S³oiczki

Ocena: 5.25 (4 g³osów)

Józia to m³oda, przywi±zana do tradycji i rodzinnego domu dziewczyna z Podlasia.

Julka - buntowniczka, która ucieka z Krakowa przed przesz³o¶ci± i apodyktycznym ojcem.

Obie przyje¿d¿aj± do Warszawy w nadziei na lepsze jutro, znajduj± pracê w nowoczesnym, lifestylowym czasopi¶mie dla kobiet i rozpoczynaj± nowe ¿ycie.

Obie s± s³oiczkami.

Obcymi w Warszawie.

Przyjezdnymi.

Czy stolica bêdzie dla nich ³askawa?

W ,,S³oiczkach" Mai Jaszewskiej ka¿dy mo¿e przejrzeæ siê jak w lustrze. Ta ksi±¿ka to po³±czenie powie¶ci obyczajowej z satyr± na wspó³czesn± ,,warszawkê". Czasem jest wiêc ¶miesznie (zw³aszcza wtedy, gdy przekraczamy próg redakcji kobiecego czasopisma), czasem nostalgicznie (intensywnie oddany klimat Podlasia, a tak¿e w±tki zwi±zane z dawn±, przedwojenn± Warszaw±), a czasem romantycznie (czy coach to dobry materia³ na partnera?).

Czy odnajdziecie siebie samych w bohaterkach tej powie¶ci?

A mo¿e ka¿dy z nas jest s³oikiem b±d¼ s³oiczk±?

KATARZYNA PAKOSIÑSKA:

"S³ynny na ca³y ¶wiat cytat mówi, ¿e ,,¿ycie jest jak pude³ko czekoladek, nigdy nie wiesz, co ci siê trafi". Powie¶æ Mai Jaszewskiej kusi dalszym ci±giem - tylko od ciebie zale¿y, jak siê w nim rozsmakujesz.

To ksi±¿ka pe³na niespodzianek. Wci±gaj±ca, zabawna, klimatyczna, z mi³osn± histori±, wyrazistymi bohaterami i szczê¶liwym zakoñczeniem.

Pikanterii fabule dodaj± spacery po wspó³czesnej i dawnej Warszawie. T± sprzed lat przywo³uj± smakowite literackie anegdoty. Iwaszkiewicz, Do³êga-Mostowicz, Wieniawa- D³ugoszowski. No w³a¶nie...Która z nas nie chcia³aby dostaæ o poranku bukietu kwiatów z li¶cikiem:

,,Szanowna Pani! Zesz³ej nocy ¶ni³a mi siê Pani w taki sposób, ¿e poczu³em siê zobowi±zany".

Drogi Czytelniku, jako rodowita warszawianka napiszê bez ceremonii, spodziewaj siê w ,,S³oiczkach" git wersalu i cwanej nawijki."

Maja Jaszewska - dziennikarka, poetka i pisarka. Autorka licznych artyku³ów i wywiadów publikowanych miêdzy innymi na ³amach ,,Zwierciad³a", ,,Sensu", ,,Tygodnika Powszechnego", ,,Twojego Stylu", ,,Mody na Zdrowie", ,,Krainy Bugu", Styl.pl, ,,Elle". Autorka ksi±¿ek: ,,W co wierzê?" oraz ,,Nie i Tak. Rozmowa z Adamem Ferencym".
Wspó³autorka ksi±¿ek ,,Psychologia mitów greckich" i ,,Archetypy, mity, symbole. Refleksje jungowskie o psyche". Autorka dwóch tomików poetyckich ,,talitha kum" i ,,bardo".

Informacje dodatkowe o S³oiczki:

Wydawnictwo: Szelest
Data wydania: 2022-03-09

Tagi: obyczajowe

wiêcej

Kup ksi±¿kê S³oiczki

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

S³oiczki - opinie o ksi±¿ce

Avatar u¿ytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2022-04-13, Ocena: 6, Przeczyta³am, Mam, ulubione,

Katarzyna Pakosinska w swej zapowiedzi napisa³a wszystko to, co i ja chcia³abym Wam powiedzieæ. Jestem zauroczona t± histori± od pocz±tku, a historia dwóch dziewcz±t, które przyjecha³y do wielkiego miasta z ma³ych miejscowo¶ci, skrad³a moje serce.
Ksi±¿ka podzielona jest na dwie czê¶ci. W pierwszej z nich poznajemy historiê Józi, która pochodzi z tradycyjnego podlaskiego domu.
W drugiej za¶ spotykamy siê Juli±, która przyjecha³a do Warszawy z ma³ej miejscowo¶ci spod Krakowa. Obydwie dziewczyny poza prac± w poczytnym magazynie "Przemiany" ró¿ni totalnie wszystko. S± one dla siebie takim samym kontrastem jak biel i czerñ, ale jest co¶, co je pomimo wszystko ³±czy. Jeste¶cie ciekawi co?
Czy Warszawa je zbli¿y? Czy wszyscy wokó³ nich maj± szczere zamiary w stosunku do ich osób? Czy rodzinne stosunki siê poprawi±, a mo¿e wrêcz przeciwnie, bêd± narastaæ tylko konflikty? Czy aby odnale¼æ siê w nowej rzeczywisto¶ci, potrzeba zrywaæ stare wiêzy, które ³±cz± nas z przesz³o¶ci±?
Tego musicie dowiedzieæ siê sami, ale mogê Wam obiecaæ, ¿e nie po¿a³ujecie czasu po¶wiêconego tej niezwykle ciep³ej opowie¶ci.

W moim odczuciu pomys³ na fabu³ê trafiony w dziesi±tkê! "S³oiczki" to ciekawie opowiedziana historia o ¿yciu w wielkim mie¶cie, z przymru¿eniem oka punktuj±ca jego wszystkie wady i zalety. Autorka w wykreowanych postaciach pokazuje satyryczny obraz naszego spo³eczeñstwa, udowadniaj±c przy tym jak bardzo niektórzy z nas s± zapatrzeni w swój czubek nosa. Jak bardzo jeste¶my przywi±zani do swoich korzeni, jak cenimy powroty do domu, nawet z niedalekich "podró¿y".
Jest to historia pe³na ciep³a i humoru, ale zmuszaj±ca tak¿e do powa¿nych refleksji, ucz±ca, by doceniaæ przesz³o¶æ, ale patrzeæ z ciekawo¶ci± i "otwart± g³ow±" w przysz³o¶æ.
Olbrzymi± zalet± tej opowie¶ci jest masa zabawnych czasami poruszaj±cych wspomnieñ przedwojennej Warszawy, które autorka serwuje nam pod postaci± tematycznych spacerów po Warszawie. Jeden taki "spacer" przy którym spotykaj± siê dwie starsze osoby, niezwykle mnie poruszy³... nie chcê Wam zdradzaæ za du¿o, ale p³aka³am po tym fragmencie kilka dobrych minut. Przy okazji czytamy wiele ciekawych anegdot, o których w szkole raczej nie s³yszeli¶my ;)

Akcja powie¶ci nie goni mo¿e na ³eb i szyjê, ale ma to swój urok i otula czytelnika niesamowitym ciep³em. Bohaterowie s± doskonale wykreowani, niektórzy mo¿e zbyt przerysowani, ale nie jest to problemem. Ksi±¿kê czyta siê bardzo przyjemnie. Opisy krajobrazu, s± tak plastyczne, ¿e czytaj±c je, czu³am siê jakbym sama sta³a nad brzegiem Bugu, i podziwia³a jego majestat, lub obserwowa³a z boku zat³oczone ulice Warszawy i s³ysza³a ten wszêdobylski ha³as. Lekka forma i styl pisarki pozwalaj± przy sobie odpocz±æ i zaczerpn±æ odrobinê tchu.

Jest to moje pierwsze spotkanie z twórczo¶ci± pani Mai, ale je¶li jej poprzednie ksi±¿ki s± utrzymane w podobnym tonie, z ciekawo¶ci± po nie siêgnê. Wy czytali¶cie?

Czy polecam?
Zdecydowanie tak.  Klimatyczna opowie¶æ z wa¿nym przes³aniem.

POLECAM...

Avatar u¿ytkownika - chaotyczna_
chaotyczna_
Przeczytane:2022-04-19, Ocena: 6, Przeczyta³em, Mam,

S³oiczki zrobi³ mi dobrze!Urzek³y mnie humorem i charakterami g³ównych postaci!Józia i Julka. Dwie dziewczyny, które przyje¿d¿aj± do Warszawy - zostaj± s³oiczkami. Ka¿da ma za sob± inn± przesz³o¶æ, ka¿da prze¿ywa przeprowadzkê.
Ta ksi±¿ka bardzo trafi³a do mojego serca, bo sama jaki¶ czas temu rozwa¿a³am przeprowadzkê do stolicy. Warszawa nadal kusi!
Ksi±¿kê czyta siê mi³o i przyjemnie. Momentami to trochê satyra na Warszawiaków, ale autorka porusza tutaj te¿ wiele wa¿nych tematów, dylematy milionów ludzi na ¶wiecie, próby odnalezienia siê w nowym ¶rodowisku, ma³e i du¿e sprawy sercowe. Momentami to emocjonuj±ca historia, a momentami bêdzie siê ¶miaæ do rozpuku :)
S³oiczki to ksi±¿ka pozornie prosta, ale nios±ca ze sob± sporo nauki. Momentami siedzia³am i zapisywa³am sobie z³ote my¶li p³yn±ce z tej ksi±¿ki.
„Zawsze my¶la³am, ¿e ¿ycia uczymy siê, ¿yj±c. Dziêki przyja¼niom i spotkaniom z innymi lud¼mi, z warto¶ciowych lektur i w³asnych przemy¶leñ. A tymczasem okazuje siê, ¿e mo¿na pój¶æ na kurs i zyskaæ samo¶wiadomo¶æ”.

Zdecydowanie polecam s³oiczki!

Józefina pochodzi z ma³ej miejscowo¶ci, na Podlasiu gdzie spêdzi³a szczê¶liwe dzieciñstwo. Nadszed³ jednak moment, kiedy postanowi³a wyjechaæ i zacz±æ ¿ycie w du¿ym mie¶cie. Zamieszka³a w Warszawie, zaczê³a pracê w nowoczesnym magazynie „Przemiany". Mo¿e nie jest idealnie, jednak podoba jej siê nowe ¿ycie, tym bardziej, kiedy zwraca na ni± uwagê pewien przystojny mê¿czyzna. Józefina zmienia siê i to bardzo, zaczynaj±c od diety, poprzez zmianê fryzury, koñcz±c na stylu ubierania. Stara siê dostosowaæ do nowych znajomych, do mê¿czyzny, z którym siê spotyka. Co ich po³±czy? Jakie on ma plany wzglêdem Józefiny? Czy zmiany wyjd± kobiecie na dobre?
Julka mia³a zostaæ weterynarzem, to by³o jej marzenie, jednak jej ojciec nie potrafi³ tego zaakceptowaæ. Tak naprawdê na z³o¶æ jemu wyjecha³a do Warszawy i chocia¿ nie posz³a na weterynariê, studiowa³a literaturê, której równie¿ nie akceptowa³. Wyjazd do du¿ego miasta by³ du¿o trudniejszy, ni¿ my¶la³a. Jednak da³a rady, skoñczy³a studia, a teraz pracuje w nowoczesnym magazynie „Przemiany". Tylko czy tak naprawdê jest szczê¶liwa?
Józefina i Julka dwie m³ode kobiety, które po³±czy³a wspólna praca w magazynie, a tak¿e fakt, ¿e obie nie pochodz± z Warszawy. Czy bêd± w niej szczê¶liwe?

Przyznam szczerze, ¿e do ksi±¿ki mam mieszane uczucia. Z jednej strony przeczyta³am j± i historia bohaterek mi siê podoba³a, z drugiej czytanie d³u¿y³o mi siê. Nie do koñca spodoba³ mi siê styl pisania autorki, jednak nie na tyle, ¿eby ksi±¿kê od³o¿yæ w trakcie czytania. To historia o m³odych kobietach, które wyje¿d¿aj± do wielkiego miasta i staraj± siê dostosowaæ.

Bohaterki s± do¶æ ciekawe, realistyczne, a to sprawia, ¿e mo¿na siê z nimi uto¿samiaæ.
Józefina z pocz±tku skromna, wycofana, nieprzepadaj±ca za imprezami. Pó¼niej zmienia siê, jednak ja mia³am wra¿enie, ¿e tylko zewnêtrznie, a w ¶rodku pozosta³a sob±.

„S³oiczki” to ksi±¿ka, która ma wady i zalety. Historia mnie siê spodoba³a, jednak styl pisania ju¿ nie do koñca. Jednak mimo wszystko uwa¿am, ¿e warto po ni± siêgn±æ i polecam.

Recenzja pojawi³a siê równie¿ na moim blogu - Mama, ¿ona - KOBIETA

Avatar u¿ytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo
Przeczytane:2022-04-10,

Po poprzedniej ksi±¿ce wydawnictwa Szelest poczu³am ogromn± fascynacjê oraz potrzebê poznawania ich kolejnych premier ksi±¿kowych. Tym razem w moich d³oniach wyl±dowa³y S³oiczki Mai Jaszewskiej. Opis zdecydowanie zachêci³ mnie do siêgniêcia po ten tytu³, a moja ciekawo¶æ tylko ros³a. Czy ostatecznie mogê oceniæ tê powie¶æ na ocenê bardzo dobr±? Czy uwa¿am j± za co¶ godnego polecenia? O tym w tej opinii.

S³oikami potocznie nazywa siê osoby przyje¿d¿aj±ce do wielkiego miasta z mniejszych miejscowo¶ci - zazwyczaj wsi. Józia jest dziewczyn± przywi±zan± do rodziny i pochodzi z Podlasia. W jej pamiêci wci±¿ tkwi± szczê¶liwe lata spêdzone w rodzinnym domu, a w wielkim mie¶cie dziewczyna czuje siê odrobinê samotna. Julka uciek³a z Krakowa przed przesz³o¶ci± i apodyktycznym ojcem. Obie dziewczyny s± pe³ne nadziei i obie znajduj± pracê w redakcji czasopisma dla kobiet. Czy stolica przyjmie ich na d³u¿ej z otwartymi ramionami? Czy obu uda siê zapu¶ciæ korzenie w wielkim mie¶cie?

Zacznê od g³ównych bohaterek powie¶ci, które s± od siebie do¶æ ró¿ne, jednak znalaz³o siê kilka cech wspólnych. Józia to pierwsza z tych g³ówniejszych postaci i jak dla mnie – zdecydowanie mog³a staæ siê w³a¶ciwie jedyn± g³ówn± bohaterk±. Zwi±za³am siê z ni± od pierwszej strony - trochê za spraw± faktu, ¿e jej rodzice maj± dok³adnie tak samo na imiê, jak moi (ot, taki przyjemny zbieg okoliczno¶ci). Autorka bardzo ciekawie wykreowa³a tê bohaterkê. Józia jest przyjazna, sympatyczna, rodzinna, widaæ, ¿e chcia³aby dla innych jak najlepiej, przez co sama nierzadko obrywa. Z drugiej jednak strony nie jest to taka bohaterka, która z pokor± przyjmuje wszystko od losu – potrafi postawiæ na swoim.

Julka, czyli druga g³ówna bohaterka, mog³aby spokojnie ni± nie byæ. Mam gdzie¶ z ty³u g³owy wra¿enie, ¿e autorka po czê¶ci specjalnie przedstawi³a tê postaæ w³a¶nie w taki sposób, by czytelnik mia³ wra¿enie, ¿e zalicza siê ona do tego grona drugoplanowych bohaterów. Z Julk± niestety nie uda³o mi siê osi±gn±æ takiej nici sympatii, przez co jej prze¿ycia nie zrobi³y na mnie jakiego¶ wiêkszego wra¿enia. Szkoda, bo wola³abym móc polubiæ obie dziewczyny tak samo.

Maja Jaszewska skupia siê tutaj na problemie tytu³owych s³oiczków - m³odzi przyje¿d¿aj± z mniejszych do wielkich miast, staraj± siê odnale¼æ swój sens ¿ycia, szukaj± pracy, a kiedy ju¿ teoretycznie staj± na nogach – z ka¿dej strony czeka na nich jakie¶ nowe zagro¿enie i nieprzyjemne sytuacje. Z drugiej strony ksi±¿ka pokazuje, na jak ciekawych ludzi mo¿na natrafiæ w swoim ¿yciu, pod warunkiem, ¿e siê zaryzykuje i zdobêdzie na odwagê. Przyjazd do takiej Warszawy to nie ³atwa rzecz, ale przy odrobinie chêci - mo¿e staæ siê ona drugim domem dla wielu m³odych (i nie tylko!).

Autorka ma lekkie pióro, dziêki czemu przez tê powie¶æ siê p³ynie. Kolejne strony uciekaj± spod r±k, a historia, choæ do¶æ prosta i niezawieraj±ca zbyt wielu zaskakuj±cych zwrotów akcji, to przyci±ga uwagê i skupia my¶li czytelnika. S³oiczki to kolejna premiera wydawnictwa Szelest, po któr± siêgnê³am i która rozbudzi³a moje zainteresowanie. Cieszê siê, ¿e mia³am szansê j± poznaæ.

Je¿eli lubicie literaturê obyczajow±, w której nie brak po prostu prawdziwego ¿ycia - ten tytu³ mo¿e Wam przypa¶æ do gustu.

Avatar u¿ytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2022-04-03,

"¯ycie jest jak pude³ko czekoladek, nigdy nie wiesz, co ci siê trafi. "
W pe³ni siê z tym zgadzam.
A Wy?

"Szanowna Pani! Zesz³ej nocy ¶ni³a mi siê pani w taki sposób, ¿e poczu³em siê zobowiazany".
Jak tu nie siêgn±æ po ksi±¿kê, gdy nas takie zachêty czekaj±.
Poznajemy losy kole¿anek z nowoczesnego czasopisma dla kobiet. W którym to najwa¿niejsze tematy to wyzwolone kobiety, ich diety, moda, nowoczesne my¶lenie i ca³a gama prowokacyjnych tematów.
Józia i Julka to dziewczyny z prowincji. Józia mieszkaj±ca na Podlasiu, przywi±zana do tradycji i rodziny.
Julka buntowniczka uciekaj±ca do Krakowa przed przesz³o¶ci± i apodyktycznym ojcem.
Obie s± s³oiczkami w obcym mie¶cie, przyjeznymi do Warszawy, które chc± zmieniæ swoje ¿ycie. Podejmuj± pracê w lifestylowym czasopi¶mie.
Czy "s³oiczek" bêdzie ich ³atk±? Czy odnajd± szczê¶cie?
Ksi±¿ka ¶wietnie ukazuje pracê w wielkim mie¶cie, w biegu, w pod±¿aniu do bycia idealn±, najlepsz±. Pokazywanie jeden przed drugim czego to on nie ma, na co go staæ. Szpanowanie drogimi ciuchami, zegarkiem, najnowsz± zdobycz±.
Czy aby w dobr± stronê to wszystko zmierza? Taki wy¶cig szczurów?
Mimo tej ca³ej skorupy autorka próbuje pokazaæ, ¿e i tak ka¿dy chce byæ kochany, mieæ rodzinê i spokojne prawdziwe ¿ycie.
Bardzo przyjemna obyczajówka z humorem, ale i miejscem na przemy¶lenia.
Doceniajmy co mamy.

Avatar u¿ytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2022-05-01, Ocena: 5, Przeczyta³am, Mam,

Ludzie zazwyczaj udaj± siê do wielkich miast z pustymi kieszeniami i g³ow± pe³na marzeñ. Wiêksze perspektywy, wiêcej szans na rozwój, dostêp do wszystkiego na wyci±gniêcie rêki. I choæ ka¿dy w g³êbi duszy zdaje sobie sprawê, ¿e im wiêksze zaludnienie tym wiêksza anonimowo¶æ, oziêb³o¶æ otoczenia i samotno¶æ, to nikogo to nie zra¿a. Ka¿dy chce staæ siê kim¶ i udowodniæ sobie i tym, którzy zostali gdzie¶ w rodzinnych okolicach, ¿e jemu siê uda³o. Tylko czy aby na pewno jest to warte po¶wiêcenia? I czy w tym bezimiennym wy¶cigu mo¿na znale¼æ kogo¶ rzeczywistego, który nie bêdzie szed³ na o¶lep za t³umem?
Józia do Warszawy przyjecha³a a¿ z Bia³kowej, wsi znajduj±cej siê na Podlasiu. Niemal od razu zobaczy³a jak ¿ycie w Warszawie ró¿ni siê od tego, do którego by³a przyzwyczajona. Zostawi³a jednak kochanych rodziców, babciê, jedyn± przyjació³kê i ruszy³a podbijaæ ¶wiat. Zawsze ¶wietnie radzi³a sobie z pisaniem i w³a¶nie w tym kierunku chcia³a rozwijaæ swoj± karierê. Mo¿e niekoniecznie szczytem jej marzeñ jest praca w redakcji "Przemian", jednak je¶li pozwala jej to op³aciæ rachunki to nie ¶mia³a narzekaæ, pocieszaj±c siê tym, ¿e to przej¶ciowa sytuacja. I choæ jej posada nie jest znacz±ca to i tak zajmuje jej o wiele wiêcej czasu ni¿ typowe osiem godzin, wiêc z trudem udaje jej siê znale¼æ czas na inne rzeczy. Próbowa³a wtopiæ siê w t³um- chodziæ na jogê, je¶æ ekologicznie, jednak niespecjalnie jej siê to podoba³o. A¿ w koñcu uwagê zwróci³ na ni± znany i ceniony coach. Pod jego okiem D¿ozi (bo przecie¿ w stolicy wszystko lepiej brzmi zangielszczone) przechodzi przemianê wizerunkow±. Wygl±d mo¿na zmieniæ, ale czy tak samo da siê zrobiæ z pogl±dami i podej¶ciem do ¿ycia, nie zatracaj±c w tym siebie?
Julka teoretycznie powinna by³a wie¶æ swoje ¿ycie w Krakowie, chocia¿by z uwagi na odleg³o¶æ od rodzinnej miejscowo¶ci. Jednak na z³o¶æ tacie postanowi³a kompletnie siê uniezale¿niæ, a Warszawa by³a ku temu najlepszym wyborem. Pracuje wraz z Józi±, z tym, ¿e jej obowi±zkiem jest k±cik kucharski. Julka niekoniecznie jest fank± gotowania, jednak ca³kiem nie¼le sprawdza siê na swoim stanowisku. A od ¿ycia.. od ¿ycia pragnie jednego- czuæ siê kochan±. I szuka, trochê na si³ê, akceptacji i mi³o¶ci, której nie otrzyma³a od rodziców. Ojciec to wojskowy, który nie potrafi³ okazywaæ emocji, o wiele lepiej sz³o mu rozkazywanie, a matka w jej ¿yciu pojawia³a siê jedynie epizodycznie. Jedynie babcia i konie stanowi³y dla niej namiastkê ciep³a i bezkrytycznego zrozumienia. Tylko, ¿e ich nie ma w stolicy, a Julka musi trochê pob³±dziæ, by znale¼æ dobr± drogê, któr± powinna obraæ w ¿yciu.
"S³oiczki" to powie¶æ napisana z przymru¿eniem oka, która umiejêtnie punktuje modne ¿ycie, jakie powinni wie¶æ mieszkañcy stolicy. Ekologia, kolejne warsztaty poprawiaj±ce samo¶wiadomo¶æ i ucz±ce ¿ycia, praca w korporacji od ¶witu do nocy, modne kluby, ciuchy i wpasowanie siê w t³um. Nie warto przyznawaæ siê sk±d siê pochodzi, nie warto otwarcie mówiæ o tym, co siê lubi, je¶li nie jest to zgodne z wol± t³umu. I choæ czasem wszyscy têskni± za t± swoj±, prywatn± normalno¶ci±, to jeden za drugim przywdziewaj± maski, które s± od nich wymagane. Czy w takich realiach mo¿na odnale¼æ szczê¶cie, a nawet mi³o¶æ? Czy mo¿na pozostaæ sob±, z warto¶ciami, które wynios³o siê z rodzinnego domu, nawet je¶li nie odpowiadaj± one narzuconym trendom? To humorystyczna ksi±¿ka, która pod p³aszczykiem dowcipu porusza wa¿ne tematy, wplata ciekawe w±tki mi³osne i kreuje naprawdê interesuj±cych bohaterów. Co¶ innego, w¶ród t³umów tych samych tematów!

Inne ksi±¿ki autora
W co wierzê
Maja Jaszewska0
Ok³adka ksi±zki - W co wierzê

W dzisiejszym ¶wiecie, który od swoich s³aw oczekuje g³ównie pikantnych szczegó³ów z ¿ycia ju¿-dawno-nie-prywatnego, pytanie w co wierzysz?? brzmi zaskakuj±co...

Mi³o¶æ w cieniu rewolucji
Maja Jaszewska0
Ok³adka ksi±zki - Mi³o¶æ w cieniu rewolucji

Oto wielka rewolucja i zwyczajna codzienno¶æ! Kalejdoskop ludzkich losów naznaczonych wielk± histori±. Mi³o¶æ El¿biety i Jana dojrzewa powoli, karmi±c...

Zobacz wszystkie ksi±¿ki tego autora
Recenzje miesi±ca
Fa³szywa królowa