Sztuka szczęścia. Poradnik życia

Sztuka szczęścia - zapis rozmów przeprowadzonych przez amerykańskiego psychiatrę Howarda Cutlera z Dalajlamą.

Duchowy przywódca Tybetu koncentruje się na podstawowym celu ludzkiego życia - osiągnięciu szczęścia. Po raz pierwszy dzieli się z czytelnikami rozważaniami na temat tego, w jaki sposób osiągnął wewnętrzną równowagę. Pokazuje nam, jak możemy walczyć z depresją, gniewem, zazdrością. Mówi o współczuciu i altruizmie, analizuje sytuacje uniwersalne, takie jak śmierć, miłość, małżeństwo, wszelkiego typu relacje międzyludzkie. Podaje przykłady technik i medytacji pomocnych w osiągnięciu pożądanego stanu umysłu i użytecznych nie tylko dla buddystów.

W progu XXI wieku wciąż jesteśmy dalecy od odnalezienia w życiu trwałego szczęścia. Któż inny może wskazać nam drogę, jeśli nie uznany mistrz opierający się na bogatej, przeszło 2500-letniej tradycji.

Informacje dodatkowe o Sztuka szczęścia. Poradnik życia:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2019-01-29
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Art of Happiness

Kup książkę Sztuka szczęścia. Poradnik życia

Sztuka szczęścia. Poradnik życia - opinie o książce

Książkę czytałam długo i dokładnie i z pewnością mogę stwierdzić, iż jest to jeden z najlepszych poradników życia jaki czytałam. Zawiera praktyczne rady jak radzić sobie z problemami. Sam sposób w jaki została napisana działa na plus. Wywiad z Dalajlamą nie jest czczym gadaniem, dziennikarz postarał się wszystko wyjaśnić tak by łątwiej było zrozumieć przesłanie. Z pewnością kiedyś trafi do mojej domowej biblioteczki