Wtorki z Morriem

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2011-01-19
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788379436545
Liczba stron: 192

Ocena: 5.25 (4 głosów)

Proste, trafiające do serca relacje z niezwykłych rozmów, jakie Mitch Albom przeprowadził ze swym dawnym nauczycielem, Morriem Schwartzem. Mitch przeżywał najtrudniejsze chwile w życiu, Morrie był już śmiertelnie chory. Obaj rozmawiają o rodzinie, emocjach, pieniądzach, dzisiejszej kulturze, żalu i śmierci. Padają ważne pytania, przed którymi z reguły na co dzień uciekamy... Morrie odpowiada mądrze i taktownie, przypominając nam, co jest naprawdę ważne.

Kup książkę Wtorki z Morriem

Zobacz także

Opinie o książce - Wtorki z Morriem

Avatar użytkownika - szmaragdova
szmaragdova
Przeczytane:2016-01-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2016,
k powstrzymać łzy płynące nieprzebraną rzeką, jak uspokoić dygot wzruszonego serca? Jakich klawiszy klawiatury dotknąć i jakie wybrać słowa, by wyrazić bezmiar tego co czuje wezbrane emocjami serce? Oto opowieść dla której warto szukać i błądzić. Kierunkowskaz, drogowskaz, znak, przesłanie. Choć niewielkich rozmiarów, nie może pomieścić życiowej mądrości, bo ulatuje ona z każdej strony. Tę książkę chłonie się jak tlen. Broniłam się przed tym wszystkim- nieufna, wroga amerykańskiej filozofii keep smiling...Myślałam, że właśnie taki głodny kawałek zaserwuje mi Albom. Jakże się myliłam. Spotkanie z profesorem Morriem jest jak duchowa strawa, która dodaje sił ciału i umysłowi. Jak gwiazda wskazująca drogę do domu. Autor nie używa wielkich słów. Wszystko co najprostsze najtrudniej jest wyrazić, ale jemu się udało: "Okazujcie współczucie- szepnął Morrie.- I przyjmijcie na siebie odpowiedzialność za innych. Gdybyśmy tylko przestrzegali tych zasad, świat byłby lepszy.- Złapał oddech, po czym dorzucił swoją mantrę: -Bez miłości zginiecie." I ja spotkałam Kogoś, kto był dla mnie takim nauczycielem, dobrym aniołem.. Zrozumiałam to zanim odeszła, choć nigdy nie zdążyłam Jej powiedzieć, jak jest dla mnie ważna i jak bardzo Ją kocham. Myślę, że wiedziała. Moja dobra Ciocia Alinka :) Morie pokazuje jak mądrze odchodzić, jak pogodzić się ze śmiercią, łagodzi lęki skrywane najgłębiej. Posłuchajcie Go... To autentyczna historia. Żaden myślący człowiek nie powinien pominąć tej książki!
Link do opinii
Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2014-01-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
"Kiedy uczysz się jak umierać, uczysz się jak żyć." Opowieść Mitcha Alboma o spotkaniu z jego dawnym nauczycielem Morrim Schwartzem porusza do łez.Rozmowy o życiu, śmierci, rodzinie, małżeństwie, miłości i o tym co jest na prawdę w życiu ważne.Jest te zdecydowanie jedna z lepszych książkę jakie kiedykolwiek czytałam.Polecam każdemu.
Link do opinii
Avatar użytkownika - gosia_gosia16
gosia_gosia16
Przeczytane:2015-05-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2011-09-19, Przeczytałem,
Inne książki autora
Zaklinacz czasu
Mitch Albom0
Okładka ksiązki - Zaklinacz czasu

Spróbujcie wyobrazić sobie życie bez odmierzania czasu. Pewnie nie potraficie. Zawsze wiecie, jaki jest miesiąc, rok, dzień tygodnia. A jednak przyroda...

Jeszcze jeden dzień
Mitch Albom0
Okładka ksiązki - Jeszcze jeden dzień

Tak często traktujemy matczyną miłość jak coś oczywistego, naturalnego, danego na zawsze. Wydaje nam się, że zawsze będzie jeszcze mnóstwo czasu, żeby...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Czego uszy nie widzą
Tyszka Agnieszka
Czego uszy nie widzą
Kołysanka z Auschwitz
Mario Escobar
Kołysanka z Auschwitz
Uciec jak najbliżej
Barbara Ciwoniuk
Uciec jak najbliżej
Pokaż wszystkie recenzje