Wysoko wydajne sieci TCP/IP

Wszystko, co niezbędne do stworzenia sieci o maksymalnej wydajności Techniki badania i oceny wydajności sieci Działanie protokołu TCP/IP w nowych środowiskach sieciowych Algorytmy kontroli przeciążenia sieci Rozwiązania zwiększające wydajność To co do tej pory wiedziałeś o sieciach komputerowych może okazać się kroplą w morzu, gdy zechcesz stosować najnowsze, wysoko wydajne technologie. Tradycyjne sieci są coraz częściej zastępowane sieciami bezprzewodowymi, optycznymi i satelitarnymi. Standard komunikacji pomiędzy sieciami -- protokół TCP/IP, jest wykorzystywany również w sieciach nowej generacji, co wywołuje nowe wyzwania i problemy związane z wydajnością przekazywania danych. Zaprojektowanie efektywnie działającej sieci wymaga poznania zagadnień mających wpływ na wydajność protokołu TCP/IP. Książka "Wysoko wydajne sieci TCP/IP&#8221. to obszerny przewodnik. Nie koncentruje się na szczegółach działania protokołu TCP/IP. Zawiera natomiast informacje poświęcone ocenie wydajności sieci, działaniu protokołu TCP/IP w sieciach różnego typu, metodom kontroli przeciążenia ruchu w sieciach oraz nowoczesnym implementacjom protokołu TCP/IP. Podstawowe informacje o protokole TCP/IP Pomiary wydajności sieci i stosowane do tego narzędzia Symulowanie działania sieci TCP/IP Modelowanie matematyczne sieci TCP/IP Wydajność protokołu TCP/IP w sieciach bezprzewodowych, mobilnych, optycznych, asymetrycznych i satelitarnych Nowe standardy protokołu TCP/IP Zarządzanie kolejkami Przegląd implementacji programowych protokołu TCP/IP Jeśli chcesz się przystosować lub przyczynić do zmian w technologiach sieciowych, musisz poznać metody poprawiania wydajności działania protokołu TCP/IP. W tej książce znajdziesz wszystkie niezbędne do tego wiadomości.

Informacje dodatkowe o Wysoko wydajne sieci TCP/IP:

Wydawnictwo: Helion