Save us

Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Tytuł oryginału: Save us

Tom 3 cyklu Maxton Hall

Czy mogą ocalić siebie? A może zniszczą się nawzajem?

Ruby jest w szoku: została zawieszona przez Maxton Hall College. A co najgorsze, wszystko wskazuje na to, że odpowiedzialny za to jest nikt inny, tylko James. Ruby nie może w to uwierzyć - nie po tym, przez co przeszli razem.

Oboje muszą się zastanowić, czy światy, w których żyją, nie są dla siebie zbyt odległe...

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Save us

Po raz trzeci spotykamy się z Ruby i Jamesem, bohaterami serii Maxton Hall Mony Kasten. Towarzyszyliśmy im w chwilach naprawdę trudnych, ale też dzieliliśmy momenty wypełnione miłością i radością. Ruby zostaje wyrzucona ze szkoły za romans z nauczycielem, do dyrektora trafiają bowiem zdjęcia, które kilka miesięcy wcześniej wykonał James. Fotografie są jednak sfałszowane, nie wiadomo też, kto jest autorem kłamliwego donosu. James musi zmierzyć się z ojcem, który coraz bardziej naciska na syna, by ten zaangażował się w działalność w ich rodzinnej firmie Beaufort. Ojciec bliźniaków, dowiedziawszy się o ciąży córki i o tym, kto jest ojcem jej dzieci, pozbawia ją wszelkich praw i wyrzuca Lydię z domu. Na kartach powieści śledzimy też losy siostry Ruby, Ember, która potajemnie spotyka się z Wrenem oraz kibicujemy Alistairowi i Keshavowi, którzy coraz odważniej walczą o siebie nawzajem. W powieści Save us domknięte zostają wszystkie zawiązane w tomach pierwszym i drugim wątki. Wiele tu spodziewanych, licznych happy endów: można śmiało powiedzieć, że po niezliczonych zawirowaniach i trudniejszych chwilach wszystko po prostu dobrze się kończy. Dużo jest w powieści uczuć i emocji, jakie towarzyszą bohaterom. Szkoła schodzi na nieco dalszy plan, choć walka o Oksford i koncentracja na kluczowych egzaminach odgrywają w powieści ważną rolę. Trudno analizować wiarygodność powieści – ...

Opinie o książce - Save us

Avatar użytkownika - majeczka241
majeczka241

Dlaczego wszystko, co dobre musi się kiedyś skończyć? Dlaczego nie możemy stale trwać w świecie bohaterów, którzy zaskarbili sobie nasze serce, których polubiliśmy, z którymi się utożsamiliśmy. Nie lubię pożegnań. Szczególnie w sytuacji, w której uwielbiam daną historię i wiem, że już nie poznam dalszych losów postaci. Takie książki są dla mnie dobrymi serialami. Na początku czekasz z niecierpliwością na kontynuacje, a gdy ją już otrzymujesz i wiesz, że to koniec, pęka serce.

Cykl Maxton Hall wniósł do mojego świata chaos emocjonalny, ogromne bum, gdzie zderzają się dwie rzeczywistości. Save us to idealne dopełnienie całości. Od początku obserwujemy przemianę wielu postaci, jakie mamy okazję poznać w powieści. Poznajemy, z jakimi wyborami muszą się zmagać, by znaleźć się w danym miejscu, ile muszą poświęcić, by zdobyć upragnione szczęście, ile kłód przeskoczyć. Przeżywamy z nimi wzloty i upadki, troski, niepowodzenia, kibicujemy im z całych sił, by wszystko zakończyło się po ich myśli. Autorka każdą postać traktuje indywidualnie, każdemu poświęca maksimum uwagi. Żadnego nie pomija, nie tworzy po macoszemu, każdy z nich w historii odgrywa kluczową rolę. Stwarza świat w taki sposób, by cały cykl tworzył spójną harmonię, przyjemną opowieść, w której można się bez pamięci zatracić.

W ostatniej części wszystko się kumuluje. Emocje sięgają zenitu, nie wiadomo czy bohaterowie zdołają ocalić swoje uczucie. Nic nie jest pewne, jak fabuła się potoczy. Mona potrafi zaskoczyć, grać na uczuciach, wciągnąć mocno w historię, że nie sposób odłożyć książki na półkę, póki się jej nie skończy. Wiele się dzieje, jest przyjaźń, miłość nie tylko partnerska, ale i rodzinna, lęki, obawy, strach, ból, ogromna tajemnica, która wszystko zmienia. A do tego lekki i przyjemny styl autorki sprawia, że opowieść połyka się w mgnieniu oka. Gdy już się zacznie przygodę z twórczością Mony Kasten, nie sposób się od niej oderwać, a gdy przeczyta się pierwszy tom, to od razu czytelnik będzie się rwał do tego, by poznać kolejne losy bohaterów.

Podsumowując- żałuję, że to już koniec. Na pewno jeszcze nie raz wrócę do życia Ruby, James'a i innych postaci, których szczerze polubiłam i z którymi się zżyłam. Oni wnieśli do mojego życia wiele emocji, pasji, wiary, ogrom optymizmu i to, że nie warto rezygnować z marzeń. Warto się w tym cyklu zatracić. Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - LiteraturaZmyslo
LiteraturaZmyslo
Przeczytane:2019-10-08, Ocena: 6, Przeczytałam,

Trudno rozstać się z przyjaciółmi z „Maxton Hall”. Ostatnia część trylogii Mony Kasten to znakomite zwieńczenie historii, która na każdym kroku zaskakiwała, wzruszała i bawiła. Po lekturze "Save us" czuje jednak błogi spokój. O takim zakończeniu marzyłam, takich historii chciałabym czytać więcej. Wiem już, że sięgnę po kolejne książki Mony Kasten.
Ruby i James pochodzą z dwóch skrajnie różnych światów. Mimo wielu przeciwnościom zdołali zbudować piękny związek. Cegiełka po cegiełce odbudowali zaufanie i postanowili, że przezwyciężą wszystko, jeśli tylko będą razem. Razem wspierają rodzinę i przyjaciół, razem snują plany na przyszłość. W końcu Jasem postanawia zawalczyć o swoje życie. Decyduje się odejść z rodzinnej firmy i podążyć za marzeniami. Kiedy chłopak zaczyna oddychać pełną piersią i realizować swoje plany jego ojciec postanawia znowu namieszać nie tylko w życiu Jamesa, ale i Ruby. Czy młodzi ludzie zdołają przezwyciężyć kolejne intrygi Beauforta?
Seria „Maxton Hall” podbiła moje czytelnicze serce. Piękna, wzruszająca, dająca siłę i nadzieję. Książki, które motywują do spełniania marzeń i do obierania własnych dróg. Autorka pisze niezwykle lekko, błyskotliwie i wrażliwie. Cóż dodać więcej… Jestem zauroczona książkami i serdecznie je polecam.

Więcej recenzji na www.facebook.com/LiteraturaZmyslow

Najlepszy tom z całej serii. Szkoda, że nie było jakiegoś dodatku, w którym dowiadujemy się co po latach słychać u bohaterów.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
MalgorzataSk
Przeczytane:2019-07-31, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2019,
Avatar użytkownika - katooola
katooola
Przeczytane:2019-07-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,

Bardzo się cieszę, że całą trylogię mogłam przeczytać od razu, że po 1 czy 2 części nie musiałam czekać na kolejną. Całą trylogię w 1,5 dnia połknęłam. W tej części Ruby i nauczyciel zostają oskarżeni o romans i wydaleni ze szkoły. Mortimer Beaufort na wieść o ciąży wygnaje Lydię z domu do ciotki Ophelii. Okazuje się, że Mortimer za wszelką cenę póbuje zachować firmę, niszcząc pod drodze niewinnych ludzi, nie zważając na dobro dzieci. Książka trochę przewidywalna ale nie zmienia to faktu, że miałam niezłą rozrywkę podczas czytania. Przeznaczona dla dorosłych ale powiem, że sceny seksu nie są przesadzone i napisane ze smakiem. Polecam tę trylogię wszystkim miłośnikom mlodzieżowych romansów.

Avatar użytkownika - gosia_gosia16
gosia_gosia16
Przeczytane:2019-07-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Feel again
Mona Kasten0
Okładka ksiązki - Feel again

Trzeci tom w serii again. Romantyczna i trzymająca w napięciu historia miłosna, w której bohaterowie muszą zmierzyć się z demonami przeszłości.W...

Save you
Mona Kasten0
Okładka ksiązki - Save you

Zraniona Ruby stara się odzyskać dawne życie - kiedy nie należała do elitarnego i zepsutego świata jej kolegów z klasy. Ale nie może zapomnieć o...

Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton