W Chinach jedzą księżyc

Miriam i Tobias prowadzą spokojne życie w Niemczech. Mają piękny dom, ciekawą pracę, dobry samochód, a przede wszystkim nie mogą się nacieszyć najukochańszą córeczką Amelie. Wiadomość o pracy w Szanghaju przychodzi znienacka. Jak to, przenieść się do Chin? Przeprowadzka do Azji wydaje się być szalonym, ale jakże oryginalnym pomysłem. Przeczytane książki i przewodniki dają im pewność, że nic nie jest takie straszne, jak się wydaje! Na miejscu okazuje się, że tak naprawdę o Chinach nie wiedzieli nic! Zapchane toalety, problemy z chińskimi „złotymi rączkami”, niedziałająca klimatyzacja, oszukujące opiekunki, szaleni taksówkarze, niezrozumiały język – wszystko to spotyka Miriam i Tobiasa, którzy nie sądzili, że nowe miejsce przysporzy im tylu przygód! Autorka, Miriam Collée, przez ponad rok pisała o swoim życiu w Chinach na blogu. Zebrane materiały posłużyły jej do napisania książki o życiu codziennym w Państwie Środka. Napisana dowcipnie z zacięciem dziennikarskim. Sama śmieje się, że w Chinach przetrwała dzięki poczuciu humoru, miłości i chińskiemu piwu. Niesamowicie zabawna powieść, która przeniesie Was do dalekiej Azji, gdzie poznacie zabawne perypetie Miriam i Tobiasa.

Informacje dodatkowe o W Chinach jedzą księżyc:

W Chinach jedzą księżyc - opinie o książce

Avatar użytkownika - koshi
koshi
Przeczytane:2015-11-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Książka "W Chinach jedzą księżyc" pomogła mi pokonać jesienną chandrę dzięki zawartemu w niej humorowi. Autorka opisuje swe zagraniczne perypetie tak obrazowo, że po prostu nie sposób się nie uśmiechnąć. Widzimy, jak bardzo tamtejsze życie, zwyczaje, kultura różnią się od naszych, jak łatwo o nieporozumienia i utratę cierpliwości choćby podczas kontaktu z "fachowcami", którzy przybywają, gdy coś w mieszkaniu się zepsuje. Zszokowało mnie to, w jaki sposób ludzie dobierają się tam w pary, jak wygląda kwestia higieny i jak bardzo zanieczyszczone jest tam powietrze. Podziwiałam bohaterkę tych wspomnień za to, że dawała radę jakoś to wszystko znosić (choć też i narzekała sporo). Byłam zdziwiona, że jej córeczka potrafiła tak łatwo odnaleźć się z nowych realiach. Po lekturze tej książki moje problemy wynikające z mieszkania w Holandii stały się nagle błahe. Uświadomiłam sobie, że wcale nie jest aż tak źle, gdy skonfrontowałam to z informacjami o stylu życia w Chinach. Od razu mi lżej na duszy :) Uważam, że książka ta jest bardzo wartościowa, gdyż w zabawny i ciekawy sposób ukazuje prawdę o Chinach.
Avatar użytkownika - biedro_nka
biedro_nka
Przeczytane:2015-11-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Niektórzy marzą o poukładanym życiu: praca, dom, rodzina. Stabilność i przewidywalność. Ale nie Miriam i Tobias. Kiedy pojawia się oferta pracy w Szanghaju bez wahania decydują się na tę szaloną przygodę. Na miejscu wiele razy dopada ich zwątpienie w słuszność swojej decyzji. Od pierwszego momentu czekają ich trudne chwile w zaadoptowaniu się w wynajmowanym "luksusowym domu". Tam wszystko jest wyjątkowo "luksusowe" i wyjątkowo szybko się psuje. Do naprawy przyjeżdżają fachowcy, których również możemy nazwać luksusowymi. Każdy ma swoje zadanie, jeden jest od włączników, kolejny od kabli, jeszcze inny od reszty danego urządzenia. Miriam Collee opisuje swoją codzienność w tym jakże fascynującym kraju. Chwile trudne i zabawne. Dowiadujemy się mnóstwo ciekawostek, o których nie przeczytamy w żadnym przewodniku. Opisuje na przykład jaką gafę popełnili na samym początku, tuż po przeprowadzce. Podarowali pewnej kobiecie zegar, byli zdziwieni jej reakcją i dopiero później dowiedzieli się, że taki prezent ofiarowuje się komuś, komu nie życzy się zbyt dobrze. Kiedy dajemy komuś zegar, to tak jakbyśmy mu mówili: "twoje godziny są policzone". Życie w Chinach nie należy do łatwego i prostego. Nasi bohaterowie muszą się przystosować i dopasować. Bardzo ciekawa, zabawna, wciągająca lektura. Polecam!
Avatar użytkownika - Pharea
Pharea
Przeczytane:2015-01-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 ksiażek 2015,
Świetne spojrzenie na prawdziwe życie toczące się w Chinach. Jestem pełna podziwu dla autorki, ze była w stanie znieść wszystkie niedogodności, które przyszło jej w tej książce opisać, Warto przeczytać zanim odwiedzi się Chiny
Avatar użytkownika - Vanillivi
Vanillivi