Tajemnica rzekomego małżonka

Zwariowany jak Monk, przenikliwy jak Poirot.

Samuel Hoenig, miłośnik baseballu i Beatlesów, postanowił wykorzystać swój niezwykły dar, zespół Aspergera, aby odpowiadać na pytania wymagające wyjątkowej wnikliwości i logicznego myślenia. Otworzył nawet biuro, w którym przyjmuje osoby zainteresowanie korzystaniem z jego usług.
Pewnego dnia zgłasza się do niego klientka z dosyć nietypową sprawą. Chce dowiedzieć się czegoś więcej na temat... własnego męża, a raczej poznać prawdziwą tożsamość mężczyzny podającego się za niego. Samuel Hoenig zgadza się kobiecie pomóc, licząc na to, że w sprawach związanych z delikatną materią małżeńską, o której sam zbyt wiele nie wie, będzie mógł skorzystać z pomocy swej dawnej współpracowniczki, niezastąpionej Janet Washburn.
Z początku całkiem nieźle im idzie, potem jednak znajdują we własnym biurze... ciało rzeczonego małżonka. Samuel dochodzi do wniosku, że ktoś sobie z nim pogrywa, więc tym chętnie zgadza się udzielić odpowiedzi na kolejne pytanie: kto zabił rzekomego męża?

Błyskotliwa i wartka historia kryminalna.
"Publishers Weekly"

Urokliwie świeża i dowcipna opowieść detektywistyczna. W trakcie lektury zabawnego i niebanalnego tekstu czytelnik jednocześnie śledzi klasyczną zagadkę kryminalną i poznaje rzeczywistość osoby z zespołem Aspergera. Niechże się i z detektywem Monkiem kojarzy, ponieważ ten specjalista od pytań stosuje metody dedukcji godne Sherlocka, Colombo i Monka właśnie. Czysta rozkosz.
"Mystery Scene"

Zgrabnie napisana opowieść z wątkiem aspergerowskim (...) pozwala czytelnikowi spojrzeć na proces rozwiązywania zagadki kryminalnej z oryginalnej perspektywy, a jednocześnie uwrażliwia go na specyfikę tego często nie do końca dobrze rozumianego zespołu cech.
"Booklist"

Duet Copperman-Cohen pokazuje nam, że osoby z zespołem Aspergera z pewnymi rzeczami mogą mieć trudności, z niektórymi jednak radzą sobie wyjątkowo dobrze.
"Ellery Queen's Mystery Magazine"

Książka napisała błyskotliwie i z pysznym humorem.
"CrimeSpree Magazine"

E.J. Copperman to pseudonim literacki Jeffa Cohena, pochodzącego z New Jersey autora zabawnych powieści kryminalnych. Cohen publikuje również teksty w licznych tytułach prasowych, m.in. "New York Timesie", "Entertainment Weekly" i innych.

Informacje dodatkowe o Tajemnica rzekomego małżonka:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-07-20
Tytuł oryginału: The Question of the Unfamiliar Husband

Kup książkę Tajemnica rzekomego małżonka

Tajemnica rzekomego małżonka - opinie o książce

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-08-22,

Samuel zarabia na życie odpowiadając na pytania.
Ma zespół Aspergera. Jest zwariowany jak Monk i dociekliwy jak Poirot.
Co może wyjść z tak wybuchowej mieszanki?
Tym razem nasz nieco inny detektyw wraz cudowna panią Janet Washburn będą szukać odpowiedzi na dosyć nietypowe zlecenie.
Klientka prosi o znalezienie odpowiedzi w sprawie jej męża. Otóż chce poznać jego prawdziwą tożsamość. Ponieważ nie bardzo pamięta swój ślub. Kiedy sprawa zaczyna iść do przodu pewnego dnia ciało małżonka leży w ich biurze.
Teraz mają już dwie sprawy do rozwiązania i to nie takie proste.
Czyj to mąż? Czyja żona?
Ja już śledztwo poprowadziłam i zagadkę rozwiązałam.
Była to bardzo przyjemna lektura. Kryminał o zabarwieniu humorystycznym. Samuel od samego początku skradł moje serce. Jego błyskotliwość, a jednocześnie gapowatosc urzekają. Tok myślenia zrozumiały tylko jemu samemu.
To drugi tom z cyklu "Tajemnica Aspergera . Jestem bardzo ciekawa kolejnych przygód naszego "detektywa".

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2021-08-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Tajemnica rzekomego małżonka" E.J. Coppermana i Jeffa Cohena to drugi tom serii ,,Tajemnica Aspergera". Cały cykl opowiada o losach Samuela Hoeniga, który swoje zaburzenie, jakim jest zespół Aspergera, śmiało wykorzystuje w pracy zawodowej - prowadzi agencję ,,Odpowiedzi na pytania", gdzie jego skrupulatność, uważność i brak mieszających wszystko emocji wpływają na pozytywne wyniki i zadowolonych klientów. Każdy tom tej serii jest powiązany ze sobą bardzo luźno, więc spokojnie można czyta je jako osobne powieści. W tym tomie Samuel mierzy się z pytaniem dotyczącym tożsamości mężczyzny, który podaje się za męża klientki, jednak kobieta twierdzi, że w ogóle go nie zna. Jak to możliwe? Szybko okazuje się też, że sprawa jest bardziej skomplikowana, a pytań pojawia się coraz więcej... Dzięki rzadko spotykanym cechom głównego bohatera, książka wypada całkiem oryginalnie - Samuel na życie patrzy inaczej, co innego wywołuje jego lęki, co innego przyciąga uwagę. To na pewno cechy przydające się przy prowadzeniu śledztwa. Samuel w tym tomie lekko zmienia się, dopasuje do wymogów własnej pracy. Sama intryga kryminalna jest dosyć prosta, ale nie zmniejsza to przyjemności z lektury. Ogólnie jest to książka oparta na motywach powieści detektywistycznej, gdzie liczy się uważne śledztwo i dobra dedukcja. Z nutką humoru i lekkości, przez co książka na pewno jest dobrym wyborem na przyjemny, niezobowiązujący wieczór.

Tajemnica brakującej głowy
E.J Copperman0
Okładka ksiązki - Tajemnica brakującej głowy

Któż miałby nie stracić głowy w obliczu kryzysu, jeśli nie Samuel Hoenig? Samuel Hoenig zarabia na życie, odpowiadając na pytania. Ma zespół Aspergera...