12-latek przekazał 1000 książek na cele charytatywne

Data: 2019-05-23 07:26:33 Autor: pobarski
News - 12-latek przekazał 1000 książek na cele charytatywne

Coraz częściej słyszymy o nieprawdopodobnych, dobrych uczynkach młodych ludzi. Tym razem 12-letni chłopiec z autyzmem postanowił wesprzeć spaloną w pożarze szkolną bibliotekę. I przekazał jej 1000 książek.

O chłopaku, który postanowił wysłać masę książek do szkolnej biblioteki, postanowili poinformować dziennikarze amerykańskiej stacji telewizyjnej WHNT-TV. Przedstawili oni losy nastoletniego autyka, który chciał wesprzeć pewną szkołę…

Wszystko za sprawą wiadomości o pożarze, który dotknął szkołę podstawową w Orrick, miasteczku w Missouri. Te wieści dotarły do nastoletniego Jasyna Sandersa, chłopaka z autyzmem, którego matka pochodzi ze wspomnianej miejscowości.

Jasyn sam wpadł na pomysł zbiórki książek, biorąc sobie za wzór zbiórki zabawek dla poszkodowanych dzieciaków. Jego inicjatywa tak zachwyciła rodziców, że ci opublikowali jego prośbę w mediach społecznościowych.

Tata chłopaka jest bibliotekarzem i to właśnie z tamtych zbiorów pochodziły pierwsze przekazane na ten cel tytuły. W ciągu zaledwie trzech tygodni rodzina uzbierała jednak kilkadziesiąt pełnych worków książek, które wysłano do Orrick.

Mimo że książki pomogą innym osobom, to dały też niesamowitą lekcję dla Jasyna. Jak przyznaje jego matka, akcja ta pozwoliła mu udowodnić, że mimo autyzmu, może osiągnąć, co tylko zechce.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Apetyt na miłość
Stephanie Kate Strohm
Apetyt na miłość
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokaż wszystkie recenzje