12-latek przekazał 1000 książek na cele charytatywne

Data: 2019-05-23 07:26:33 Autor: mojebestsellery
News - 12-latek przekazał 1000 książek na cele charytatywne

Coraz częściej słyszymy o nieprawdopodobnych, dobrych uczynkach młodych ludzi. Tym razem 12-letni chłopiec z autyzmem postanowił wesprzeć spaloną w pożarze szkolną bibliotekę. I przekazał jej 1000 książek.

O chłopaku, który postanowił wysłać masę książek do szkolnej biblioteki, postanowili poinformować dziennikarze amerykańskiej stacji telewizyjnej WHNT-TV. Przedstawili oni losy nastoletniego autyka, który chciał wesprzeć pewną szkołę…

Wszystko za sprawą wiadomości o pożarze, który dotknął szkołę podstawową w Orrick, miasteczku w Missouri. Te wieści dotarły do nastoletniego Jasyna Sandersa, chłopaka z autyzmem, którego matka pochodzi ze wspomnianej miejscowości.

Jasyn sam wpadł na pomysł zbiórki książek, biorąc sobie za wzór zbiórki zabawek dla poszkodowanych dzieciaków. Jego inicjatywa tak zachwyciła rodziców, że ci opublikowali jego prośbę w mediach społecznościowych.

Tata chłopaka jest bibliotekarzem i to właśnie z tamtych zbiorów pochodziły pierwsze przekazane na ten cel tytuły. W ciągu zaledwie trzech tygodni rodzina uzbierała jednak kilkadziesiąt pełnych worków książek, które wysłano do Orrick.

Mimo że książki pomogą innym osobom, to dały też niesamowitą lekcję dla Jasyna. Jak przyznaje jego matka, akcja ta pozwoliła mu udowodnić, że mimo autyzmu, może osiągnąć, co tylko zechce.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje