reklama

Wybrać miłość

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2021-06-07
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 9788382010749
Liczba stron: 464
Język oryginału: polski

Ocena: 5.75 (4 głosów)

Przejmująca opowieść o wielkiej miłości, zmaganiu się z cierpieniem i tlącej się mimo wszystko nadziei.

W życiu osiemnastoletniego Kuby jednego dnia dochodzi do prawdziwej rewolucji. Spotkanie z niezwykłą dziewczyną i przypadkowe poznanie przez lata skrywanej przez rodziców tajemnicy wywraca jego poukładane plany do góry nogami. Czy jedno spotkanie i jedna obietnica z przeszłości mogą zmienić całe jego życie?

Kolejna powieść Małgorzaty Lis od pierwszych stron wciąga czytelnika w porywającą i pełną zwrotów akcji historię odkrywania prawdziwej miłości, poszukiwania zagubionej wiary i odnajdywania ukrytej na dnie serca nadziei. To poruszająca opowieść o tym, że Bóg wskazuje człowiekowi cel, lecz nie wybiera za niego ścieżek, którymi ma on podążać.

Czy Kuba potrafi wybrać tę najwłaściwszą? Czy zmagając się z błędnymi wskazówkami, przeciwnościami losu i konsekwencjami swoich wyborów, znajdzie drogę prowadzącą do prawdziwego szczęścia?

Tagi: religia wiara miłość powołanie

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Wybrać miłość

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wybrać miłość

Avatar użytkownika - paulina_89
paulina_89
Przeczytane:2021-06-18, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Wydawnictwo ESPE ma w swojej ofercie serię „opowieści z wiary”. To książki, które wpisują się w niszę na naszym rynku wydawniczym. Autorki, których książki zostały wydane w tym cyklu nie boją się przedstawiać bohaterów, którzy wierzą w Boga, szukają Jego dróg albo drogi do Niego. To oczywiście ludzie nieidealni, można by powiedzieć zwykli grzesznicy, to ludzie tacy jak my, dzięki temu tacy bliscy.

 


Dziś chciałam gorąco polecić nowość z tej serii, książkę Małgorzaty Lis, Wybrać miłość. Powieść miała premierę 7 czerwca, i po przeczytaniu kilku pozytywnych recenzji, zamówiłam ją już w dniu premiery i przeczytałam, chyba w cztery dni. 460 stron wciągnęły mnie tak, że czytałam w każdej wolnej chwili, co już dawno mi się nie zdarzyło.

 


Głównym bohaterem jest 18-letni Kuba, który po wakacyjnej, rowerowej pielgrzymce do Rzymu zaczyna rozważać pójście do seminarium. Ta decyzja byłaby spełnieniem marzeń wierzących i praktykujących rodziców. Będąc w maturalnej klasie chłopak próbuje odczytać wolę Bożą, kiedy na kursie rysunku poznaje Olgę. Dziewczyna w krótkich włosach, z ostrym makijażem i kolczykiem w nosie, a do tego niechodzącą do kościoła sporo namiesza w życiu głównego bohatera i jego rodziny.

 


„Wybrać miłość” to powieść pełna zwrotów akcji. I chociaż czytelnik przypuszcza, że wszystko skończy się happy endem to jednak iskierka nadziei, że bohaterowie zaznają szczęścia ciągle się odsuwa w czasie. Autorka poruszyła tu kilka istotnych kwestii jakich jak czystość przedmałżeńska, rola rodziców w życiu dorosłych dzieci, przebaczenie, i co ważne rozważania na te tematy nie przysłaniają fabuły, ale są na tyle dobrze zarysowane, że zmuszają czytelnika do refleksji i znalezienia odpowiedzi jak ja zachowałbym się w tej sytuacji, co powiedział czy co zrobił.

 


To opowieść o wyborach, które zmieniają nasze życie, ale przede wszystkim o konsekwencjach tych wyborów, z którymi musimy się zmierzyć. Dalej to książka o niełatwym wchodzeniu w dorosłość, o próbie znalezienia pomysłu na swoje życie, swojego miejsca na ziemi. O wierze, budowaniu relacji z Bogiem w momentach łatwych, ale i trudnych. I oczywiście, jak wskazuje tytuł, o miłości.

 


Małgorzata Lis, Wybrać miłość, ESPE 2021

Link do opinii
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2021-09-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 2021,

W czerwcu bieżącego roku Małgorzata Lis oddała w ręce czytelników swoją trzecią powieść zatytułowaną ,,Wybrać miłość". Historia ta podzielona została na kilka części, które w toku lektury spójnie się ze sobą łączą, a cała opowieść ma kilkoro głównych bohaterów.

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak bardzo decyzje podejmowane przez związane z nami na różnych płaszczyznach osoby wpływają na nasze życie niejednokrotnie determinując nasze wybory?

Najnowsza powieść Małgorzaty Lis i perypetie bohaterów, które w niej opisuje mogą być doskonałym polem do wielu refleksji w tej właśnie kwestii.

Na przykładzie Kuby i Olgi - dwojga młodych, wkraczających w dorosłość ludzi z całkowicie odmiennym bagażem doświadczeń obserwujemy zmagania człowieka związane z koniecznością dokonywania przez niego różnorodnych wyborów oraz ich długofalowymi konsekwencjami.

Jest to opowieść o niełatwej miłości, poświęceniu, rozeznawaniu swojego powołania, oraz o odnajdywaniu się w zupełnie nowej rzeczywistości po wypadku, jakiemu w toku lektury ulega Kuba. Nie brak w niej również tajemnic, z którym prędzej czy później przychodzi stanąć twarzą w twarz bohaterom tej wielowymiarowej historii.

Jeśli szukacie lektury, która pozwoli Wam zatrzymać się i zamyślić nad tym, co naprawdę w życiu ważne to ,,Wybrać miłość" Was nie zawiedzie. Losy wykreowanych przez Małgorzatę Lis bohaterów mogłyby stać się udziałem każdej i każdego z nas. Egzystencjalne rozterki, tęsknoty, pragnienia, życiowe potknięcia oraz ich konsekwencje to przecież codzienność człowieka.

W powieści tej miłość, wiara i nadzieja są mocno ze sobą splecione i to właśnie dzięki nim, chociaż momentami wydają się być bardzo daleko od tych właśnie wartości, finalnie nasi bohaterowie odnajdują swoje miejsce w świecie.

Autorka w swojej opowieści porusza wiele trudnych, momentami bolesnych tematów, lecz mimo to książka, jako całość tchnie optymizmem i nadzieją. Jak dowiadujemy się w trakcie czytania nawet z najbardziej skomplikowanych i tragicznych sytuacji można wyjść obronną ręką i choć czasu nie da się cofnąć to można, a nawet trzeba próbować naprawiać dawne błędy i budować nowe lepsze życie.

Książkę tę czyta się płynnie i szybko, a losy bohaterów wciągają czytelnika i sprawiają, że kibicujemy opisywanym osobom w pokonywaniu ich życiowych zakrętów oraz cieszymy się ich nawet najdrobniejszymi sukcesami i na nowo odnajdywanym wewnętrznym spokojem.

Dodam jeszcze, iż niniejsza książka jest kolejną wchodzącą w skład serii Opowieści z Wiary.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *
http://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2021/08/nie-da-sie-w-peni-zrozumiec-drugiego.html

Link do opinii
Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2021-06-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Bardzo mi się podobała. Z przejęciem śledziłam losy Kuby i Olgi. Kibicowałam by ta dwójka zagubionych ludzi odnalazła siebie, by znalazła klucz do sukcesu, który sprawi, że ich życie nie będzie niczym łódka na niespokojnych wodach. Jednak po lekturze czuję niedosyt i mam nadzieję, że autorka pokusi o kontynuację tej książki. A ci, którzy jeszcze jej nie czytali i pragną poznać wartościową literaturę jak najszybciej powinni sięgnąć po nią. Naprawdę warto.

Link do opinii
Inne książki autora
Przebaczam ci
Małgorzata Lis0
Okładka ksiązki - Przebaczam ci

Czy pamiętacie Anię i Marcina z "Kocham cię mimo wszystko"? Po burzliwym roku walki o szczęście w końcu mogą się cieszyć z wymarzonego małżeństwa. Gdy...

Kocham Cię mimo wszystko
Małgorzata Lis0
Okładka ksiązki - Kocham Cię mimo wszystko

Poruszająca powieść o tym, że Bóg spełnia nasze marzenia, choć często inaczej, niż planowaliśmy. Ania tęskni za prawdziwą miłością, Marcin za świętym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy