Ebooki, które warto przeczytać na wiosnę – zdobądź je na Wielkanocnym Kiermaszu

Data: 2024-03-26 14:29:20 | artykuł sponsorowany | Ten artykuł przeczytasz w 7 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Wiosna to dla wielu z nas synonim odrodzenia, nowych możliwości i inspiracji. Wszystko ożywa na nowo, więc może i w czytelniczym świecie warto sięgnąć po coś nowego i nabrać świeżego spojrzenia na ulubione literackie gatunki? Na przykład sięgnąć po więcej ebooków! Dla miłośników czytania jest to doskonała okazja, by zagłębić się w świat literatury na nowo, odkryć nowe tytuły i autorów. Od początku roku oferta ebooków wzbogaciła się o wiele świetnych tytułów, zaspokajając gusta czytelników o różnych zainteresowaniach. Na tej gorącej liście znajdują się publikacje, które z pewnością warto mieć na radarze wiosną tego roku. Po jakie ebooki warto sięgnąć?

Czy to lekka powieść obyczajowa, inspirująca autobiografia czy fascynująca fantastyka – rynek ebooków jest niezwykle różnorodny i każdy miłośnik czytelnictwa znajdzie coś dla siebie. Przygotuj się na literacką podróż z lawiną emocji, przygód i refleksji. To wszystko będzie nam towarzyszyć tegorocznej wiosny – jakie ebooki warto przeczytać? Poniżej 6 tytułów, które warto znać. 

Smolarz

Przemysław Piotrowski trzymał w niepewności wielbicieli komisarza Igora Brudnego niemal 2 lata! Ale już jest – Smolarz to mrożący krew w żyłach thriller, będący kontynuacją serii o Brudnym. W Bieszczadach dochodzi do zaginięcia dwóch turystek. Z powodu tragedii ożywa legenda o ponurym smolarzu. Dręczony wyrzutami sumienia Igor Brudny, który w górach próbował odzyskać spokój, wbrew sobie angażuje się w sprawę. Gdy podejrzenie pada na jego sąsiada, zajmującego się wypałem drewna Samuela, komisarz jako jedyny kwestionuje jego winę. Przeciwko sobie ma nie tylko tajemniczego mordercę, lecz także miejscowy układ sił, na którego czele stoi polityk będący dla mieszkańców niemal bogiem. Szukając sprawcy, Brudny odkryje tajemnicę, przy której straszna legenda okaże się jedynie bajeczką dla dzieci.

Ciała

Annie Ernaux, laureatka Literackiej Nagrody Nobla 2022, prezentuje swoją najnowszą powieść – będącą jednocześnie wiwisekcją jej wspomnień. Zbiór Ciało to publikacja odważna i bezkompromisowa, poruszająca kronika kobiecego doświadczenia w czasach obyczajowych przemian – Ernaux jak nikt potrafi  potrafi skonfrontować się z tabu i własnymi doświadczeniami, i przełożyć je na wybitną literaturę. Jak oddać paraliżujący strach towarzyszący niechcianej ciąży i potajemnej aborcji? Jak opisać nastoletni seks, który bywa źródłem wolności, ale i upokorzenia? I jak sportretować rozkoszną władzę nad młodszym o trzydzieści lat kochankiem? Liczy się nie to, co się zdarza, lecz to, co robimy z tym, co się zdarzyło. 

Przystań lepszego jutra

Dla fanów przyjemnych obyczajowych opowieści, dobrym wyborem będzie najnowsza książka Moniki Rutki - autorki bestsellerowej serii dla młodzieży The Chain. Spark, Flame, Ashes i Igniter zawojowały czytelnicze serca i sprawiły, że do Moniki na książkowych targach ustawiają się długie, wielogodzinne kolejki. W Przystani lepszego jutra poznajemy historię osieroconej Jane, która po śmierci swojej ukochanej opiekunki Wandy, trafia pod skrzydła jej syna i jego rodziny. Nie są jej całkowicie obcy, zna ich z dzieciństwa, jednak zmiana otoczenia będzie wiązała się z powrotem do bolesnej przeszłości. Jane nie wie, że ludzie, których – jak jej się wydawało – znała, nawet w połowie nie są takimi, jakimi się wydawali.

Bruises of the heart

Jedna z najnowszych propozycji literatury nurtu young adult. Propozycja dla miłośników wątków dark academy!

Celeste Martin, córka naczelnego dowódcy brytyjskiej armii, marzy o ogromnym sukcesie na scenie politycznej, chociaż brakuje jej pewności siebie. Oliver Princeton wydaje się mieć przed sobą świetlaną przyszłość, mimo, że wydarzenia sprzed roku zawisły nad nim jak ciemna chmura. Powszechnie uważa się, że doprowadził on do samobójstwa jedną z uczennic liceum, swoją dziewczynę Renesme. Ze względu na pozycję rodziny Princetonów ominęła go jednak kara. Chłopak skończy szkołę, zacznie studia i ― zgodnie z rodzinną tradycją ― wstąpi do Izby Lordów, by u boku własnego ojca współdecydować o dalszych losach kraju. 

Podobnie jak większość uczniów Akademii Świętej Małgorzaty, Celeste stara się unikać Olivera, jednak pewnego dnia, gdy udaje się do biblioteki, palący papierosa Oliver już na nią czeka.

Diuna

Cyklu Diuna chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – może jednak wiosną ktoś zainspiruje się, by poznać klasykę fantastyki na nowo? Zwłaszcza na fali podbijającej kina drugiej części ekranizacji. 
Historia rodu Atrydów, którzy przybywają na pustynną planetę Arrakis, przypadnie do gustu miłośnikom science-fiction i space oper. Arrakis zwana Diuną to miejsce, w którym występuje najcenniejszy surowiec w całym Wszechświecie, przyprawa zwana melanżem. Pilnują go jednak zamieszkujący planetę Fremeni, a wśród pustynnych piasków czają się groźne, ogromne czerwie. Atrydzi na mocy cesarskiego rozkazu obejmują Arrakis władzą, jednak okazuje się, że to podstęp. Planeta należała wcześniej do wrogiego rodu Harkonnenów, którzy nie odpuszczą władzy tak łatwo. 

Świat, który nadchodzi

Dla miłośników literatury popularnonaukowej lub wszystkich, którzy chcą ją bliżej poznać, polecamy Świat, który nadchodzi - rozważania o tym, co w niedługim czasie może stać się z nami jako gatunkiem ludzkim. Strefy klimatyczne zaczęły się przesuwać z równika w kierunku obu biegunów, zwierzęta i rośliny wyruszają więc w drogę w poszukiwaniu lepszych warunków do życia. A my? Jako ludzie, mamy większe możliwości adaptacji niż pozostałe gatunki. Możemy wycofać się do klimatyzowanych domów, uprawiać rośliny odporne na wysokie temperatury i opracowywać zaawansowane systemy nawadniania szklarni. Potrafimy przemieszczać się na duże odległości w krótkim czasie. Czy jednak zdołamy wykorzystać nasze możliwości i w jaki sposób wykreujemy naszą własną przyszłość?

Wiosna to czas, który sprzyja odkrywaniu nowych ścieżek literackich i pogłębianiu zainteresowań czytelniczych. Czy któryś z powyższych ebooków przyciągnął Twoją uwagę? Być może już dobrze go znasz i chcesz podzielić się swoimi odczuciami?

Bogactwo oferty ebooków otwiera przed nami szerokie możliwości eksploracji książek – jeśli jeszcze nie masz przekonania do takiej formy książki, zachęcamy, by tej wiosny to zmienić. Wspomniane tytuły to jedynie wierzchołek góry lodowej, której odkrywanie zapowiada się niezwykle ekscytująco!

Dlatego też, aby jeszcze bardziej wzbogacić swoje wiosenne doświadczenia czytelnicze, wpadnij do księgarni Ebookpoint.pl – bo właśnie trwa Wielkanocny Kiermasz Książkowy. Tam czekają kolejne fascynujące ebooki, audiobooki i książki, którymi doładujesz swoją biblioteczkę. Niech tegoroczna wiosna będzie dla nas czasem niezapomnianych literackich podróży i nieustannego odkrywania nowych, inspirujących historii!

Jakie ebooki wybierzesz na zaczytane wiosenne dni?

Wielkanocny Kiermasz Książkowy - grafika

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje