Spellbreaker

Bestsellerowa autorka ,,Wall Street Journal" powraca z nową serią fantasy, w której magia jest źródłem niesprawiedliwości i zwykli ludzie potrzebują kogoś, kto to zmieni.W tym świecie jedni władają czarami, inni mają moc, by się im przeciwstawić. Elsie Camden wykorzystuje swoje umiejętności, by ochronić niewinnego człowieka, jednak jako nielegalna czarodziejka działa poza prawem. Kiedy naraża się potężnemu magowi Bacchusowi, pozostaje jej tylko jedno - zawrzeć z nim układ. Ona pomaga mu z czarami, on zaś obiecuje, że jej nie wyda. Tymczasem niepokojąco rośnie liczba morderstw na czarodziejach, a ktoś kradnie ich księgi z zaklęciami. Jak współpraca z magiem skończy się dla Elsie, coraz bardziej zafascynowanej przypadkowym wspólnikiem? Czy zbuntowanej czarodziejce uda się odnaleźć własne miejsce w magicznej hierarchii, rozwikłać sprawy rodzinne, okiełznać swoje moce i odkryć tajemnicę, która za tym wszystkim stoi?

Informacje dodatkowe o Spellbreaker:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2023-07-26
Tytuł oryginału: Spellbreaker

Tagi: fantasy

Kup książkę Spellbreaker

Spellbreaker - opinie o książce

To było świetne!
Książka wciąga od pierwszych stron i uwielbiam jej klimat. Byłam ciekawa rozwiązania tych wszystkich niewiadomych.
Akcja się dzieje pod koniec XIX wieku w Anglii, co dało tej książce super klimat.
Polubiłam Elsie. Jej przeszłość była ciekawa i trochę smutna.
Bachus jest tajemniczy i bardzo lubiłam jego perspektywę.
Kojarzy mi się ta książka z Enola Holmes, ale w świecie magii.
Polubiłam styl pisania autorki oraz szybką akcję. Nie spodziewałam się, że to będzie dylogia, więc potrzebuję drugiego tomu!

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2023-08-08, Ocena: 4, Przeczytałam,

"Spellbreaker" to dosyć ciekawe połączenie wątku czarodziejskiego z kryminalnym i romansem w tle. Co mi się podobało to kreacja głównej bohaterki, jako silnej i odważnej kobiety, co w XIX wieku w zdominowanej przez mężczyzn Anglii stanowiło osobliwy przypadek. Fabuła obfitowała w ciekawe i zaskakujące zwroty akcji, przez co naprawdę szybko się ją czytało. Dobrze poprowadzona narracja pozwoliła czytelnikowi poznać bohaterów i wkroczyć w ich magiczny świat. Ich strona emocjonalna również nie została pominięta.
Zagadka kryminalna, w której rozwiązaniu uczestniczy Elsie, potęguje napięcie i ciekawość czytelnika a jej finał znajdziemy dopiero na ostatnich stronach i okaże się ona misternie zaplanowanym działaniem, które swoją kontynuację znajdzie zapewne w kolejnym tomie powieści. Książka polecam. Fani tego typu powieści będą na pewno zadowoleni.

Avatar użytkownika - Witwona
Witwona
Przeczytane:2023-10-18, Ocena: 4, Przeczytałam,
Spellmaker
Charlie N. Holmberg0
Okładka ksiązki - Spellmaker

Brutalna seria morderstw użytkowników magii nie jest już zagadką dla Elsie Camden. Dziewczyna dobrze wie, kto za tym stoi. Jak jednak ma złapać zabójcę...

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska