Powiększ Fighting Temptation

Tom 1 cyklu Honorowi mężczyźni

Jaxson jest arogancki, skłonny do złości i agresji. Ale jest także wyjątkowy, silny i honorowy. Uwielbiam wszystkie jego wady bezwarunkowo i nieodwołalnie. Chociaż on sam nie wierzy w miłość, ja zawsze będę go kochała.
Julia Sinclair

Julia różniła się od wszystkich ludzi, których znałem. Wcześniej nigdy bym nie przypuszczał, że może istnieć ktoś równie dobry i szczery. Im lepiej ją poznawałem, tym bardziej byłem od niej uzależniony. Z każdą chwilą spędzoną razem niszczyła jakąś część mroku, który wciąż we mnie tkwił. Dzięki Julii moje gówniane życie nie wydawało się takie okropne. I zanim się spostrzegłem, zakochałem się w dziewczynie nie z tego świata.
Jaxson Reid

Niecodzienna para przyjaciół – niewinna dziewczyna o dobrym sercu i powszechnie znany „niegrzeczny chłopiec”. Los sprawił, że ich ścieżki się przecięły, co sprawiło, że powstała między nimi silna więź oraz pojawiła się pokusa, której oboje pewnej nocy ulegli.
Mija pięć lat. Jaxson wraca do jedynej dziewczyny, która była dla niego ważna, aby naprawić błędy przeszłości. Jednak jest ktoś, kto nie cieszy się z jego powrotu. Ktoś, kto uważa, że Julia ma już kogoś, kto o nią zadba i nie cofnie się przed niczym, aby ten stan rzeczy nigdy nie uległ zmianie.
Jaxson nie tylko będzie musiał stanąć do walki w obronie Julii, ale zmierzyć się również z dręczącymi jego duszę demonami: śmierci, zepsucia, destrukcji i wojny.

Informacje dodatkowe o Powiększ Fighting Temptation:

Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 2018-11-14
Tytuł oryginału: Fighting Temptation

Kup książkę Powiększ Fighting Temptation

Powiększ Fighting Temptation - opinie o książce

Seria "Honorowi Mężczyźni" poświęcona jest trzem przyjaciołom, którzy należą do sił specjalnych marynarki wojennej i razem uczestniczyli w misji w Iraku. "Fighting Temptation" skupia się na losach jednego z nich i Julii. Kiedy poznajemy Julię jest ona uroczą, niewinną dziewczyną. Po sześciu latach możemy zobaczyć jaka zaszła w niej zmiana. Wyrosła na silną, niezależną kobietę. Jaxon nigdy nie miał dobrej opinii, zawsze uchodził za złego chłopaka. Jest arogancki i nerwowy, te wszystkie lata tego w nim nie zmieniły, wręcz przeciwnie.. te cechy się nasiliły. Nie zmieniła się również jeszcze jedna rzecz - to co obydwoje do siebie czują. Julia co prawda stara się ruszyć naprzód, ale powrót jej młodzieńczej miłości wszystko komplikuje. Zaś Jaxon zamienił się w prawdziwego zaborczego Hulka. Jaxon chcieć kobietę, Jaxon dostać kobietę.

Przeczytałam serię MOF kilkadziesiąt razy i powrót do niej zawsze sprawia mi ogromną przyjemność. Autorka stworzyła wyjątkowy świat w małym miasteczku Sunset Bay, które zamieszkuje grupka wspaniałych przyjaciół. Jaxon, Julia, Kayla, Cooper, Sawyer, Grace i Cade. Razem tworzą oni piękną, niezastąpioną rodzinę, której ty w pewnym momencie czujesz się częścią. Jesteś częścią wszystkich porywających momentów i wybuchowej pasji. Ich niesamowita chemia i więź bezgranicznie cię zauroczy. Bez dwóch zdań najwięcej rozrywki zapewni ci szalona Kayla, która nie ma żadnych zahamowań i zawsze powie ci to co myśli i na pewno nie znajdziecie równie oddanej przyjaciółki. Jest też żartowniś Sawyer, który zawsze będzie przy twoim boku a w najgorszych chwilach poprawi ci humor. Ten niepowtarzalny świat wciągnie cię od pierwszych stron. Będziesz się wraz z nimi śmiać, przeżywać i się zakochiwać. A Jaxon i Julia pokażą wam, że wystarczy miłość i posiadanie siebie nawzajem, aby przetrwać. Nie zabraknie też wcześniej wspomnianego wątku marynarki wojennej i jak na razie są to tylko strzępki tego, co chłopcy przeżyli w trakcie misji w Iraku. Dowiadujemy się jedynie, że trójka tych honorowych mężczyzn podjęła się bohaterskie czynu, którego konsekwencją są blizny na całe życie. Te zewnętrzne i wewnętrzne. Aczkolwiek jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tych przykrych wydarzeniach, to musicie uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na pozostałe części. W każdej kolejnej będziemy dowiadywać się trochę więcej.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2019-03-05, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2019,

Spotkanie bohaterów następuje w niecodziennej i nieciekawej sytuacji. Jax ratuje Julię przed dwójką typów, którzy są o krok od skrzywdzenia dziewczyny. Mówi się, że wszystko dzieje się po coś i może w przypadku Julii oraz Jaxa tak właśnie było. Zaprzyjaźniają się ze sobą i spędzają razem wolne chwile. Mimo silnej więzi i przekroczenia granic przyjaźni w uczuciach, żadne z nich nie przyznaje co do siebie czuje. Kiedy Jax oznajmia przyjaciółce, że wstąpił do marynarki wojennej, dziewczyna jest rozdarta między uczuciami a przyszłością Jaxa. Przed samym wyjazdem chłopaka sprawy nieco się komplikują, gdy dziewczyna postanawia wyznać prawdę. Reakcja Jaxa nie jest jednak tym czego oczekiwała. Mimo to przyjaźń wygrywa i bohaterzy spędzają ze sobą ostatnie chwile przed wyjazdem chłopaka. Niestety to nie jedyny raz gdy dziewczyna zostaje odrzucona, bo jakiś czas później chłopak znów to robi. Tyle że tym razem nieco bardziej boleśnie i krzywdząco.
Mija pięć lat, wydawałoby się, że Julia ułożyła sobie życie na nowo, aż pewnego dnia w jej domu pojawia się nie kto inny, tylko Jaxon.. który nie zniknie dopóki nie odzyska przyjaciółki, albo kogoś więcej.

Niewątpliwym atutem "Fighting Temptation" jest siła przyjaźni. Nie tylko tej między głównymi bohaterami, ale także wśród reszty bohaterów tworzących tę historię. Autorka każdego z nich wykreowała tak, by mogli się wyróżniać. By mogli tworzyć rodzinę, pełną barwnych charakterów. Chociaż podobnie jak tę część, czytałam również kolejne to śmiało mogę napisać, że jest na co czekać, bo autorka postarała się nawet bardziej w historii przyjaciół Jaxa i Julii.
Warto wspomnieć o wspomnieniach Jaxona z z pobytu w Iraku. To co przeżył on, wraz z przyjaciółmi było koszmarne. K.C. Lynn dawkuje czytelnikom informacje z tym związane, by w kolejnych częściach rozjaśnić nam ten obraz.

Niestety pierwszy tom serii "Honorowi Mężczyźni" nie wyróżnia się na tle powieści swojego gatunku. Nic więc dziwnego, że chyba trochę została zignorowana w świecie literackim. Ja uważam, że warta jest przeczytania, bo styl pisania autorki wciąga od pierwszych stron, bohaterzy zyskują sympatię, a po przeczytaniu chce się kolejnych tomów o kolejnych bohaterach.

„Fighting Temptation” jest powieścią zaskakującą i bardzo wciągająca. Autorka początkowo usypia czujność czytelnika, by w odpowiednim momencie go zmiażdżyć, zszokować i złapać w swoje sidła. W tej książce jest wszystko, dramaty, obsesja, rozgoryczenie i wielka miłość, po prostu nie można się przy niej nudzić. Bardzo polecam i z niecierpliwością czekam na kolejny tom z serii Mężczyzna z honorem.

Walka z pokusą
K.C. Lynn0
Okładka ksiązki - Walka z pokusą

Fighting Temptation powraca w nowej oprawie!Żołnierz SEAL będzie walczył o dziewczynę, którą boleśnie zranił. Czy otrzyma drugą szansę? Kiedy Jaxson Reid...