SPIRIT ANIMALS. Upadek Bestii. Nieśmiertelni strażnicy.

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2017-04-11

Nowe opowieści ze świata Erdas.

Upadek Bestii to druga seria Spirit Animals. Stara, mroczna siła, która przez wieki drzemała pod powierzchnią świata, teraz się odradza. Może rozerwać więzi łączące duchy zwierząt z ich opiekunami. Aby to się stało, musi uprowadzić zwierzoduchy i ich ludzkich towarzyszy.

Kup książkę SPIRIT ANIMALS. Upadek Bestii. Nieśmiertelni strażnicy.

Opinie o książce - SPIRIT ANIMALS. Upadek Bestii. Nieśmiertelni strażnicy.

Na uznanie zasługuje również lekkość pióra, z jaką autor przedstawił historię z pierwszego tomu. Książkę się dosłownie pochłania, a 224 strony przelatują w mgnieniu oka. To jest po prostu niesamowite! Uwielbiam, kiedy lektura jest ciekawa, przyjemna w odbiorze i napisana prostym językiem. Kilka godzin, które przeznaczyłam dla "Nieśmiertelnych strażników." to godziny, których z całą pewnością nie żałuję. Mogłabym do lektury ciągle wracać i na nowo poznawać losy bohaterów.
Polecam wam tę książkę i zachęcam do jej poznania. Jestem pewna, że spodoba się wam. Warto też podarować ją młodszym czytelnikom, którzy będą czerpać ogromną radość z czytania.

Więcej na:http://www.bookparadise.pl/2017/05/spirit-animals-upadek-bestii.html

Avatar użytkownika - janielka
janielka
Przeczytane:2017-04-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Spirit Animals okazał się bardzo ciekawym i wciągającym cyklem dla młodego i starszego czytelnika. Powiem szczerze, że mnie ta historia również zainteresowała i wciągnęła. Conor, Abeke, Rollan, Meilin oraz ich zwierzoduchy przeżywają wiele ciekawych, ale i czasami bardzo niebezpiecznych przygód. Jest to kontynuacja wcześniejszej serii o bestiach. Tym razem bestie, które powracają, są mniejsze, ale nadal budzą olbrzymi respekt. Niektóre z bestii znalazły przyjaciół wśród ludzi. Jednak nie wszystkim bestiom dane było zaprzyjaźnić się z ludźmi. Kilka z nich jest więzionych przez Zerifa. Jest on bardzo niebezpieczny, za pomocą magicznego eliksiru potrafi podporządkować sobie również zwierzoduchy. To niestety nie wszystkie problemy, z jakimi będą musieli sobie poradzić nasi bohaterowie. Okazuje się, że Wszechdrzewo zaczyna chorować. Zielone płaszcze nie potrafią niczym go wyleczyć. Jedyną nadzieją jest podróż do podziemnych tuneli, które znajdują się pod Wszechrzewem. Podjęte są oczywiście odpowiednie kroki, aby uratować drzewo i Bestie, na które poluje ich wróg. Żeby dobrze wykonać zadania, nasi bohaterowie się rozdzielają. Conor i Meilin - starają się zrobić wszystko, żeby zapobiec śmierci Wszechdrzewa, Rollan i Abeke starają się odszukać zwierzoduchów i ich ludzkich przyjaciół. Podczas wędrówki okazuje się, że pod Erdas znajduje się inny świat, żyją w nim ludzie, ale jest ich mało ze względu na polujący na nich Rój. Czym jest Rój? Dlaczego poluje na mieszkańców podziemi? Czym zarażone jest Wszechdrzewo? Czy pasożyty pochodzące od Wyrm są zagrożeniem dla świata? Czy Conor i Meilin uratują Wszechdrzewo? Wiem, wiem wiele pytań i mało odpowiedzi. Wierzcie mi jednak, że na każde z tych pytań znajdziecie odpowiedź w książce. Nie chciałabym psuć Wam psuć przyjemności z czytania i odkrywania odpowiedzi na wszystkie te pytania. Książka okazała się, przynajmniej dla mnie, strzałem w dziesiątkę. Naszpikowana ciekawymi i bardzo charakterystycznymi postaciami. Trzymająca w napięciu, bardzo dynamiczna, wypełniona akcją. Pojawia się tu kilka nowych wątków, na ich rozwiązanie będziemy musieli troszkę poczekać. To jednak zachęca do cierpliwego czekania na kolejne części. Czy tym razem uda się pokonać zagrożenie? Na te i wiele innych pytań zapewne otrzymamy odpowiedzi po przeczytaniu całego cyklu. Pierwsza część Nieśmiertelni strażnicy to rewelacyjne wprowadzenie do nowej serii. Mam nadzieję, że kolejne części będą równie fascynujące i wciągające.
Avatar użytkownika - testolandia
testolandia
Przeczytane:2017-04-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Erdas to świat, w którym zwyczajne życie przeplata się z magią. Miejsce, w którym istnieje mistyczna więź pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. Tylko nieliczne dzieci w pewnym wieku dowiadują się, czy posiadają swego zwierzoducha. Kraina piękna, ale naznaczona wieloma niebezpieczeństwami. Od ostatniej walki minęło kilka miesięcy. Życie w Erdas powoli wraca do normalności i kiedy mieszkańcy myślą, że wszystko idzie ku dobremu, pojawiają się kłopoty. Pierwszym z nich jest Zerif, który zyskuje niezwykła moc będącą w stanie rozerwać więzi łączące duchy zwierzą z ich opiekunami. Na domiar złego w tym samym czasie Wszechdrzewo zaczyna usychać. Czy to zwykły zbieg okoliczności? Conor, Abeke, Rollan i Meilin ponownie muszą stanąć do walki. Od jej wyniku zależy nie tylko los czwórki przyjaciół, ale także los całego świata. Fabuła obfituje w wiele wydarzeń, które stają na drodze naszym bohaterom. Każdy z nich musi zmierzyć się ze swoimi słabościami - lękiem wysokości, brakiem wiary we własne możliwości, czy strachem. Główni bohaterowie są dobrze napisani, wzbudzają sympatię, dzięki czemu chce się śledzić ich dalsze losy. "Nieśmiertelni strażnicy" to ciekawa książka skierowana do młodszego odbiorcy. Przyjemna i trzymająca w napięciu lektura, która zabiera czytelnika na wyprawę przez malowniczą i magiczną krainę. Eliot Schrefer spisał się doskonale, tworząc wspaniałą historię o bajkowym i zagadkowym świecie. Ani przez chwilę nie będziemy się nudzić, a wartka akcja zapewni nam niemało emocji.
Spirit Animals. Tom 6. Wzlot i upadek. Audiobook
Eliot Schrefer0
Okładka ksiązki - Spirit Animals. Tom 6. Wzlot i upadek. Audiobook

Kolejna część bestsellerowej serii  Spirit Animals! Głęboko na pustyni kryje się piękna oaza rządzona przez władcę, jakiego próżno szukać w...

Spirit Animals upadek bestii
Eliot Schrefer0
Okładka ksiązki - Spirit Animals upadek bestii

Fani SF znajdą coś dla siebie, miłośnicy zwierzat również oraz osoby szukające przygód i tajemnic...

27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna