Wierszyki dla Ksawerego... Oli, Filipa, Marysi i innych dzieci!

Magiczne, wciągające historie udało się połączyć z działającymi na dziecięcą wyobraźnię ilustracjami, dzięki czemu mali i duzi czytelnicy z pewnością nie będą się nudzić. A wszystko to ubrane w ramy rytmicznych, wpadających w ucho wierszyków, które wszystkie dzieci po prostu uwielbiają! Chcesz wiedzieć, o czym marzy foka z Bieguna Północnego? W takim razie koniecznie podaruj swojemu dziecku "Wierszyki dla Ksawerego"!

Źródło:

Informacje dodatkowe o Wierszyki dla Ksawerego, czyli o czym marzy foka z Bieguna Północnego i inne historie :

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2018-11-30
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
ISBN: 978-83-951148-5-4

Kup książkę Wierszyki dla Ksawerego, czyli o czym marzy foka z Bieguna Północnego i inne historie

Wierszyki dla Ksawerego, czyli o czym marzy foka z Bieguna Północnego i inne historie - opinie o książce

"To twoi Przyjaciele,
już zaraz ich przywitasz.
Od nich się dowiesz wiele,
gdy książkę tę przeczytasz".

Któż z nas, będąc dzieckiem, nie lubił wierszyków. Te, bogato ilustrowane, tym bardziej przyciągają uwagę młodszego czytelnika, bo przecież to co miłe dla oka, jest także miłe dla duszy. Takie zbiory, jak "Wierszyki dla Ksawerego" to pozycja niezbędna w domowej biblioteczce każdego malucha.

Barbara Szczepańska-Herman to urodzona w Krakowie poetka i piosenkarka, a także autorka sztuk teatralnych, scenariuszy filmowych oraz tekstów piosenek. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Podyplomowego Studium Logopedii na Akademii Pedagogicznej. Autorka pięciu tomików wierszy i zbioru opowiadań. Laureatka wielu konkursów literackich.

"Wierszyki dla Ksawerego, czyli o czym marzy Foka z bieguna północnego i inne historie" to zbiór piętnastu wierszowanych historii, które zostały dopełnione pięknymi ilustracjami.

Barbara Szczepańska uczyniła bohaterami swoich bajkowych wierszy zwierzęta, takie jak motyl, ćma, antylopa czy też koń, ale nie tylko. Wierszyki ukazują bowiem także historię smutnego klauna, czy piratów szukających skarbów. Przekrój tematów jakie poruszają jest dość szeroki - od umiejętnego wykorzystania otrzymanego talentu po realizację marzeń. Każda z przedstawionych historii niesie ze sobą jakąś myśl przewodnią, którą warto odkryć przed młodym czytelnikiem. Mowa chociażby o wierszyku "Wrony i smartfony" dotykającym bardzo aktualnego tematu, jakim jest posiadanie telefonu i cel, jakiemu ten przedmiot służy.

Przy publikacjach dla najmłodszych czytelników zawsze zwracam uwagę na szatę graficzną, gdyż nie da się ukryć, że warstwa wizualna w takim przypadku jest niezwykle ważna. "Wierszyki dla Ksawerego" zostały wydane w twardej oprawie na dobrej jakości śliskim papierze, a do tego ilustracje jakie znajdują się na poszczególnych stronach książeczki charakteryzuje piękna kreska i świetnie dobrane barwy kolorów. Cała ta publikacja jest wydana niezwykle estetycznie i z pewnością spełnia kryteria przyciągające uwagę wśród dzieci.

Czytam swojej ośmiomiesięcznej córce wierszyk o "Księżycu w księgarni" i ja zachwycam się jego treścią, a Kalina ilustracjami. To na ten czas doskonała symbioza. Warto zaopatrzyć swoją biblioteczkę w "Wierszyki dla Ksawerego".