Tajemnica rzekomego małżonka

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2021-07-20
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382341898
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: The Question of the Unfamiliar Husband

Ocena: 5 (1 głosów)

Zwariowany jak Monk, przenikliwy jak Poirot.

Samuel Hoenig, miłośnik baseballu i Beatlesów, postanowił wykorzystać swój niezwykły dar, zespół Aspergera, aby odpowiadać na pytania wymagające wyjątkowej wnikliwości i logicznego myślenia. Otworzył nawet biuro, w którym przyjmuje osoby zainteresowanie korzystaniem z jego usług.
Pewnego dnia zgłasza się do niego klientka z dosyć nietypową sprawą. Chce dowiedzieć się czegoś więcej na temat... własnego męża, a raczej poznać prawdziwą tożsamość mężczyzny podającego się za niego. Samuel Hoenig zgadza się kobiecie pomóc, licząc na to, że w sprawach związanych z delikatną materią małżeńską, o której sam zbyt wiele nie wie, będzie mógł skorzystać z pomocy swej dawnej współpracowniczki, niezastąpionej Janet Washburn.
Z początku całkiem nieźle im idzie, potem jednak znajdują we własnym biurze... ciało rzeczonego małżonka. Samuel dochodzi do wniosku, że ktoś sobie z nim pogrywa, więc tym chętnie zgadza się udzielić odpowiedzi na kolejne pytanie: kto zabił rzekomego męża?

Błyskotliwa i wartka historia kryminalna.
"Publishers Weekly"

Urokliwie świeża i dowcipna opowieść detektywistyczna. W trakcie lektury zabawnego i niebanalnego tekstu czytelnik jednocześnie śledzi klasyczną zagadkę kryminalną i poznaje rzeczywistość osoby z zespołem Aspergera. Niechże się i z detektywem Monkiem kojarzy, ponieważ ten specjalista od pytań stosuje metody dedukcji godne Sherlocka, Colombo i Monka właśnie. Czysta rozkosz.
"Mystery Scene"

Zgrabnie napisana opowieść z wątkiem aspergerowskim (...) pozwala czytelnikowi spojrzeć na proces rozwiązywania zagadki kryminalnej z oryginalnej perspektywy, a jednocześnie uwrażliwia go na specyfikę tego często nie do końca dobrze rozumianego zespołu cech.
"Booklist"

Duet Copperman-Cohen pokazuje nam, że osoby z zespołem Aspergera z pewnymi rzeczami mogą mieć trudności, z niektórymi jednak radzą sobie wyjątkowo dobrze.
"Ellery Queen's Mystery Magazine"

Książka napisała błyskotliwie i z pysznym humorem.
"CrimeSpree Magazine"

E.J. Copperman to pseudonim literacki Jeffa Cohena, pochodzącego z New Jersey autora zabawnych powieści kryminalnych. Cohen publikuje również teksty w licznych tytułach prasowych, m.in. "New York Timesie", "Entertainment Weekly" i innych.

Tagi:

Kup książkę Tajemnica rzekomego małżonka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Tajemnica rzekomego małżonka

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:,

Samuel zarabia na życie odpowiadając na pytania.
Ma zespół Aspergera. Jest zwariowany jak Monk i dociekliwy jak Poirot.
Co może wyjść z tak wybuchowej mieszanki?
Tym razem nasz nieco inny detektyw wraz cudowna panią Janet Washburn będą szukać odpowiedzi na dosyć nietypowe zlecenie.
Klientka prosi o znalezienie odpowiedzi w sprawie jej męża. Otóż chce poznać jego prawdziwą tożsamość. Ponieważ nie bardzo pamięta swój ślub. Kiedy sprawa zaczyna iść do przodu pewnego dnia ciało małżonka leży w ich biurze.
Teraz mają już dwie sprawy do rozwiązania i to nie takie proste.
Czyj to mąż? Czyja żona?
Ja już śledztwo poprowadziłam i zagadkę rozwiązałam.
Była to bardzo przyjemna lektura. Kryminał o zabarwieniu humorystycznym. Samuel od samego początku skradł moje serce. Jego błyskotliwość, a jednocześnie gapowatosc urzekają. Tok myślenia zrozumiały tylko jemu samemu.
To drugi tom z cyklu "Tajemnica Aspergera . Jestem bardzo ciekawa kolejnych przygód naszego "detektywa".

Link do opinii
Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2021-08-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,Tajemnica rzekomego małżonka" E.J. Coppermana i Jeffa Cohena to drugi tom serii ,,Tajemnica Aspergera". Cały cykl opowiada o losach Samuela Hoeniga, który swoje zaburzenie, jakim jest zespół Aspergera, śmiało wykorzystuje w pracy zawodowej - prowadzi agencję ,,Odpowiedzi na pytania", gdzie jego skrupulatność, uważność i brak mieszających wszystko emocji wpływają na pozytywne wyniki i zadowolonych klientów. Każdy tom tej serii jest powiązany ze sobą bardzo luźno, więc spokojnie można czyta je jako osobne powieści. W tym tomie Samuel mierzy się z pytaniem dotyczącym tożsamości mężczyzny, który podaje się za męża klientki, jednak kobieta twierdzi, że w ogóle go nie zna. Jak to możliwe? Szybko okazuje się też, że sprawa jest bardziej skomplikowana, a pytań pojawia się coraz więcej... Dzięki rzadko spotykanym cechom głównego bohatera, książka wypada całkiem oryginalnie - Samuel na życie patrzy inaczej, co innego wywołuje jego lęki, co innego przyciąga uwagę. To na pewno cechy przydające się przy prowadzeniu śledztwa. Samuel w tym tomie lekko zmienia się, dopasuje do wymogów własnej pracy. Sama intryga kryminalna jest dosyć prosta, ale nie zmniejsza to przyjemności z lektury. Ogólnie jest to książka oparta na motywach powieści detektywistycznej, gdzie liczy się uważne śledztwo i dobra dedukcja. Z nutką humoru i lekkości, przez co książka na pewno jest dobrym wyborem na przyjemny, niezobowiązujący wieczór.

Link do opinii
Inne książki autora
Tajemnica brakującej głowy
E.J Copperman0
Okładka ksiązki - Tajemnica brakującej głowy

Któż miałby nie stracić głowy w obliczu kryzysu, jeśli nie Samuel Hoenig? Samuel Hoenig zarabia na życie, odpowiadając na pytania. Ma zespół Aspergera...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy