„Bazar de la Charite” – 1 odc. Wielki pożar z 1897 roku zmienił życie trzech kobiet. Streszczenie 1 i 2 odcinka

Data: 2023-08-28 17:44:12 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już dziś na antenie stacji TVP 2 debiutuje nowa francuska produkcja. Ośmioodcinkowy serial przenosi nas do Paryża w 1897 roku, kiedy to ogromny pożar strawił siedzibę pewnej instytucji charytatywnej, która pomagała potrzebującym. O czym będą opowiadać pierwsze dwa odcinki?

Kadr z serialu „Bazar de la Charite” Fot. Centrum informacji TVP

Bazar de la Charite to francuska produkcja z 2019 roku. Jest to serial historyczno-obyczajowy, którego akcja toczy się 4 maja 1897 roku, w Paryżu. To właśnie wtedy wydarzyła się ogromna tragedia, czyli pożar, w którym zginęło ponad 120 osób. To wydarzenie bezpowrotnie zmieniło życia wielu ludzi. 

Bazar de la Charite – opis 1 odcinka serialu

W 1 odcinku serialu Bazar de la Charite arystokratki Adrienne de Lenverpré i Alice de Jeansin oraz służąca Rose udają się na imprezę charytatywną na tytułowy Bazar de la Charité. Na wydarzeniu znajduje się wielu przedstawicieli wyższych sfer. Niespodziewane jednak w budynku wybucha ogromny pożar. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Ogień w kilka chwil trawi cały budynek. Niektórzy zostają uwięzieni w środku. Co ciekawe Adrienne de Lenverpré nie była w stanie dotrzeć na wydarzenie. Kobieta przeżyła tylko dzięki temu, że udała się do swojego kochanka, zamiast na wyprzedaż.

Bazar de la Charite – gdzie i kiedy obejrzeć 1 odcinek serialu?

W telewizji 1 odcinek serialu Bazar de la Charite będzie można obejrzeć już dziś – 28 sierpnia 2023 roku o godzinie 22:35 na antenie stacji TVP2

Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Na ten moment nie zostały zaplanowane żadne powtórki serialu. Nowe odcinki będzie jednak można oglądać także na platformie streamingowej TVP VOD.

Bazar de la Charite – opis 2 odcinka serialu

W 2 odcinku serialu Bazar de la Charite do szpitali są pilnie transportowane osoby, które ucierpiały podczas pożaru. Alice de Jeansin płacze nad losem służącej Rose. Obwinia ona o jej śmierć Juliena, który w kluczowym momencie okazał się prawdziwym tchórzem. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Okazuje się jednak, że Rose żyje. Została natomiast zabrana ze szpitala przez panią Huchon – babcię Thomasa. Cały Paryż przeżywa żałobę. Wszyscy jego mieszkańcy są zagubieni i nieobecni. Adrienne natomiast popełnia karygodny błąd. 

Bazar de la Charite – gdzie i kiedy można obejrzeć 2 odcinek serialu?

Premiera 2 odcinka serialu Bazar de la Charite została zaplanowana na wtorek, 29 sierpnia 2023, także na godzinę 22:35. Krótko po premierze odcinek trafi także na TVP VOD. 

Bazar de la Charite – książki

Bazar de la Charite to serial, który został zainspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Jeśli jednak szukacie równie emocjonującej powieści to możemy wam polecić książkę Wiosna pełna tajemnic autorstwa Lisy Kleypas. Jest to wciągająca opowieść o Daisy, której senior rodu postawił ultimatum. Ma ona do końca sezonu znaleźć sobie męża, jeśli nie to zostanie zmuszona do poślubienia ponurego Matthew Swifta. Może się jednak okazać, że mężczyzna wcale nie jest takim złym wyborem. 

Książkę Wiosna pełna tajemnic w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: bazar de la charite, telewizja, telenowele,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Pokaż wszystkie recenzje