Porozumienie bez przemocy: O języku serca

Dr Marshall B. Rosenberg (ur. 1934) amerykański psycholog, twórca idei Porozumienia bez Przemocy. Doktoryzował się z psychologii klinicznej, od ponad czterdziestu lat uczy, jak rozwiązywać konflikty w sposób pokojowy i poprawiać wzajemną komunikację. Pracował jako mediator na całym świecie, w rejonach konfliktów zbrojnych, w zubożałych dzielnicach miast i więzieniach. Niósł pomoc rodzinom, szkolił nauczycieli, pracowników socjalnych, policjantów i menedżerów. Jest założycielem Center for Nonviolent Communication, międzynarodowej organizacji prowadzącej szkolenia przez zespół certyfikowanych trenerów.
Źródło: www.wydawnictwomind.pl/?portfolio=marshall-b-rosenberg

„Porozumienie bez przemocy jest zapomnianym językiem ludzkości – mową ludzi, którzy troszczą się o siebie wzajemnie i pragną żyć w harmonii. Za pomocą anegdot, przykładów i pokazowych dialogów doktor Rosenberg demonstruje, jak w życiu codziennym można rozwiązywać problemy, które wynikają z nieumiejętnego komunikowania się.”

Informacje dodatkowe o Porozumienie bez przemocy: O języku serca:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2015 (data przybliżona)
Kategoria: Psychologia

Porozumienie bez przemocy: O języku serca - opinie o książce

Avatar użytkownika - RaQ
RaQ
Przeczytane:2010-06-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Doskonała praca Rosenberga opowiadająca o tym w jaki sposób rozmawiać, jak się kłócić, pozwalająca spojrzeć na relacje przez pryzmat potrzeb i pokazująca czego nie robić. Dla wszystkich chcących porawić kontakty z innymi. Ja jestem zachwycona.
Avatar użytkownika - Faustyna
Faustyna
Przeczytane:2013-08-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, psychologia,
podtytuł książki ,,o języku serca'' najlepiej obrazuje co jest w niej zawarte! Na co dzień biegamy mamy wiele obowiązków jesteśmy zmęczeni i gdy wracamy do domu to nerwy całego dnia najczęściej władowujemy w naszych najbliższych. Paradoks tych których najbardziej kochamy i na których zależy nam najbardziej tym obrywa się najczęściej. Proste zasady formułowania komunikatów które pokazuje nam ta książka są na prawdę odkrywcze i pomocne. Schemat tego jak powinna wyglądać odpowiedz zatroskanego rodzica do dziecka i kochającego współmałżonka naprawdę pomogą budować relacje. Tak często zdarza się że powiemy coś czego potem żałujemy warto przyswoic sobie zasady tej książki polecam.
Avatar użytkownika - milagro93
milagro93
Przeczytane:2013-06-25, Ocena: 6, Przeczytałam,
Edukacja wzbogacająca życie
Marshall B.Rosenberg0
Okładka ksiązki - Edukacja wzbogacająca życie

System edukacyjny oparty jest przede wszystkim na dominacji, opresji i zależności. Marshall Rosenberg skonstruował alternatywny system, którego rdzeniem...