Świąteczne ciacho

Kiedy przeznaczenie przecina ich drogi w... cukierni, powinno być słodko. Ale życie nie karmi nas tylko ciastkami. Nim tych dwoje padnie sobie w ramiona, pokonają wiele przeszkód i przeżyją jeszcze więcej przygód. Także... erotycznych. Świąteczne ciacho to bardzo niegrzeczna gwiazdkowa powieść, którą przeczytasz z wypiekami. Na twarzy. Brawurowy debiut autorki, która ukrywa się pod pseudonimem. Na co dzień nobliwa prawniczka, po godzinach pisarka z talentem do rozpalania zmysłów.

Informacje dodatkowe o Świąteczne ciacho:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-10-19
ISBN: 9788367502009

Kup książkę Świąteczne ciacho

Świąteczne ciacho - opinie o książce

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2023-12-17, Ocena: 2, Przeczytałam,

Świąteczne ciacho

Wzięłam się za ta książkę, bo pragnęłam przeczytać dobrą książkę w klimacie świąt, niestety się zawiodłam. Książka opowiada o dziewczynie, która udaje się na kurs pieczenia pierniczków i tam poznaje Chrisa czyli świąteczne ciacho. Od teraz ich relacja się zaczyna zacieśniać.

Temat książki jest cudowny i z opisu wiedziałam, że to będzie niegrzeczna książka, ale mimo wszystko nie tego się spodziewałam. Główna bohaterka niewie sama czego chce juz w pierwszym rozdziale mowi, że nie podoba jej sie facet, a potem dosłownie kleją się do siebie i ona jak zostaje sama, nagle nie może się doczekać żeby go zobaczyć... ludzie ledwo sie spotkali, ledwo wymienili pare nieznaczących dla relacji zdań i już się na siebie rzucają jak niewyżyci. Rozumien że to romans, ale jak dla mnie budowanie napięcia jest porównywalne z tym w lekkich erotykach. Zachowanie bohaterki jest wręcz absurdalne, w jednej chwili facet jej sie nie podoba, a w drugie zachowuje się jak zakochana nastolatka, na niczym sie nie może skupić i tylko marzy o tym żeby ten ją przeleciał. Do tego Chris, czyli tytułowe ciacho, jest okropny, robi co chce i bierze co chce, przez jego charyzmę, cały czas miałam wrażenie że kłamie i mąci. Głównej bohaterce oczywiście to nie przeszkadza. Mimo, że ma myśli, o tym, że on jest dziwny i nie raz stawia ją w bardzo niezręcznej sytuacji, o czym ona sama mówi to i tak się cieszy z tego co on robi... no niestety nie książka dla mnie, ciężko było mi przez nią przebrnąć.

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2023-02-03, Ocena: 5, Przeczytałem,

Książka "Świąteczne ciacho" jest debiutancką powieścią autorki, a ja bardzo lubię poznawać nowych autorów, dlatego nie mogłam przejść obojętnie obok tego tytułu. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny, co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko, ja pochłonęłam historię Chrisa i Emmy w jeden wieczór. Fabuła książki została ciekawie nakreślona, dobrze poprowadzona i chociaż jest bardzo przewidywalna to i tak nie odebrało mi to radości z czytania. Bohaterowie zostali interesująco wykreowani przez autorkę, są totalnymi przeciwieństwami, a jak wiemy przeciwieństwa się przyciągają i na kartach tej powieści będziemy mogli zaobserwować sporo tego przyciągania. Bohaterowie będą zmuszeni do pokonania wielu przeszkód by w końcu zaznać upragnionego szczęścia i miłości, co dostarczy zarówno im jak i Czytelnikowi nie lada wrażeń i emocji, a to wszystko w magicznym, klimatycznym okresie świątecznym, który został tutaj naprawdę interesująco zaprezentowany. W tej książce nie brakuje pikantnych scen, namiętności i pożądania, więc dla fanów mocnych wrażeń jeśli chodzi o tą sferę książka będzie idealna. Milo spędziłam czas z tą historią i jej bohaterami i chętnie w przyszłości sięgnę po kolejne powieści autorki! Świetna książka na jeden wieczór, na odstresowanie. Polecam!

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2022-11-30, Ocena: 6, Przeczytałam,

Sięgając po książkę przeżyjecie niezwykle chwile z przystojnym ciachem,który w wspaniały sposób potrafi stworzyć magię świat.Swoim zachowaniem i wypiekami daje klientom szczęście oraz najlepsze słodkości.
Spotkanie dwóch skrajnie różnych osób,które podchodzą do świat zupełnie inaczej dają czytelnikowi mnóstwa emocji i nieprzewidywalnych wydarzeń.
Czytanie o ich spotkaniach i wspólnie spędzonych chwil jest niesamowite.Od początku czuć w historii skrywane tajemnice i chęć do ich odkrycia.Autorka potrafiła trzymać czytelnika w niepewności i oczekiwaniu na prawdę.Jest to świetny ruch z jej strony,ponieważ powieść staje się jeszcze bardziej ciekawsza.🎄🔥

Lektura jest gorącą przedświąteczna lektura zabierającą w świat przepełnionej miłością,pożądaniem i sekretów,które mogą zniszczyć przyszłość pełną miłościKto w tej historii będzie najrozsądniejszą a zarazem „mądrą” osobą,która przemierzy tysiące kilometrów,aby nie ominęło szczęście ważnej dla niej osoby?

Bardzo lubie książki pełne wzruszeń i realistycznych wydarzeń,które z łatwością można sobie wyobrazić.A ta właśnie jest taka! Duet autorki uważam za bardzo udany i zachęcam was do jego przeczytaniaPolecam

Avatar użytkownika - barbara789
barbara789
Przeczytane:2023-06-24, Ocena: 1, Przeczytałem, Mam,

Nieporozumienie, historia bez ładu i składu, z trudem dotrwałam do końca. Schematyczna i bez polotu.

"Święta nie mają być logiczne,

tylko magiczne"

Święta Bożego Narodzenia to czas, który nastraja nas pozytywnie do ludzi i daje nadzieję na lepsze dni. Wydaje się, że każdy z niecierpliwością oczekuje na ten piękny, uroczysty i rodzinny czas. Jednak są takie osoby, jak bohaterka książki "Świąteczne ciacho", która na myśl o tych dniach czuje tylko irytację.

Emmę Walter denerwuje wszystko, co wiąże się z tym okresem od momentu, gdy w sklepach pojawiają się kolorowe dekoracje, poprzez wciąż zabieganych ludzi aż po wigilijne zwyczaje. Święta nie robią na niej wrażenia i nie potrafi wczuć się w ich nastrój. Negatywne nastawienie dotyczy też związków z powodu swego byłego chłopaka, Alana. Ma zwyczaj prowadzić dyskusję sama ze sobą, komentując i krytykując spotkanych ludzi, miejsca i sytuacje. Poznajemy ją, gdy są jeszcze jesienne dni, ale wokół już można poczuć nadchodzące święta. Właśnie wraca do domu z apteki, którą prowadzi ze swoją przyjaciółką Susan, gdy zauważa witrynę nowej cukierni, która kusi wystrojem i ciepłem. Zaciekawiona wchodzi do środka, ale po początkowym zachwycie jej entuzjazm się obniża, gdy widzi na ścianie pewien romantyczny obrazek. Scena na nim przedstawiona wzbudza w niej irytację, więc ona i jej wewnętrzny krytyk usadowiła się w "loży szyderców", poddając osądowi wszystko, co widzi. W pewnym momencie dostrzega mężczyznę, który wyróżniającego się wśród kawiarnianych gości. Jego zachowanie i sposób bycia od razu ją irytuje bez jakiegokolwiek powodu do tego stopnia, że postanawia opuścić to miejsce. Dopełnieniem do jej podrażnionego nastroju jest ogłoszenie wiszące przy drzwiach zapraszające na kurs pieczenia pierniczków. Okazuje się wkrótce, że prowadzi go przystojny właściciel cukierni, Chris Newman, którego ona tak surowo wcześniej oceniła.

"Świąteczne ciacho" jest świetnym debiutem pani Wiktorii Klepackiej, która w uroczy i zabawny sposób opowiedziała o miłości, która rozwija się pośród korzennych zapachów, piernikowych smaków, i czekoladowych aromatów. Ma ona w sobie wiele świątecznego klimatu, ale też emocjonalnego, zróżnicowanego napięcia. Dałam się wciągnąć od początku w jej fabułę ze względu na bardzo przystępną formę przedstawiania kolejnych zdarzeń, które obserwujemy z poziomu Emmy. Jej sposób zachowania wciąż mnie denerwowała, gdyż do wszystkiego podchodziła negatywnie, nie znając dokładnie sytuacji czy osoby. Na szczęście z czasem to się zmienia i zaczyna być bardziej sympatyczna, gdyż dostrzega, że Chris, mimo że wydaje się nie być w jej typie, zaczyna ją interesować. Chris niewiele mówi o sobie. Wiadomo, że ma 29 lat, przeprowadził się do Hometown ze swojego rodzinnego miasteczka i z jakichś powodów nie chce utrzymywać kontaktu ze swoją matką. Na wszelkie pytania o przeszłość niechętnie opowiada, prosząc Emmę o zaufanie.

To powieść, która była dla mnie zaskakująca, gdyż autorka splotła w niej elementy obyczajowe, ale też erotyczne, więc można by ją zaliczyć do świątecznego romansu z pikantną nutką.  Pod tą warstwą ukryła trudniejsze tematy związane z sekretami Chrisa i jego przeszłością. Narracja ze strony Emmy także w nas wzbudza ciekawość, daje możliwość wyrobienia sobie zdania na temat tego co dzieje się między bohaterami, ale też pozwala wczuć się w przeżycia dziewczyny, która chciałaby wiedzieć o swoim ukochanym więcej.

Są takie książki, które można czytać o każdej porze roku, mimo są one wydawane z myślą o świętach Bożego Narodzenia i do takich można zaliczyć powieść ,,Świąteczne ciacho."

Książkę przeczytałam, dzięki współpracy z Bonito.pl i serwisem Dobre Chwile