację. Wierzcie mi jednak, że to tylko wierzchołek góry lodowej, wycinek tego, co skrywa umysł chorej kobiety. A przecież ma rodzinę, męża na szanowanym stanowisku, sama uchodzi za troskliwą matkę i wspierającą żonę. Co kryje się pod ukazywaną światu na pokaz maską?

Autorka stopniowo odsłania przed czytelnikiem mroczną przeszłość, toksyczne relacje z pełnym kompleksów synem i równie zawiłe z mężem. Wyłania się obraz manipulantki, bezdusznej, interesownej snobki, zdolnej do wszystkiego, by osiągnąć swój cel. A do czego dąży, dosłownie po trupach? Tego już nie zdradzę.

Powiem Wam jednak, że to rewelacyjny thriller, pozwalający zajrzeć nie tylko w głąb umysłu ogarniętej szaleństwem kobiety, ale również spojrzeć oczami jej znękanego syna i siostry ofiary. I żebyście nie myśleli, że postać bohaterki jest zerojedynkowa, momentami wzbudza prawdziwe współczucie i litość.

Jeśli jeszcze jej nie czytaliście, to gorąco zachęcam, a ja już się cieszę na lekturę wcześniejszej książki tej irlandzkiej autorki „Upadek Olivera”.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-05-22, Ocena: 6, Przeczytałem,

,, Odkąd odwiedziła nas policja, przestałem odrabiać prace domowe i powtarzać materiał. Zupełnie zapomniałem o szkole, pochłonięty tym, że mieszkam pod jednym dachem z kłamcą i, prawdopodobnie, mordercą".
Jeśli jest tu ktokolwiek, kto uwielbia thrillery psychologiczne, to zapewniam, że ta pozycja będzie dla niego idealna. Mamy przedstawione tutaj losy dwóch rodzin, które w okropnych warunkach się ze sobą połączą. Z pewnością nikt nigdy nie marzy o takiej łączności. Chwilami zastanawiałam się, która rodzina jest bardziej zakręcona. Kogo pierwszego wysłałabym do zakładu psychiatrycznego, bo z pewnością wysłałabym tak chyba każdego bohatera. Mieć takie pojęcie o tak drastycznych rzeczach może tylko psychopata. W tym przypadku psychopatka.
Rozumu Lydii chyba nikt nie ogarnie. Najpierw jest mściwa, potrafiąca z zimną krwią unieszkodliwić przeciwnika, a zaraz potem zgrywa niewiniątko, które no koniecznie trzeba chronić. Dla mnie okazała się szurnięta odkąd tylko się pojawiła. Zupełnie jakby miała trzy osobowości, z czego przedstawiłam wam tylko dwie:-) Ma syna, który jest pełen kompleksów. Nie potrafi kłamać, ale by kryć wstydliwą rzeczywistość musi łgać jak pies. Ma z tego powodu wyrzuty sumienia, choć charakterek odziedziczył chyba po mamusi. Nawet nie zdaje sobie sprawy kim są jego rodzice i jaką złożyli propozycję pewnej prostytutce. Z kolei rodzina ów dziewczyny nie szczędziła jej nieszczęść już od urodzenia. Od zawsze była tą inną, gdyż jej ciało nie było idealne. Stała się prawdziwą buntowniczką, bo miała pewien powód. Nikt nawet nie przypuszczał co przeżyła w przeszłości i dlaczego stała się tym, kim była. Miała swoją tajemnicę, którą niestety odkryją dopiero po fakcie.
Słuchajcie, mamy tu niezwykłe zagrywki psychologiczne, które tak was omamią, że nie zostawicie książki ani na moment. Uczucia w tej pozycji zmieniają się niczym pogoda w upalny dzień. Nigdy nie wiadomo z której strony nadejdzie burza. A nadejdzie zawsze nie z tej o której myśleliście:-)
Wspaniała, inteligentna i zakręcona z wdziękiem, który zauroczy każdego.

Kup książkę Obsesja Lydii

Pod skórą
Liz Nugent0
Okładka ksiązki - Pod skórą

Chyba mogłabym być aktorką. Udawanie kogoś innego nie jest trudne. Czyż nie robiłam tego przez prawie całe życie? Potłuczone szkło, krew na podłodze...

Kudłata
Hwang Sun-mi