Paryż

Wspominaj i planuj podróże z Fotoprzewodnikiem!
Bonjour Paris!

Mekka artystów i intelektualistów. Najwybitniejsze dzieła sztuki w osławionych muzeach. Aromatyczne poranki w kafejkach, wieczorne spacery po bulwarach nad Sekwaną, urokliwe uliczki i kolorowe stragany z kwiatami. Paryż – najbardziej eleganckie i romantyczne miasto na świecie – zachwyca niezwykłym klimatem i poetyckością, o której śpiewali bardowie.

Przewodnik po Paryżu ukazuje historię, sztukę i kulturę tego wyjątkowego miasta. Prowadzi czytelników od galerii sztuki po antykwariaty, od najczęściej na świecie odwiedzanego cmentarza po stacje metra i wszystkie 37 mostów.

Książka, opatrzona ponad dwustoma fascynującymi fotografiami, pozwala lepiej przyjrzeć temu najbardziej niezwykłemu miastu świata i odkryć jego magię.

Alastair Horne – dziennikarz, podróżnik oraz wykładowca i doktorant w British Library i Bath Spa University. Miłośnik Paryża – miasta, które odwiedza regularnie od ponad 20 lat.

Informacje dodatkowe o Paryż:

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2020-07-19,

"Paryż jest najbardziej niezwykłym miejscem na świecie.” Charles Dickens

Fotoprzewodnik „Włochy” pozwolił mi na odświeżenie wiedzy i wspomnień, zaś „Paryż” okazał się zachętą do głębszego odkrycia i poznania stolicy Francji. Publikacja prowadzi czytelnika przez najbardziej charakterystyczne miejsca Paryża, zwięźle przybliża najważniejsze cechy, nawiązuje do przeszłości i ukazuje współczesny obraz. Ponad dwieście starannie dobranych fotografii, tak aby poczuć, że faktycznie spaceruje się głównymi artyleriami i bocznymi uliczkami nadsekwańskiej metropolii, zagląda do parków i ogrodów, przekracza zabytkowe i nowoczesne mosty, chwyta pospiech królujący na targach, straganach i w centrach handlowych, kontempluje spokój w antykwariatach, galeriach i muzeach. Miasto karuzel, kawiarni, restauracji, miejsc gdzie spędza się czas z przyjaciółmi, odpoczywa podczas zwiedzania, wstrzymuje na chwilę czas.

Alastair Horne atrakcyjnie ukazuje przeobrażenia wpisane w historię Paryża. Dostrzega nie tylko najbardziej słynne symbole miasta, ale także mniej znane budynki, pomniki i rzeźby. Przekonuje, że metropolia nieustannie rozrasta się, tętni życiem za dnia i w nocy, wabi charakterystycznym klimatem, ubiega się o miano stolicy rowerzystów, pielęgnuje uliczną i zamkniętą sztukę. To też dreszcz emocji związany ze zwiedzaniem cmentarza i podziemnego labiryntu katakumb, czy przyglądanie się strzelistym budynkom i scenerii świetlnych iluminacji. Miasto zakochanych i artystów oferuje złożoną i kontrastową kulturę, zwykłą i barwną codzienność, bogatą i wykwitną kuchnię. Przewodnik klimatycznie inspiruje do uwzględnienia Paryża w planach podróżniczych, poświęcenia mu więcej uwagi niż podczas przejazdowych odwiedzin. Czym Paryż fascynuje miliony odwiedzających go turystów? Dlaczego stali mieszkańcy pozostają mu wierni?

bookendorfina.pl

Są takie miejsca na świecie, o których odwiedzeniu marzy nie jeden, takim miejscem jest zdecydowanie Paryż, a ciągną tam tłumy zakochanych po to, żeby zobaczyć słynną wieże Eiffla, ale nie tylko. Fotoprzewodnik po Paryżu to cudowna rzecz dla tych, którzy planują podróż, ale też dla tych, którzy nie mogą tam pojechać, a chcą bliżej poznać to miasto, znajdują się tutaj nie tylko zdjęcia, ale też sporo tekstu, dzięki któremu, chociaż w myślach przeniesiemy się do tego cudownego miejsca. Ta książka zachwyciła mnie od razu, jak ją tylko zobaczyłam i nie mogłam doczekać się, aż wreszcie będę mogła ją przejrzeć, ona ma bardzo fajny, mały format idealny do zabrania w podróż, dzięki temu, gdy o jakimś miejscy zapomnimy, szybko będziemy mogli go odnaleźć w przewodniku i tam się wybrać. Zdecydowanie wzrok przyciąga piękny widok na okładce, a jeżeli kogoś nie zachwyci okładka, w co szczerze wątpię, to na pewno zakocha się we wnętrzu, zdjęcia przedstawione tam są piękne i idealnie ukazują klimat tego miejsca, można tam zobaczyć zabytki, jedzenie i kulturę, wszystko jest świetnie opisane, więc nie musimy nigdzie szukać dodatkowych informacjach o rzeczach przedstawionych na zdjęciach.
Od zawsze uwielbiam podróżować, ale z racji tego, że nie robię tego często, to uwielbiam przeglądać takie przewodniki i planować podróże, które być może kiedyś odbędę, to takie podróżowanie placem po mapie, ale bardzo je lubię. Moim zdaniem warto przygotować się do podróży z takim przewodnikiem, bo wtedy możemy dobrze rozplanować czas i wszystko zwiedzić, a nie potem żałować, że czegoś się nie zobaczyło, bo zabrakło czasu lub nie wiedzieliśmy, że takie miejsce jest. Plusem tego przewodnika jest format, bo znam wiele innych, które są grubą księgą i nawet jak go zabierzemy, to potem nie pamięta się co na której stronie jest i, tak czy inaczej, z niego się nie korzysta.
Z czystym sumieniem mogę polecić ten fotoprzewodnik każdemu, kto planuje odwiedzić Paryż lub zastanawia się, czy to dobry kierunek podróży, ponieważ on rozkocha czytelnika i sprawi, że będzie się tam chciało znaleźć już dziś.