"Doktor Strange" - Magia wkracza do filmowego świata Marvela!

Data: 2020-08-21 14:14:47 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Doktor Strange to pierwsze pojawienie się magii w filmowym uniwersum Marvela, gdzie zagościła z bardzo mocnym akcentem, wyjątkowością oraz siłą!

Obrazek w treści

Doktor Strange to amerykański film superbohaterski opracowany w znanym modelu hero origin, ukazującego pierwsze historie kształtujące narodziny tytułowej postaci znanej z kart komiksów.

Doktor Strange – opis

Słynny lekarz, jeden z najlepszych, najbardziej utalentowanych oraz ambitnych neurochirurgów Stephen Strange prowadzi udane życie, lecz wypadek samochodowy zmienia wszystko, czyniąc go niezdolnym do pracy wymagającej pełnych zdolności manualnych dłoni.

Rozpoczyna się jego pierwsza, wielka walka o powrót do pełnego zdrowia, z dnia na dzień kierując się ku coraz bardziej ekstremalnym metodom. Ostatnią nadzieją jest wyprawa do dalekiej Azji.

Czytaj także: Recenzja serialu „Belle Epoque". W ćwierć drogi na Zachód

W okolicach Katmandu poznaje Przedwiecznego, kobietę która otworzy przed nim dotychczas nieznane światy, rzeczywistości oraz możliwości ochrony świat przed zagrożeniami, których nie brakuje także w innych wymiarach. Bogactwo i sława przestały mieć znaczenie, ponieważ to wszystko może przepaść pod ciężarem i wagą niebezpieczeństw, o których wielu nie zdaje sobie sprawy.

Doktor Strange – obsada

Kto wystąpił w filmie Doktor Strange? Absolutną gwiazdą filmu był Benedict Cumberbatch, który wcielił się w tytułową rolę oraz uzyskał wielkie, wielkie uznanie i sympatię fanów, którą najlepiej było widać w Avengers Wojna bez granic oraz Avengers Endgame. Aktor najlepiej znamy także z roli Sherlocka Holmesa z serialu Sherlock.

Czytaj także: Zodiak – w pogoni za psychopatą

W obsadzie nie zabrakło jednak kilku znanych i cenionych person w postaci Rachel McAdams, Madsa Mikkelsena oraz Benedicta Wonga.

Doktor Strange – gdzie obejrzeć? 

Film Doktor Strange w będziemy mogli zobaczyć w środę 24 listopada od godziny 20:00 na antenie telewizji TV Puls.

Czytaj także: Co zrobiłeś z doktorem? Fragment książki „Po nowe życie" Weroniki Wierzchowskiej

Film zobaczyć można także w Internecie – na platformie HBO GO. 

Doktor Strange – opinie

Doktor Strange pod względem wizualnym okazał się prawdziwą perełką, wnoszącą sporo dla kolejnych tytułów, niemniej ogólne przyjęcie było chłodniejsze, a cała opowieść okazała się niestety wyraźnym zawodem. Tego typu prezentowanie fabuły przejadło się widzom, co naprawić na nadchodząca kontynuacja Doctor Strange and the Universe of Madness.

Doktor Strange – książka

Film Doktor Strange stanowi autorską fabułę opierającą się na wielu komiksach Marvela wydanych w ciągu wielu, wielu lat, oferując nam opowieść mieszczącą się w kinowym uniwersum Marvela. 

Czytaj także: "Przysięga": Studiowanie jest trudniejsze niż mogłoby się zdawać.... Co wydarzy się w 238 i 239 odc Przysięga?

Jeżeli jednak zabraknie Wam tego superbohatera to możecie przeczytać ostatnie komiksy na czele z Doktor Strange, tom 1.

Książkę Doktor Strange, tom 1 kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje