Wielka encyklopedia krasnoludków

"Jest niewielkiego wzrostu, wysoki jak wskazujący palec dorosłego człowieka, człowiek może zmieścić go na dłoni. Nosi czerwoną szpiczastą czapkę i czerwoną kurteczkę. I koniecznie musi mieć brodę... Kto to jest? Czy jest jeszcze ktoś, kto tego nie zgadł? Nie wierzę!" Tak oto rozpoczyna się "Wielka encyklopedia krasnoludków", pełna niesamowitych opowieści i niezbitych faktów z życia krasnali, oraz wielkiej dawki humoru. Każdy, kto sięgnie po Encyklopedię dowie się, jak wyglądają krasnoludki, skąd pochodzą, co lubią robić najbardziej, w co się bawią i jakie zawody wykonują, a także jakie noszą fryzury i stroje. "Wielka encyklopedia krasnoludków" odkryje przed Wami świat niesamowity i jednocześnie wszystkim bliski - magiczną krainę krasnoludków!

Informacje dodatkowe o Wielka encyklopedia krasnoludków:

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-245-6576-4

Kup książkę Wielka encyklopedia krasnoludków

Wielka encyklopedia krasnoludków - opinie o książce

Niesamowita księga, a nawet encyklopedia – kompendium wiedzy na temat świata krasnali.

„Wielką encyklopedię krasnoludków” czytałam moim synkom do poduszki i powiem szczerze, razem z nimi bardzo dobrze się bawiłam. Zagłębiając się w lekturze za każdym razem przenosiliśmy się do tajemniczego świata krasnali, które rozśmieszały nas niemal do łez. Poznawaliśmy tajniki ich życia, odwiedzaliśmy podziemne labirynty ich siedzib, miejsca pracy, odpoczynku i zabawy. Dowiadywaliśmy się w szczegółach jak został zorganizowany krasnalkowy świat, poznawaliśmy piosenki, sporty, wynalazki, przesądy i wierzenia tych małych ludków. Ich społeczność tworzy państwo, które posiada swój ustrój i system monetarny, kodeks etyczny, kodeks karny. Zachwycaliśmy się pomysłowością w tworzeniu nowych, zabawnych nazw, z zainteresowaniem oglądaliśmy cudne, kolorowe ilustracje wykonane przez Zbigniewa „Zby” Dobosza, które pięknie współgrają z zabawnym, ale bardzo ciekawym i mądrym tekstem.

A oto ZŁOTE ZASADY KRASNOLUDKÓW zaczerpnięte z kodeksu etycznego:

„-Nigdy krasnal na krasnala roboty nie zwala.
-Nigdy krasnal krasnalowi nieprawdy nie powi.
-Choć się czasem i źle wiedzie, nie zostaw krasnala w biedzie.
-Kiedy krasnal stawia dom, wszystkie inne pomóc chcą.
-Tylko krasnal-łamaga dobrym ludziom nie pomaga.
-Jeśli złego ludzia znasz, to mu się naprzykrzać masz.
-Krasnal nie kradnie, bo to nie ładnie.
-Wiedza nawet dzieci, że krasnal nie śmieci.
-Uczciwe krasnale nie lenią się wcale.
-Krasnal źle się czuje, kiedy nie pracuje.
-Czego byś nie chciał u siebie w domu, tego też nie rób nigdy nikomu.
-Ten, kto starszych szanuje, na pochwałę zasługuje.
-Psoty poza Świętem Psoty to głupoty! To głupoty!
-Nie po to są krasnoludki, by ludziom ozdabiać ogródki!
-Po przodków czapki nie wyciągaj łapki.
-Szanuj jak brata krasnala i skrzata.
-Kobolda omijaj, a trolla obijaj.
-Nie straci ucha, kto rad dobrych słucha.
-Tylko szkarada nie szanuje sąsiada.
-Tylko pokraka nie wspiera krewniaka.
-Tylko głupsztoły nie chodzą do szkoły.
-Jesteś wielki mądrością a nie wysokością.
-Dobry krasnal pamięta, by dbać o zwierzęta.
-Kiedy krasnal żonę ma, to o żonę zawsze dba.
-Kiedy krasnal dzieci ma, to o dzieci zawsze dba.
-Kiedy krasnal wnuki ma, to o wnuki zawsze dba.”

Rewelacyjna lektura dla „dużych” i „małych”, która wnosi wiele radości i humoru, cieszy, bawi, ale także uczy tego co ważne. W niezwykle umiejętny sposób autor przekazuje istotne zagadnienia, które dzieci powinny poznać, a dorosłym nie zaszkodzi o nich przypomnieć. Napisana prostym, barwnym, bajkowym językiem, w który wplecione zostały zabawne słowa, nazwy i zwroty – to wszystko sprawia, że z zainteresowaniem i rozbawieniem się ją czyta, a następnego dnia chętnie do niej powraca.

Szczerze polecam ?

Kraina zagadek 116 wierszowanych zgadywanek nauka przez zabawę
Marcin Przewoźniak0
Okładka ksiązki - Kraina zagadek 116 wierszowanych zgadywanek nauka przez zabawę

Obszerny zbiór wierszowanych zagadek zapewni dzieciom zabawę na długie godziny, a rodziców i nauczycieli przedszkolnych zainspiruje do wielu wspólnych zajęć....

Mali Piraci. Dziecięcy świat przygód
Marcin Przewoźniak0
Okładka ksiązki - Mali Piraci. Dziecięcy świat przygód

Wielka ucieczka i bitwa morska, herbatka u Robinsona, spotkanie z Wikingami, pułapka Klekota i dzielny Pirat Paprotek, zatoka Rekinów i wreszcie odnalezienie...