5 książek o kryptowalutach w 2022 r.

Data: 2023-01-13 07:45:13 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Autor X
udostępnij Tweet

Obrazek w treści 5 książek o kryptowalutach w 2022 r. [jpg]

Kryptowaluty i blockchain zdołały zyskać popularność w ostatnich latach, a obecnie stały się wszechobecnym tematem w świecie finansów. Liczni inwestorzy codziennie angażują się w świat kryptowalut i próbują zrozumieć, jak działa ten system.

Zrozumienie całej idei blockchain i kryptowalut nie jest najłatwiejszą rzeczą na świecie, ale na szczęście jest kilka dobrze napisanych książek, które mogą pomóc w tym zadaniu. W tym artykule porozmawiamy o 5 najlepszych książkach o kryptowalutach, które możesz przeczytać w 2022 roku.

1.       Cryptocurrency All-In-One For Dummies

Jeśli w świecie kryptowalut stawiasz dopiero pierwsze kroki, powinieneś zdecydowanie wybrać tę książkę, która pomoże Ci nauczyć się podstaw o kryptowalutach i blockchainie. Zabierze cię ona w podróż po świecie kryptowalut, począwszy od tego, jak działają kryptowaluty, po to, jak rejestrowana jest każda transakcja.

Ponadto dzięki tej książce dowiesz się, jak korzystać z kilku ważnych narzędzi, takich jak ustalenie aktualnej cena bitcoina i poznanie giełd kryptowalut.

2.       The Basics of Bitcoins and Blockchains

Podobnie jak nasz pierwszy wybór z tej listy, ta książka jest również świetną prezentacją kryptowalut. Książka Antony'ego Lewisa w przystępny sposób wprowadza czytelnika do świata kryptowalut i blockchaina oraz pomaga zrozumieć wszystko na temat wartości kryptowalut.

Książka ta pozwala odkryć system blockchain i daje możliwość zrozumienia, jak on działa i dlaczego blockchain jest tak ważny. Ponadto w tej książce znajdziesz również sekcję, która wyjaśnia podstawy dotyczące giełd kryptowalutowych, regulacji, ryzyka inwestycyjnego i cyfrowych portfeli.

3.       Blockchain Bubble or Revolution

„Blockchain Bubble or Revolution” to książka, którą zdecydowanie powinieneś przeczytać, jeśli jesteś zaangażowany w świat kryptowalut. Ta książka jest w rzeczywistości skierowana do bardziej zaawansowanych użytkowników kryptowalut.

Książka, napisana przez kierownictwo Google, Microsoftu i Facebooka, pomoże Ci lepiej zrozumieć technologiczne, finansowe i polityczne aspekty technologii blockchain.

Książka ta dotyczy głównie bitcoina i opisuje w innym punkcie widzenia jakie technologie kryją się za całą kryptowalutą.

4.       The Truth Machine: The Blockchain and the Future of Everything

Napisana przez Michaela Caseya i Paula Vignę, „The Truth Machine: The Blockchain and the Future of Everything” to książka, która opisuje dokładnie to, co mówi tytuł, a w języku polskim brzmiałby on następująco „Maszyna Prawdy: Blockchain i Przyszłość Wszystkiego”. W tej książce dowiesz się, w jaki sposób Blockchain ma potencjał, aby przywrócić własną kontrolę nad szeroko dyskutowanymi tematami danych osobowych, aktywów i tożsamości.

Mówiąc dokładniej, Casey i Vigna wyjaśniają w książce, że dziś jesteśmy świadkami licznych oszustw i włamań do systemów bankowych na całym świecie, a blockchain mógłby przynieść potrzebną nam rewolucję w bankowym systemie operacyjnym.

5.       The Only Cryptocurrency Investing Book You'll Ever Need

Postanowiliśmy zakończyć naszą listę kolejną książką, która uczy początkujących podstaw o kryptowalutach. Książka ta nie jest bardzo trudna w odbiorze i w bardzo prosty sposób opisuje systemy finansowe i techniczne składające się na blockchain.

Mówiąc krótko, po przeczytaniu tej książki będziesz wiedział całkiem sporo o wszystkim, czego potrzebujesz, aby dokonać swoich pierwszych inwestycji w kryptowaluty. Oczywiście, przy uważnym czytaniu, z książki można dowiedzieć się jeszcze wiele innych rzeczy. Oferuje dobry start dla tych, którzy chcą osiągnąć podstawowy poziom wiedzy. Pewien poziom wiedzy zaczyna się od mniejszych rzeczy, a ten podręcznik oferuje wszystko, co musisz wiedzieć jako początkujący entuzjasta inwestycji w kryptowaluty.

Tagi: sponsorowany,

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje