Rewolucyjny geniusz roślin. Jak i dlaczego rośliny zmienią naszą przyszłość

Ta fascynująca książka otworzy nam drzwi do nowego zrozumienia życia na Ziemi. Sprawi, że zaczniemy nie tylko zauważać i podziwiać rośliny, ale także inspirować się stosowanymi przez nie strategiami.

Rośliny stanowią 80% masy wszystkich żywych stworzeń na naszej planecie, a jednak łatwo jest zapomnieć, że zawdzięczamy im powietrze, żywność, lekarstwa, paliwa kopalne. Są nie tylko bezcenne, ale i inteligentne: mają wyrafinowaną zdolność do zapamiętywania, uczenia się i innowacji. Dzięki swojej trwałości i elastyczności potrafią żyć w ekstremalnych warunkach, a nawet przetrwać katastrofy. Zużywają minimalne ilości energii, mają budowę modułową, rozproszoną inteligencję i nie posiadają centrum dowodzenia.

Nie ma dla ludzi lepszego wzoru do naśladowania - od architektów, inżynierów i informatyków po... polityków. To rośliny wiedzą, jak będzie wyglądała nasza przyszłość.

Informacje dodatkowe o Rewolucyjny geniusz roślin. Jak i dlaczego rośliny zmienią naszą przyszłość:

Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2018-10-17
Kategoria: Popularnonaukowe
Tytuł oryginału: Plant revolution

Kup książkę Rewolucyjny geniusz roślin. Jak i dlaczego rośliny zmienią naszą przyszłość

"Rewolucyjny geniusz roślin" to książka o tym, jak fantastyczne są rośliny. Otaczają nas ze wszystkich stron, jednak mało kto zastanawia się nad ich funkcjonowaniem. A te z pozoru "zwykłe" rośliny są niezwykłe. Czują, widzą, zapamiętują, przyzwyczajają się, naśladują, mimo, że są całkowicie inne od nas i zwierząt. Ludzie wykorzystują ponad 31 tys. gatunków roślin do różnorakich celów. Bez roślin nie byłoby życia. Autor udowadnia, że człowiek powinien bardziej wzorować się na roślinach i brać je pod uwagę planując przyszłość ludzkości. Książka niesie dużo wiedzy i ciekawostek o zdumiewających roślinach. To z niej dowiedziałam się kim są kapsaicyniści 🙃

Rewolucyjny geniusz roślin. Jak i dlaczego rośliny zmienią naszą przyszłość - opinie o książce

Avatar użytkownika - Dagus93
Dagus93
Przeczytane:2018-11-04, Przeczytałem, 52 książki 2018,

Zacznę od tego, że ta książka jest pięknie wydana! Jest w twardej oprawie, szyta, a w środku mamy tonę ślicznych zdjęć i ilustracji. Wszystko oczywiście w kolorze, przez co czyta się ją jeszcze lepiej i przyjemniej.

Każdy z nas wie, że rośliny są ważne, ale czy zastanawialiście się jak bardzo? Jak duży wpływ mają one na nas i na otaczający nas świat. Ta książka odpowie Wam na te pytania. Wyobrażacie sobie, że w samym 2015 roku odkryto aż 2034 nowe rośliny? I to wcale nie małe...

Książka podzielona jest na 9 rozdziałów. Jak wiadomo niektóre dla nas bardziej, inne mniej ciekawe. W każdym z nich znalazłam jednak interesujące informacje i każdy nauczył mnie czegoś nowego! Wszystko napisane bardzo przystępnym językiem i bardzo dobrze wytłumaczone.

Co ciekawszego? Wiecie, że rośliny potrafią naśladować? Można powiedzieć, że są jak kameleony. Kiedyś na przykład żyto było tak naprawdę chwastem, ale ewoluowało, bo próbowało upodobnić się do pszenicy. I, że w Norwegii istnieje bank wszystkich nasion? Oczywiście powstał on dla ochrony dziedzictwa. I pszczoły potrafią tańczyć, bo książka tylko do roślin się nie ogranicza! Ach i dowiedziałam się kim są ... kapsaicyniści! A żeby nie zdradzać Wam wszystkiego powiem tylko, że dowiedziałam się czegoś ciekawego o... szyszkach i nawet dzisiaj sprawdziłam to będąc w lesie! Co takiego? Dowiecie się jak sięgniecie po ta pozycją. Książka to również świetny pomysł na prezent dla bliskiej nam osoby!

Avatar użytkownika - wmoichkregach
wmoichkregach