Czarne żniwa - co się wydarzy w 2 i 3 odcinku serialu?

Data: 2021-09-21 10:30:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Serial obyczajowo-historyczny produkcji ukraińskiej, o tytule Czarne żniwa zadebiutował już na kanale TVP 1. Pierwszy odcinek mamy już za sobą.

Obrazek w treści

Tymczasem pora sprawdzić co wydarzy się w kolejnych dwóch odcinkach codziennego serialu telewizyjnej Dwójki. Sprawdźmy jakie dramatyczne historie zechcieli przybliżyć widzom twórcy serialu. Zapraszamy na opis kolejnych epizodów. 

Czarne żniwa - opis 2 odcinka serialu

Drugi odcinek przybliża nam postać Tani, córki miejscowego popa, nauczycielki w szkole diecezjalnej. Wracając do domu na okres wakacji, Tania poznaje młodego, przystojnego studenta medycyny, Ołeha, który bardzo się jej podoba. Niestety jej rodzice mają inne plany. Chcą by córka wyszła za mąż niezwykle religijnego, zamożnego wdowca, Oksena Iwaniustę. 

Czytaj również: Czarne żniwa - nowy ukraiński serial obyczajowo - historyczny w telewizyjnej Dwójce

Na świecie, jak i w kraju, trwa I wojna światowa. Brat Tani, Fedir zapisuje się do bolszewików. Pewnego dnia z bolszewickiego wojska dezerteruje dwóch żołnierzy. Zabijają ojca Ołena. Ten zaś postanawia zapisać się do wojska, do Ukraińskiej Republiki Ludowej. Tania nie ma wyjścia i wkrótce godzi się wyjść za Oksena. 

Czarne żniwa – gdzie obejrzeć 2 odcinek serialu?

Drugi odcinek serialu obyczajowo-historycznego Czarne żniwa będzie można obejrzeć już dziś, 21 września 2021 roku o godzinie 21:55, na TVP 2.

Czytaj również: Czarne żniwa - co się wydarzy w 1 i 2 odcinku serialu?

Serial będzie można obejrzeć także na TVP VOD. 

Czarne żniwa – opis 3 odcinka serialu

W kolejnym, trzecim już odcinku serialu Czarne żniwa, w wiosce Tarasiwce pojawia się nowy przewodniczący rady. Jest nim Wasyl Hanza, który na zesłaniu zmienił polityczne poglądy. Teraz działa na rozkaz Czeki, zamierzając zapanować nad wioską. W związek małżeński wstępują Tania i Oksen. Jednym z uczestników wesela jest Mychajło Hajduk, który z rozpaczy sporo pije. Na weselu pojawia się Wasyl z podwładnymi. Szukają broni. Dochodzi do kłótni. Widząc Ołesję, Wasyl znika.

Czytaj również: Trzy dni Kondora - sensacyjny serial na podstawie znanej powieści, od dziś na TVP 2

Choć wychodzi, jednak nakazuje dokonać przeszukania domu Mychajły. Wkrótce domostwo zostaje podpalony. Czeka aresztuje mężczyzn. Hajduk czuje się zagrożony, więc prosi o pomoc Oksene, chce od niego zapewnia mu alibi. Tymczasem Hanża zaczyna spotykać się z wdową o imieniu Marta.  

Czarne żniwa – gdzie obejrzeć 3 odcinek serialu?

Kolejny, trzeci odcinek udostępniony będzie na kanale TVP 2, w środę, 22 września 2021 roku, tym razem o godzinie 21:55. 

Serial będzie można także obejrzeć na TVP VOD. 

Czarne żniwa – książki 

Serial Czarne żniwa to produkcja bazująca na autorskim scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka na jakiej jego scenariusz jest tworzony. W zamian proponujemy lekturę Krwawe żniwa, której autorem jest Heather Graham.

Książkę „Krwawe żniwa” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Everest
Sangma Francis
Everest
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje