"Egzekutor". Sensacyjna produkcja sprzed lat

Data: 2020-05-19 18:55:05 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet
News -

Egzekutor to kultowy thriller pochodzący z 1996 roku z udziałem znanego Arnolda Schwarzeneggera. Przed seansem warto jednak przypomnieć sobie, o czym jest film.

Egzekutor to znany film sensacyjny, który pierwszy raz na ekranach pojawił się pod koniec lat 90. W roli głównej występuje popularny z podobnych produkcji tamtych lat Arnold Schwarzenegger.

Egzekutor  – opis filmu

Lee Cullen powoli, lecz sukcesywnie pięła się po szczeblach kariery w rządowym Departamencie Obrony USA. Sumiennie wykonująca swoje obowiązki urzędniczka nie spodziewa się jednak, że przypadkiem dokona szokującego odkrycia, a w jej rękach leżeć będzie dalszy los kraju i świata.

Czytaj także: Szklana pułapka 4.0 – o czym jest film? Czy warto obejrzeć?

Cullen wpada na trop szczególnie niebezpiecznej broni, która przekazana ma zostać ugrupowaniu chcącemu siłą przejąć władzę w Stanach Zjednoczonych. Zagrożona jest stabilna sytuacja w państwie, dlatego – zgodnie z procedurami – kobieta informuje o swoim odkryciu agencję FBI.

Niestety, w przekręt zamieszani są także najważniejsi politycy w kraju, którzy zrobią wszystko, by transakcja doszła do skutku. Nawet kosztem eliminacji jednej z rządowych urzędniczek. Na pomoc Lee może przyjść tylko jedna osoba – agent John Kruger, egzekutor, zajmujący się programem ochrony świadków koronnych.

Egzekutor – obsada

Film Egzekutor do kina trafiła w 1996 roku. Za reżyserię odpowiada Chuck Russell.

W rolę agenta Johna Krugera, czyli tytułowego egzekutora, wciela się wspomniany już Arnold Schwarzenegger.

Oprócz niego wystąpiły także inne gwiazdy - postać Lee Cullen odegrana została przez Vanessę Williams, oprócz niej pojawili się także Robert Pastorelli, Danny Nucci, Karl Schulz, James Coburn oraz James Cromwell.

Egzekutor – gdzie zobaczyć?

Kiedy w telewizji będzie można zobaczyć film Egzekutor? Film wyemitowany zostanie we wtorek, 15 czerwca 2021 roku o godzinie 20:00 na antenie telewizji TVN 7.

Czytaj także: Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – Ciemna i Jasna strona Mocy po raz kolejny zderzą się ze sobą!

Aktualnie tytuł ten nie jest dostępny na żadnej z polskojęzycznych platform VOD.

Egzekutor – książka

Niestety, film Egzekutor stworzony został na kanwie oryginalnego scenariusza, a zatem produkcja nie jest oparta na żadnej książce. Nie istnieje również powieść, która powstałaby po premierze filmu. 

Co jednak możemy zaproponować w zamian? Wśród publikacji warta polecenia jest powieść Nadchodzący sztorm. Przedstawia ona losy emerytowanego agenta CIA, Derricka Storma, który zmuszony jest powrócić z emerytury do służby, by pomóc w jednej z najtrudniejszych spraw w życiu – uratowaniu uprowadzonego syna znanego senatora.

Książkę Nadchodzący sztorm możecie kupić w księgarniach internetowych:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje