Sláine: Rogaty Bóg

BÓG WOJNY! LUDZIE Z TIR-NAN-OG ZBYT DŁUGO ŻYLI POD JARZMEM DRUNÓW - dziwnych druidów, którzy zatruwali ziemie swoja magią. Slaine miał juz dość ich tyranii i z pomocą Ziemskiej Bogini odkrył prawdę na ich temat oraz poznał swoją przyszłość. Teraz Slaine musi zjednoczyć czterech królów Tir-Nan-Og i wykorzystać ich magiczne bronie, przygotowując plemię Sessair do wojny!
Ta nowa edycja jednej z najpopularniejszych serii 2000 AD zawiera wstęp oraz komentarze Pata Millsa (Wojownicy ABC) oraz niesamowite rysunki Simona Bisleya (Lobo).

Informacje dodatkowe o Sláine: Rogaty Bóg:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017 (data przybliżona)
Kategoria: Komiksy

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-09-14, Ocena: 5, Przeczytałem,

TAK POWINNO WYGLĄDAĆ KOMIKSOWE FANTASY

"Slaine" to zdecydowanie jedna z najciekawszych komiksowych serii fantasy, jakie ukazały się na naszym rynku. "Rogaty bóg" zaś, historia wydana już przed laty w formie trzech albumów przez wydawnictwo Egmont, to bezwzględnie najlepsze, co ten tytuł ma do zaoferowania. Czy fabularnie? Nie jestem do końca pewien, choć to naprawdę świetna historia, za to jeśli chodzi o grafikę nie mam najmniejszych wątpliwości. Simon Bisley, autor niezapomnianych ilustracji do crossoveru "Batman/Sędzia Dredd: Sąd nad Gotham" i najlepszych zeszytów z "Lobo" po raz kolejny udowadnia, jak genialnym jest artystą. Całość, wraz z rewelacyjnym wydaniem, na jakie ta historia zasługiwała od lat, składa się na tom, który absolutnie warto nie tylko poznać, ale postawić na swojej półce i coraz do niego wracać.

Poznajcie Slaine’a. Przestępcę, włóczęgę, wojownika, wygnanego ze swego ludu za to, że ośmielił zakochać się w wybrance króla. Od tamtej pory wiedzie tułaczy los, w którym towarzyszy mu karzeł Ukko, obecnie, lata po tych wydarzeniach, kiedy to Slaine – po tym, jak sam został królem – odszedł już z tego świata, spisujący jego dzieje. Jeszcze wiele opowieści zostało do zanotowania, ale teraz nadszedł czas na zajęcie się jedną z najważniejszych z nich – „Rogatym bogiem”. Opowieścią o tym, jak Slaine musiał zjednoczyć cztery ludy Ziemskiej Bogini i poprowadzić na wojnę, jednocześnie zmagając się z własnym przeznaczeniem…

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/09/slaine-rogaty-bog-pat-mills-simon-bisley.html