Owady w komiksie

Wydawnictwo: Scream Comics
Data wydania: 2020-03-01
Kategoria: Komiksy
ISBN: 978-83-66291-38-6
Liczba stron: 48

Ocena: 6 (1 głosów)

 Wiedzieliście, że niektóre pszczoły potrafią zabić szerszenia intensywnym machaniem skrzydłami? Że termity porozumiewają się uderzając głowami o ściany termitiery?

Czy wreszcie, że larwa mrówkolwa chwyta ofiary zastawiając na nie diaboliczną pułapkę?

Ten album, łączący humor z wiedzą naukową, pozwoli wam odkryć fascynujący świat owadów.

Tagi: Humor komiks nauka Bajka przyroda owady

Kup książkę Owady w komiksie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Owady w komiksie

  Jakiś czas temu - dzięki Wydawnictwu Scream Comics, mogliśmy uzyskać odpowiedź na pytanie o to, co też dinozaury mogą robić na kartach komiksu...? Odpowiedź niezwykle intrygującą, zabawną, ale też i obfitującą w cenną wiedzę na temat życia tych prehistorycznych stworzeń. Dziś czas na kolejną lekcję w tym względzie, która tym razem przybliży nam - oczywiście w komiksowy sposób, życie i świat owadów. A jest to możliwe za sprawą premiery opowieści pt. "Owady w komiksie" o której postaram się opowiedzieć nieco więcej w poniższej recenzji.

  Zgodnie z tytułem tej pozycji, trafiamy za jego sprawą do świata naszych najmniejszych braci - owadów. Trafiamy za sprawą pewnego ciekawskiego chłopca, który co rusz zamęcza swoją babcię kolejnymi faktami i informacjami z książki o owadach, jaka to znalazła się w jego rękach. Faktami, które następnie przybierają tu postać krótkich scenek z udziałem danego rodzaju owada, wypełnionych naturalnie wielką przygodą i nie mniejszą porcją humoru. Ot, wystarczy wspomnieć chociażby o poszukiwania odpowiedniego miejsca do złożenia jaj przez padlińca pospolitego i znalezieniu go w naprawdę przedziwnych okolicznościach; kolejno o ulubionej miejscówce świerszczy w postaci metra; następnie o niezbyt rozważnej pracy żuka gnojarza; czy też chociażby o tanecznych zwyczajach pszczół. To oczywiście to kilka przykładów z morza obfitości tej relacji...

 Bajkowy klimat, przezabawne sceny, ciekawe rozwiązania scenariusza i piękne ilustracje - oto kwintesencja tej opowieści, która to nie tylko bawi, intryguje i porywa sobą dziecięcego czytelnika, ale też i edukuje w zakresie tego, jak wygląda życie owadów. Mamy tu bowiem do czynienia z fascynującą lekcją przyrody, która podana w tak lekki, ciekawy i przyjemny sposób, smakuje iście wybornie. Do tego przyjemność tę zwiększa wspaniałe, niezwykle efektowne w swej formie i objawiające się m.in. dużym formatem, twardą okładką i doskonałej jakości papierem oraz drukiem, wydanie tego tytułu!

 Duet scenarzystów tej opowieści - Christophe Cazenove i Francois Vodarzac, zafundował nam tu pokaźną porcję ciekawych scen z udziałem owadów. Scen, które co prawdą nie łączą się w większą i spójną całość, ale i tak potrafią nas sobą zaintrygować i rozbawić. Otóż mamy tu króciutkie historyjki związane z życiem danego gatunku owadów, które dotyczą m.in. ich wyglądu, natury, czy też zwyczajów. To ubrane w bajkowe i humorystyczne szaty najprawdziwsze informacje, z których to czytelnik dowie się tego, jak porozumiewają się owady, czym się żywią, gdzie składają jaja, czy też jak wygląda ich codzienność w kontekście kontaktu z ludźmi. To naprawdę interesujące, często potrafiące nas zaskoczyć, jak i podane w bardzo prostu i przystępny sposób, sceny.

 Równie wielkie wrażenie wywiera na nas szata ilustracyjne tego komiksu, którą to stworzył artysta o pseudonimie "Cosby". Otóż dał nam on tutaj przepiękne, bardzo bajkowe, pociągnięte lekką i łagodną kreską, a do tego też i wielce szczegółowe ilustracje. To także nieco karykaturalne, zabawne w kontekście ukazywania obliczy i emocji owadów, a do tego wreszcie wypełnione bogactwem pięknych kolorów, rysunki. I naprawdę przyjemnie patrzy się na te ilustracje, co z pewnością ucieszy i rozbawi każdego - zwłaszcza dziecięcego, czytelnika tej pozycji. Ogólnie można też stwierdzić, iż swoją formą szata ta przypomina nam ilustracje z "Dinozaurów w komiksie", choć tamte stworzył inny artysta.

 I podobnie, jak to miało miejsce w przypadku dinozaurów, tak i tym razem wywiera na nas olbrzymie wrażenie strona merytoryczna tej komiksowej opowieści. Otóż znajdziemy tu ogrom cennych informacji o owadach, których tak naprawdę zapewne nie uświadczylibyśmy nigdzie indziej. To bezcenna lekcja przyrody i biologii, którą to dzieci będą zachwycone i oczarowane, a ich rodzice zadowoleni z tego faktu, że lektura ta łączy sobą udanie przyjemne z pożytecznym. I aż prosiłoby się o to, żeby komiks ten trafił do szkół, na lekcje przyrody, gdzie to taka forma nauki spotkałaby się z pewnością z jak najcieplejszym przyjęciem uczniów.

 Lektura tej pozycji zapewnia nam wspaniałą rozrywkę, gwarantuje przednią zabawę, jak i też niesie uśmiech, co przyda się nam zwłaszcza teraz, na ten jakże trudny czas epidemii. Myślę, że oto można też pokusić się w tym miejscu o stwierdzenie, iż tytuł ten stanowi jedną z najlepszych odsłon rozrywkowo-edukacyjnego komiksu, jakie tylko mogliśmy poznać w naszym kraju. Przemawia za tym wiele czynników - od fabuły, poprzez ilustracje, a skończywszy na lekkości i przystępności niesienia wiedzy o świecie owadów. Dlatego też z jak największym przekonaniem zachęcam was do sięgnięcia po "Owady w komiksie" - opowieść, która bawi, edukuje i zapewnia wielkie emocje!

Link do opinii

Kup książkę Owady w komiksie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Kartoteka Pitera P.
Jacek Wiśnicki
Kartoteka Pitera P.
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Maja Orety i skarb Szkocji
Eliza Sarnacka-Mahoney
Maja Orety i skarb Szkocji
Na zawsze
Karolina Winiarska
Na zawsze
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Monika Kowalska (I)
Lwowska kołysanka. Dwa miasta
Pokaż wszystkie recenzje