Pod nóż. 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2019-09-04
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
Tytuł oryginału: Onder het mes. De beroemdste patiënten en operaties uit de geschiedenis van de chirurgie

Tracheotomia prezydenta Kennedy'ego, Bob Marley i czerniak pod paznokciem, tętniak Einsteina, Jan Paweł II i historia jednego pocisku...

Arnold van de Laar zaprasza w podróż przez dzieje chirurgii - od starożytności po najnowsze osiągnięcia i technologie. Ogrom wiedzy i równie wiele anegdot, opowiadanych z przymrużeniem oka - to wszystko czyni Pod nóż najatrakcyjniejszą na polskim rynku książką o tej tematyce.

,,Kim są chirurdzy, jacy to ludzie? Skąd przychodzi im do głowy pomysł krojenia czyjegoś ciała w chwili, gdy ta osoba nic nie czuje? Jak mogą spokojnie spać, podczas gdy zoperowany pacjent walczy o życie? Jak dają sobie radę po śmierci pacjenta pod nożem, nawet jeśli nie popełnili błędu? Czy chirurdzy są szaleni, genialni, czy pozbawieni wszelkich skrupułów?" - pisze we wstępie autor, holenderski chirurg specjalizujący się w laparoskopii. Arnold van de Laar mieszka z rodziną i pracuje w Amsterdamie.

Tagi: Historia nauki

Kup książkę Pod nóż. 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii

Opinie o książce - Pod nóż. 28 niezwykłych operacji w historii chirurgii

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2020-03-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020, popularnonaukowe,
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz