Boss – Jak Robert Mazur infiltrował Kartel z Medellin

Data: 2021-01-16 08:30:01 Autor: tadas

Film Boss to wciąż względnie nowa filmowa biografia z 2016 roku, prezentująca postać Roberta Mazura, agenta FBI, który współuczestniczył w długim okresie próby pojmania oraz powstrzymania samego Pablo Escobara, nieustępliwego lidera kartelu z Medellin.

Obrazek w treści

Boss to brytyjski film z gatunku dramat biograficzny z 2016 roku w reżyserii Brada Furmana.

Boss – opis

O czym jest film Boss? Akcja zabiera nas do roku 1986, gdy agent Robert Mazur otrzymuje niezwykle tajne oraz trudne zadanie, koncentrujące się na zdobyciu zaufania oraz dołączeniu do kartelu z Medellin, będącego potęgą produkującą niespotykane ilości narkotyków, zmierzających między innymi do Stanów Zjednoczonych.

Nasz agent wcieli się w biznesmena, którego zadaniem będzie pranie nielegalnych pieniędzy w systemie, jednocześnie zdobywając informacje o szczegółach działania organizacji.

Czytaj także: Hobbit: Bitwa Pięciu Armii – Pokonanie Smauga, było jedynie początkiem...

W trakcie pięciu lat zajmuje się pozyskiwaniem coraz większego zaufania, wpływów oraz informacji, dzięki którym możliwe będzie powstrzymanie nie tylko Escobara, ale także działających po stronie USA urzędników czy finansistów, którzy poddają się między innymi sile korupcji.

Boss – obsada

Kto wystąpił w Boss? W roli Roberta Mazura wystąpił doświadczony Bryan Cranston, aktor doskonale znany z serialu Breaking Bad czy Operacji Argo oraz Jedyny i niepowtarzalny Ivan.

Czytaj także: Mój ojciec Pablo Escobar

U jego boku wystąpili również Leanne Best, Daniel Mays czy też Tom Vaughan-Lawlor.

Boss – gdzie zobaczyć?

Gdzie będzie można zobaczyć film Boss? Emisja telewizyjna odbędzie się w sobotę, 16 stycznia o godzinie 21:30 na antenie telewizji TVP 1. 

Czytaj także: Polowanie na Escobara

Produkcja dostępna jest także na serwisach VOD.

Boss – opinie

Film Boss został bardzo, bardzo dobrze przyjęty i oceniony przez krytyków oraz recenzentów, którzy podobnie jak widzowie docenili ciekawą opowieść, niezłą wizję agenta FBI którzy współuczestniczył w procesie pojmania samego Pablo Escobara, stojącego niegdyś na czele kartelu z Medellin.

Czytaj także: Pablo Escobar pod lupą

Boss – książka

Film Boss bazuje na biografii The Infiltrator opracowanej przez Roberta Mazura, który był specjalnym agentem wspierającym akcję pościgu na baronem narkotykowym Pablo Escobarem. Być może zdecyduje się zapoznać z książką Boss z bagien.

Książkę Boss z bagien w niezłej cenie zakupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.