Zemsta byłych żon

Miały wszystko: piękne domy, luksusowe samochody, garderoby wypełnione najelegantszymi markami. Jeździły na egzotyczne wakacje, jadały lunche w najdroższych restauracjach, dbały o siebie w bajkowych spa, wiodąc dostatnie i kolore życie, pełne uważnej troski o... siebie. Aż do chwili, kiedy ich mężowie postanowili zamienić je na nowsze, ulepszone modele. Po pierwszym szoku, wywołanym gwałtowną zmianą życiowego statusu, cztery kobiety zostawione dla młodszych zaczynają planować zimną zemstę. Anna Matusiak śmiało kreśli scenariusz, który pokazuje, co by było, gdyby Zmowa pierwszych żon, amerykański hit ekranowy, została napisana w Polsce w drugiej dekadzie XXI wieku.

Informacje dodatkowe o Zemsta byłych żon:

Wydawnictwo: Lekkie
Data wydania: 2023-08-23

Kup książkę Zemsta byłych żon

Zemsta byłych żon - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytania
zaczytania
Przeczytane:2023-12-10,

Marika wraz z mężem, Grześkiem przeprowadzają się do Bogaczowa, miasteczka znanego z majętnych mieszkańców. Nie do końca rozumieją fenomen tego miejsca, a sami wzbogacili się dzięki aplikacji randkowej, którą stworzył Grzesiek.

Laura, Sylwia, Aneta i  ich mężowie o wymyślonych przez siebie niepolsko brzmiących imionach zostają sąsiadami nowych bogaczawian. Każda z tych kobiet jest ze swoim partnerem ze względu na pieniądze. Dzięki nim mogą pozwolić sobie na wszystko, o czym tylko zamarzą. Jednak Tom, Pierre i Richie mają swoje za uszami. Marika zaczyna wspierać swoje bogate sąsiadki w odkryciu prawdy o swoich mężach. Prawda okaże się okrutna, przerażająca, obrzydliwa. Ale siła kobiet potrafi zdziałać cuda. Wzajemne wsparcie bohaterek sprawi, że poczują się silniejsze i zrozumieją, że są więcej warte bez pieniędzy swoich partnerów.

Przykład Laury, Anety i Sylwii pokazuje, że pieniądze szczęścia nie dają, a nawet jeśli to ów szczęście nie wychodzi poza ramy materialne. Przyjaźń, miłość i szacunek, to coś, czego nie da się kupić za żadne banknoty. Bohaterki na przestrzeni czasu przechodzą przemiany, stając się bardziej świadome tego, w co się wpakowały, ale też zaczynają rozumieć, że kasa nie zrekompensuje im zdrad i przemocy.

Bez wątpienia jest to tytuł, który warto poznać. Książkę czyta się błyskawicznie i bardzo przyjemnie. Losy bohaterek i ich łapanych w zasadzki mężów pochłaniają bez reszty.

“Zemsta byłych żon” to portret kobiet, które własne szczęście i wolność poświęciły na rzecz luksusowego życia. To książka o miłości do pieniędzy i miłości do pozorów. Historia żon z Bogaczowa momentami przyprawia o gęsią skórkę. Sama nie wiem, czy można tu mówić o poświęceniu się dla własnego dobra, czy o porażce, jaką jest uległość wobec pieniędzy.

Gdzie leżą granice własnego szczęścia? Czy bogaty mąż i pławienie się w luksusach mają siłę przesuwania tych granic? A może to od nas zależy, kiedy należy się zatrzymać, żeby nie wpaść w sidła worków z pieniędzmi? Czy kobieta kobiecie wilkiem, czy największym wsparciem? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce Ani Matusiak.

Avatar użytkownika - Damaczytasama
Damaczytasama
Przeczytane:2023-12-03,

"Lepiej płakać w ferrari, niż śmiać się na rowerze" - zgadzacie się z tym zdaniem, czy nie bardzo?

Bohaterki książki "Zemsta byłych żon" Anny Matusiak mają majętnych mężów. Mieszkają w ogromnych willach na strzeżonym osiedlu. Nie pracują, do dyspozycji mają służbę. Nie narzekają na brak pieniędzy i luksusów.

Wszystko się zaczyna zmieniać, gdy na ich osiedle wprowadza się nowa rodzina. Marika i Grześ nie chcą, żeby pieniądze ich zmieniły.

