Propaganda. Od dezinformacji i wp造wu do operacji i wojny informacyjnej

Ocena: 0 (0 g這s闚)

Bezpiecze雟two informacyjne to jeden z kluczowych wymiar闚 czas闚 wsp馧czesnych. Ksi捫ka wprowadza czytelnika w 鈍iat propagandy, operacji informacyjnych i wywierania wp造wu. Terminy te s odczarowane. Tematy uj皻e naukowo, technicznie i prawnie. Wymiary polityczne i wojskowe uwidaczniaj, jak wsp馧cze郾ie prowadzone s operacje informacyjne i walka informacyjna. Tre嗆 mo瞠 stanowi warto軼iow wiedz dla ekspert闚, urz璠nik闚 pa雟twowych, student闚 kierunk闚 technicznych i spo貫cznych.

W dzisiejszym globalnym spo貫cze雟twie, gdzie strumienie informacji p造n nieustannie i trudno jest w prosty spos鏏 odr騜ni prawd od fa連zu, ksi捫ka ta odkrywa subtelne gry propagandy, operacji informacyjnych, dezinformacji i dzia豉 w cyberprzestrzeni, ukazuj帷, jak te pot篹ne narz璠zia s wykorzystywane do manipulacji spo貫cze雟twem. (...) Analizuj帷 poszczeg鏊ne techniki propagandy, dzia豉 informacyjnych autor odnosi si zar闚no do wydarze historycznych, jak r闚nie do wsp馧czesnych studi闚 przypadku.

Czy potrafisz rozr騜ni prawdziwe informacje od zmy郵onych narracji? Jak pa雟twa wykorzystuj propagand do formowania obrazu wewn皻rznego i zewn皻rznego? Czy w erze cyfrowego chaosu jeste鄉y bezbronni wobec inwazji dezinformacji? Te pytania staj si kluczowe w obliczu dzisiejszych wyzwa i rozwoju technologicznego, gdzie granice mi璠zy faktem a fikcj rozmywaj si na naszych ekranach i w naszych umys豉ch.

Gen. dyw. Karol Molenda

pierwszy Dow鏚ca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni

Czy ka盥e zdanie na ok豉dce ksi捫ki o propagandzie ma charakter propagandowy? A ilustracja, rysunek, czcionka? Czy ta ksi捫ka to w istocie poradnik dla influencer闚? Co w tej publikacji zostaje zdekodowane? Tego dowiecie si dopiero po lekturze dzie豉, kt鏎e ㄆkasz O. napisa. Czy u篡cie inicja逝 nazwiska Autora - sugeruj帷e, 瞠 jest on osob, kt鏎ej postawiono zarzuty karne - jest chwytem propagandowym? Czyta, czyta, czyta!

Prof. Andrzej Zybertowicz

badacz ukrytych mechanizm闚 篡cia spo貫cznego, autor ksi捫ki ,,Cyber kontra real"

Na pocz徠ku by這 s這wo: od tego rozpoczyna Autor swoj opowie嗆 o 篡ciu w erze informacyjnej, w kt鏎ej to w豉郾ie s這wo, jako g堯wny obok obrazu no郾ik informacji, nabiera coraz wi瘯szej i powszechnej mocy. Po鈍i璚a j w szczeg鏊no軼i szeroko rozumianej - negatywnie i pozytywnie - propagandzie jako informacyjnemu wywieraniu wp造wu. Jest to ksi捫ka o sterowaniu informacyjnym innymi w my郵 w豉snych cel闚 i zamiar闚. Autor przeprowadza Czytelnika przez r騜norodne meandry i konkretne przyk豉dy takiej praktyki w postaci presji informacyjnej, dzia豉 edukacyjnych czy te komunikacji strategicznej. Pokazuje je zar闚no w obszarze 篡cia cywilnego, jak i w warunkach wojennych, po鈍i璚aj帷 sporo miejsca ostatniej wojnie w Ukrainie.

Prof. dr hab. Stanis豉w Koziej

by造 szef Biura Bezpiecze雟twa Narodowego

Informacje dodatkowe o Propaganda. Od dezinformacji i wp造wu do operacji i wojny informacyjnej:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2024-02-29
Kategoria: Ekonomia

wi璚ej

Kup ksi捫k Propaganda. Od dezinformacji i wp造wu do operacji i wojny informacyjnej

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