Na uczelniach, w szkołach i biurach pojawia się coraz więcej zaawansowanych urządzeń komputerowych podłączanych przez port szeregowy. Czy koniecznie trzeba płacić wysokie stawki informatykom, aby wykorzystać pełnię możliwości tych nowoczesnych narzędzi? Na szczęście nie. Obsługa transmisji szeregowej przy użyciu standardu RS 232C może być na tyle łatwa, że uczniowie, studenci, nauczyciele, pracownicy naukowi czy inżynierowie mogą samodzielnie tworzyć potrzebne im oprogramowanie.

Dzięki książce "RS 232C -- praktyczne programowanie. Od Pascala i C++ do Delphi i Buildera. Wydanie III" także i Ty szybko nauczysz się pisać programy sterujące urządzeniami podłączanymi przez port szeregowy. Dowiesz się, jak działa transmisja asynchroniczna oraz czym jest standard RS 232C. Poznasz interfejs RS 232C dla systemu Windows i nauczysz się go używać w środowiskach programistycznych Builder i Delphi, co pozwoli Ci pisać potrzebne oprogramowanie w języku Pascal lub C++. Najnowsze, poprawione wydanie zawiera jeszcze więcej przykładów, dzięki którym błyskawicznie będziesz mógł sprawdzić nabytą wiedzę w praktyce.

Standard RS 232C Transmisja asynchroniczna Obsługa RS 232C w systemach MS-DOS i Windows Wykorzystanie elementów interfejsu Windows API w środowiskach Builder i Delphi Testowanie programów do obsługi transmisji szeregowej Tworzenie aplikacji wielowątkowych Narzędzia graficzne Przykładowe aplikacje i ich analiza Specyfikacje najważniejszych funkcji

Informacje dodatkowe o RS 232C - praktyczne programowanie. Od Pascala i C++ do Delphi i Buildera. Wydanie III:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2007-06-12
Kategoria: Poradniki

Kup książkę RS 232C - praktyczne programowanie. Od Pascala i C++ do Delphi i Buildera. Wydanie III

RS 232C - praktyczne programowanie. Od Pascala i C++ do Delphi i Buildera. Wydanie III - opinie o książce

ABC Delphi 7
Andrzej Daniluk0
Okładka ksiązki - ABC Delphi 7

Delphi 7 jest kolejną wersją najpopularniejszego zintegrowanego środowiska programowania typu RAD dla platformy Windows. Delphi 7, współpracując z Kyliksem...

USB. Praktyczne programowanie z Windows API w C++. Wydanie II
Andrzej Daniluk0
Okładka ksiązki - USB. Praktyczne programowanie z Windows API w C++. Wydanie II

USB dobre na wszystko - wykorzystaj jego moc! Standardy USB 2.0 i 3.0 oraz połączone urządzenia, czyli sprzętowa podstawa transmisji danych Transmisja...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;