Tokyo Lifestyle Book

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-04-03
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-240-5594-4

9 dzielnic – 40 opowieści – dziesiątki rozmów, zdjęć i ciekawostek.
Poznaj Tokio, największe i najbardziej zaskakujące miasto świata.

• Co kryją luksusowe torebki tokijskich księgowych?
• Dlaczego narodowym trunkiem Japonii stała się kawa i co miały z tym wspólnego ekskluzywne prostytutki?
• Jak żyją współcześni młodzi Japończycy i dlaczego wybrali inny styl życia niż pokolenie ich rodziców?

Autorka odpowiada na te i inne pytania, pokazując Japonię, jakiej nie znamy. Zdradza DNA najbardziej zaskakującego miasta świata. Prowadząc nas przez kolejne dzielnice, opowiada o biznesie, sztuce, kuchni, biotechnologii i przemianie, jaką przeszło Tokio w ostatniej dekadzie. Rozmawia z kreatorami trendów, które niebawem dotrą do Europy, i uczy japońskiego DIY, dzięki któremu możemy czerpać z japońskiej tradycji.

Aby poznać przyszłość, warto spoglądać na Wschód.

To więcej niż reportaż i więcej niż przewodnik. To zaskakująca opowieść o miejscu, w którym bladoróżowe wiśnie i współcześni samurajowie spotykają się z neonami miasta, najnowszymi technologiami i instagramowymi pozami.

Tagi: poradnik reportaż Tokio lifestyle

Kup książkę Tokyo Lifestyle Book

Opinie o książce - Tokyo Lifestyle Book

Dla tych, co ;ibią Japonię i chcą wiedzieć więcej o wspólczesności w tym kraju.

Książka skupia się głównie na modzie. Brakowało mi trochę zdjęć miejsc, które były polecane do zobaczenia. Czyta się ją bardzo szybko. Książka na jeden dzień.

Kwestia winy
Znieczulenie
Everest
Sangma Francis
Everest
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska