Szkice z filozofii głupoty

Wydawnictwo: Copernicus Center Press
Data wydania: 2021-02-18
Kategoria: Socjologia, filozofia
ISBN: 9788378865353
Liczba stron: 112

Ocena: 0 (0 głosów)

Głupota to słowo posiadające w języku polskim 283 synonimy występujące w co najmniej 28 różnych grupach znaczeniowych.

W Szkicach zostały opisane wyłącznie ,,przypadki zawinione" wynikające z gnuśności, ewentualnie etycznej niegodziwości określonych osób, a nie przypadki, na które ktoś nie mógł mieć żadnego wpływu. Autorzy opisują swoje własne doświadczenia związane z głupotą i głupcami w myśl przekonania, że każda próba mająca na celu ,,policzenie" i ,,ponazywanie" głupoty jest warta zachodu.

Trzej wybitni profesorowie i myśliciele: M. Heller, J. Stelmach i B. Brożek po świetnie przyjętym Sporze o rozumienie (CCPress 2019) ponownie zdecydowali się na współpracę. Ich ,,Szkice z filozofii głupoty" to wyjątkowy, wyrafinowany intelektualnie, ale także... zabawny zbiór traktatów, anegdot, czy - jak wolą Autorzy - szkiców, swoisty ,,strumień świadomości" trzech uczonych.

Bartosz Brożek - filozof, kognitywista i prawnik, profesor nauk prawnych, pracownik Katedry Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Michał Heller - teolog, profesor nauk teologicznych specjalizujący się w filozofii przyrody, fizyce, kosmologii relatywistycznej oraz relacji nauka-wiara. Pierwszy polski laureat Nagrody Templetona.

Jerzy Stelmach - teoretyk i filozof prawa, profesor nauk prawnych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego, radca prawny.

Tagi: Filozofia

Kup książkę Szkice z filozofii głupoty

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Szkice z filozofii głupoty

Inne książki autora
Spór o rozumienie
Jerzy Stelmach0
Okładka ksiązki - Spór o rozumienie

Trzech filozofów. Trzy perspektywy. Jedno pojęcie. Czym jest rozumienie? Mało jest w filozofii pytań równie doniosłych, a równocześnie wymykających się...

Kodeks argumentacyjny dla prawników
Jerzy Stelmach0
Okładka ksiązki - Kodeks argumentacyjny dla prawników

Dyskurs prawniczy toczy się niezależnie od przekonań teoretyków prawa. Z okoliczności, że przeminęła konferencyjno–seminaryjna moda nie wynika w szczególności...