Czy Sylwia, Laura i Aneta są szczęśliwe? Czy ich mężowie ich kochają i szanują? A może liczy się dla nich tylko kasa i prestiż?

"Zemsta byłych żon" to powieść z gatunku tych słodko-gorzkich. Szczęście okazuje się pozorne. Bohaterki fabuły nie są wolne, ani niezależne. Czują się samotne i niezrozumiane. O wszystkim decydują ich mężowie, a one na wiele spraw muszą przymykać oczy.

Interesy, romanse, podejrzenia, a na końcu zemsta. Wszystko to zostało napisane lekkim piórem i okraszone sporą dawką świetnego humoru.

Nic tylko czytać.

Avatar użytkownika - izanaglik
izanaglik
Przeczytane:2023-11-24, Ocena: 6, Przeczytałam,

💎 RECENZJA 💎

Tytuł: "Zemsta byłych żon"

Autor: Anna Matusiak

Wydawnictwo: @lekkiewydawnictwo

#współpracareklamowa

To historia o trzech seksownych żonach milionerów.Ich jedynym obowiązkiem jest pięknie wyglądać,wydawać dużo pieniędzy i co najważniejsze akceptować wybryki ich mężów. Mieszkają w ekskluzywnych willach, mają luksusowe samochody,ich szafy uginają się od ubrań znanych projektantów a na wakacje jeżdżą kilka razy do roku. Mimo życia jak w bajce stale towarzyszy im lęk, że w życiu ich mężów pojawi się nowy lepszy model a one zostaną totalnie z niczym. Pewnego dnia ich obawy zaczynają się spełniać i na jaw zaczynają wychodzić ukrywane tajemnice ich mężów. Wściekłe kobiety postanawiają zemścić się na swoich mężach. Opracowują idealny plan pełen niespodziewanych zwrotów akcji.

Czy ich plan się powiedzie?

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Fabuła książki jest tak wciągająca że nie sposób się od niej oderwać. Uwielbiam pióro autorki ❤️ Autorka wprowadza nas w świat show biznesu, wielkich pieniędzy,sławy i profitów z tego płynących. Tylko ten świat nie jest tak idealny i kolorowy jak nam się wydaje.To że kobiety opływają w luksusy i dla nowej torebki Channel są gotowe zrobić wszystko to...ich dusze są smutne. Bo to że ktoś ma dużo pieniędzy tak naprawdę nie czyni nikogo szczęśliwym. Do bycia szczęśliwym potrzeba czegoś więcej niż tylko pieniędzy. Najbardziej potrzeba nam miłości, wsparcia od najbliższych i przyjaciół, dobrych relacji międzyludzkich a przede wszystkim prawdy i autentyczności.

Z całego serca polecam przeczytać bo naprawdę warto ❤️

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-11-25, Ocena: 6, Przeczytałam,

,, Wreszcie do mnie dotarło, że były po prostu zazdrosne. Nie zrobiłam niczego złego, ale przestałam być jedną z nich, od kiedy mój mąż okazał się człowiekiem sukcesu. "

,, Twoje życie to bajka. Nie zmarnuj tego z powodu kilku nic nieznaczących siniaków, których twój mąż naprawdę żałuje. "

,, Dla wielu z nas najważniejsze jest to, co ludzie powiedzą, a nie prawdziwe szczęście moje i moich bliskich."

Nie wiem co takiego ma w sobie pióro autorki, ale mogłabym czytać je godzinami. Do tego cała opowieść jest niewiarygodnie mądra, pouczająca i wzbudziła mój szacunek. Chciałabym aby każdy zapamiętał zdanie mamy jednej z kobiet z książki, które jest na górze 65 strony. Nie chcę wydawać jednej postaci, ani nawet o niej opowiadać, byście sami mogli na nią spojrzeć i wysłuchać co za każdym razem mądrego ma nam do powiedzenia. Czasami ta prawda jest bardzo bolesna, bo pozwala zdjąć różowe okulary osobom, które uwierzyły w to, że pieniądze je uszczęśliwiają. Pozwoliły sobie odebrać wszystko, co należy do zasad człowieczeństwa tylko po to, by żyć w luksusach. Ich życie to jak siedzenie na bombie. Ich mantrą jest to, by zrobić wszystko, by tylko ich partner się nie zakochał, w innej. Autorka przedstawia nam te pary, a później historia pokazuje jak doszło do tych bogatych miłości i kosztem czego wciąż w nich tkwią. Dzięki jednej osobie zobaczymy obraz zza kulisy małżeństwa, podzielone na to do czego dochodzi a nie powinno, oraz to, jak naprawdę ma wyglądać. Opowieść bardzo mnie oczarowała. Bywało tu zabawnie, ale i smutno. Najprawdziwsza prawda ukazana tak, by czytelnik sam zdecydował po której ze stron się opowiada. Wciąga bardziej niż narkotyk dając nam lekcje, których w szkole nikt nas nie nauczy. Polecam do przeczytania każdemu właśnie teraz, bo czas w którym widzisz tą książkę już jest dla ciebie przełomowy. Powinniście ją przeczytać, a dlaczego tak uważam, to dostrzeżecie podczas lektury niemal od początku historii. Polecajcie po lekturze ją dalej, by człowiek pamiętał kim jest i co druga osoba może z nim zrobić, a czego nigdy jej nie wolno robić! Większy druk, do przeczytania w jeden dzień z myślami do końca życia:-)

Ta książka bardzo długo leżała na mojej półce. Nie wiem czemu, ale jakoś omijałam ją. Chyba było to spowodowane rozmiarem książki. Ta bardziej mi na pocket wygląda niż na normalną. Teraz żałuje, że wzięłam się za nią tak późno, bo to naprawdę fajna, wciągająca książka. Czyta się ją bardzo szybko.

"Zemsta byłych żon" to komedia, która ma w sobie odrobinę szczerości, prawdy... To komedia o życiu bogatych ludzi, którzy uważają, że pieniądze są ważniejsze od normalnego życia. Myślą, że jak ma się pieniądze to... można być bitym, poniewieranym, upokarzanym. Według takich ludzi znęcanie się psychiczne czy fizyczne jest ważniejsze od prawdziwego szczęścia. Dla nowobogackich szczęściem jest pieniądz a nie wartości.

Konto Mariki i Grzegorza zasila bardzo wysoka suma. W związku z polepszeniem się ich życia przeprowadzają się do miasteczka o nazwie Bogaczewo. Tam poznajemy kolejne pary - Sylwię i Pierra, który tak naprawdę ma na imię Piotr, ale uważa, że zmiana imienia na zagraniczne będzie bardziej wiarygodna, luksusowa i ... adekwatna do jego zarobków. Jest też Aneta z Richim, czyli z Ryszardem oraz Laura i Tom, czyli Tomek.

Marika i Grzegorz w przeciwieństwie do pozostałych są normalnymi ludźmi, dla których pieniądz jest tylko dodatkiem do życia. Podczas najpierw przypadkowych spotkań z mieszkańcami dochodzi do różnych sprzeczek ze względu na to, ze Marika mówi to co tak naprawdę myśli o mówiąc wprost snobach. Dla niej zdrada to zdrada, której się nie wybacza... Kobiety uważają inaczej. Według nich zdradę można wybaczyć odpowiednią ilością pieniędzy, bądź drogim prezentem. Dla Mariki wyjście to sklepu nie jest ujmą, dla tych kobiet tak. Marika zna życie, te kobiety nie... One są usidlone władzą, pieniędzmi i ... mężami, którzy dla mamony zrobią wszystko, dosłownie.

Mówienie wprost tego co myśli Marika przynosi efekty. Te zamożne kobiety zaczynają zastanawiać się nad swoim życiem, aż w końcu dochodzą do wniosku, że chcą zmienić nie tylko siebie ale i swój stan cywilny. Pomaga im w tym kto jak nie Marika i Grzesiek.

W jaki sposób małżeństwo będzie pomagało? Kim tak naprawdę są mężowie tamtych kobiet?

Warto przeczytać książkę i zwrócić w niej uwagę na przekazy, które autorka zawarła w treści.

Naznaczona
Anna Matusiak0
Okładka ksiązki - Naznaczona

Iva jest młodą, pełną życia dziewczyną ze wspaniałymi planami na przyszłość. Właśnie przeżywa swoją pierwszą wielką miłość. Jest szczęśliwa. Radość życia...

Osadzona. Historie prawdziwe
Anna Matusiak0
Okładka ksiązki - Osadzona. Historie prawdziwe

Osadzona Historie prawdziwe Anna Matusiak   Jak wiele można zapłacić za miłość? Wstrząsająca opowieść o młodej Polce odsiadującej wyrok w jednym z...