Quantcast

Akacjowa 38 - Carmen uciekając od przemocy, na zawsze zmienia swoje życie...

Data: 2023-01-09 12:03:02 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Telewizja Polska zdecydowała się zaoferować widzom nową, niezwykle rozbudowaną hiszpańską telenowelę Akacjowa 38" prezentującą widzom opowieść o kobiecie, która wyrywa się z rąk bogatego i przemocowego męża, zmieniając na zawsze swoje dotychczasowe życie. W ten sposób rodzi się Manuela, którą prawdziwa przeszłość cały czas ściga...

Obrazek w treści

"Akacjowa 38" to hiszpańska telenowela pierwotnie wydawana od 2015 do 2021 roku, emitowana od 2023 na antenach Telewizji Polskiej.

Co dokładnie wiadomo na temat serialu Akacjowa 38?

Akacjowa 38 – opis, o czym jest serial?

Akcja telenoweli Akacjowa 38 zabiera widzów do 1899 roku, gdzie w małżeństwie Justo oraz Carmen dzieje się bardzo źle. Mężczyzna co prawda zapewnia kobiecie spore bogactwo oraz łatwość życia, ale przez cały czas niezwykle łatwo traci nad sobą panowanie, dając się pochłonąć swojej wściekłości.

Co gorsza, mąż pewnego dnia chce zgwałcić swoją żonę w zaawansowanej ciąży, siłą próbują ją sobie podporządkować, ale... kobieta z pomocą twardego narzędzia nokautuje go uderzeniem w głowę. W przeświadczeniu, że dokonała morderstwa, udaje się do swojej matki.

Wraz z Teresą oraz córeczką uciekają do miasta, gdzie znajduje się syn Pablo, nakłaniający je do zmiany swojego imienia. W ten sposób powstają Guadelupe oraz Manuela, które prawdziwa przeszłość niebawem zacznie ścigać!

Akacjowa 38 – wszystkie odcinki

Co warto wiedzieć na temat nadchodzących przeszło tysiącu pięciuset odcinków serialu Akacjowa 38? Poszczególne epizody omawiamy w naszych dedykowanych tej serii wpisach:

Akacjowa 38 – 2 sezon?

Oryginalnie seria w Hiszpanii doczekała się siedmiu sezonów trwających po 55 minut. Niemniej polskie wydanie zostanie zmodyfikowane do około 40 minut na odcinek, zatem pierwszy i kolejne sezony powinien oferować większą ilość epizodów.

Akacjowa 38 – zwiastun

Akacjowa 38 – ile odcinków? Gdzie zobaczyć?

W Hiszpanii premierowa emisja „Akacjowa 38" liczyła aż... 1483 odcinki o średniej długości 50-55 minut, w przypadku Polski emisja powinna być jeszcze większa. Debiut pierwszego odcinka odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 9 stycznia 2023 roku o godz.18:45 na stacji TVP 2. Opowieść będzie można śledzić też na VOD Telewizji Polskiej.

Akacjowa 38 – książka

Niezwykle rozbudowana opowieść z hiszpańskiego niebawem zostanie przez szerzej zaprezentowana. W przerwie pomiędzy poszczególnymi epizodami być może przekona Was do siebie książka 38 obrazów!, autorstwa Agaty Piłat, którą wydało wydawnictwo Novae Res.

Powieść 38 obrazów, pozyskać tanio możecie w tym miejscu:

Tagi: seriale tvp, hiszpania, telenowele,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Pokaż wszystkie recenzje