Eurowizja 2022: 2. półfinał. Kiedy w TV? Jakie kraje? Gdzie zobaczyć?

Data: 2022-05-12 12:12:01 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Już dziś na TVP1 będziemy mogli zobaczy drugi półfinał słynnego w całej Europie widowiska muzycznego. Eurowizja od 1956 roku bawi i zaskakuje widzów. Jest jednym z najdłużej trwających programów telewizyjnych na świecie, a równocześnie cały czas dopasowuje się do współczesnych trendów. Czym zaskoczy nas 66 edycja tego wydarzenia?

Obrazek w treści
fot. EBU / Nathan Reinds

W zeszłorocznej Eurowizji najwięcej głosów zarówno od sędziów, jak i widzów otrzymał włoski zespół Maneskin. To oznacza, że tegoroczna edycja konkursu odbywa się właśnie w tym pięknym kraju. Widowisko ma miejsce w urokliwym Turynie. Dziś czeka nas drugi półfinał, pierwszy był we wtorek. W końcu na scenie, będziemy mogli zobaczyć reprezentanta Polski! Czy przejdzie do finału, który odbędzie się w sobotę? 

Eurowizja 2022 – 2. półfinał – jakie kraje wystąpią? 

Eurowizja to szalenie popularne widowisko, które istnieje już niezwykle długo w świadomości ludzi. Można powiedzieć, że na dobre wpisała się w popkulturę i do dziś jest chętnie oglądana. Ma wielu zwolenników i zagorzałych fanów. Co roku występują na niej wspaniali i utalentowani artyści. Kogo zobaczymy na scenie? 

Polska

W tym roku Polska ma naprawdę spore szanse na przejście dalej i być może zajęcie wysokiego miejsca w tabeli. Naszym reprezentantem jest Krystian Ochman. Muzyk zwyciężył 11 edycję programu The Voice of Poland. Dziś wykona utwór River, którego jest współautorem i współkompozytorem! Trzymamy kciuki za utalentowanego wokalistę!

Finlandia

Finlandia jako pierwsza pojawi się na scenie tego wieczoru. Jej reprezentantem jest znany na całym świecie zespół The Rasmus. Międzynarodową sławę zdobyli po wypuszczeniu piątego albumu, na którym znalazł się kawałek: In the Shadows. Teledysk do tego utworu ma prawie 95 milionów wyświetleń na serwisie YouTube. Dziś w ich wykonaniu usłyszmy zupełnie nowy utwór: Jezebel. Czy uda im się ponownie wzbudzić zainteresowanie słuchaczy?

Czytaj również: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 9 do 15 maja 2022 roku

Australia

Kraj w którym Eurowizja była emitowana od 1983 roku. Już wtedy konkurs zebrał sporą liczę fanów, która powiększała się z roku na rok. Po raz pierwszy zadebiutowali w jubileuszowym 60 Konkursu Piosenki Eurowizji w 2015 roku. Od tego czasu co rok możemy oglądać australijskich reprezentantów. W tym roku na scenie wystąpi Sheldon Riley w piosence Not The Same.

Pozostałe kraje

Kolejno na scenie zaprezentują się: Finlandia, Izrael, Serbia, Azerbejdżan, Gruzja, Malta, San Marino, Australia, Cypr, Irlandia, Macedonia Północna, Estonia, Rumunia, Polska, Czarnogóra, Belgia, Szwecja oraz Czechy. Występu którego reprezentanta najbardziej nie możecie się doczekać?

Eurowizja 2022 – 2. półfinał – kiedy w TV?

Drugi półfinał Eurowizji już dziś ma swoją premierę! Transmisja odbywa się na żywo, prosto z Turynu. Konkurs będzie można oglądać na stacji TVP1 lub na TVP Polonia. Zapraszamy przed ekrany punkt godzina 21:00! 

Czytaj również:  Gala French Touch - święto kultury francuskiej, telewizyjna Dwójka zaprasza na muzyczne widowisko

Jeśli nie uda wam obejrzeć widowiska na żywo, to wcale nie trzeba się martwić! Powtórka następnego dnia, 13 maja, w piątek o godzinie 21:35 na kanale TVP Rozrywka. Drugi półfinał zobaczyć można także w serwisie YouTube:

 

Eurowizja 2022 – kto przeszedł do finału?

Po pierwszym półfinale znamy już połowę stawki, którą zobaczymy w sobotnim finale! Chociaż Polacy nie mogli we wtorek głosować, to jednak obserwowanie tego, kto się dostał, a kto nie było niezwykle emocjonujące! Przeszło wielu fantastycznych artystów z ciekawymi propozycjami muzycznymi. 

Czytaj również:  „Chwała Ukrainie” – wyjątkowy koncert już w telewizji

W finale na pewno zobaczymy: Szwajcarię, Armenię, Islandię, Litwę, Portugalię, Norwegię, Grecję, Ukrainę, Mołdawię i Holandię. Po drugim finale wiadomo na pewno, że w finale zobaczymy reprezentanta Polski — Ochmana z piosenką River! Oprócz tego na finałowej scenie Eurowizji zobaczymy reprezentantów Belgii, Czech, Azerbejdżanu, Finlandii, Estonii, Australii, Szwecji, Rumunii oraz Serbii.

Eurowizja 2022 – czy są książki o Eurowizji?

Póki co na półkach polskich księgarni niestety nie znajdziemy pozycji związanych z Eurowizją. W zamian jednak możemy Wam polecić biografię gwiazd, które zwyciężyły 19 Konkurs Piosenki Eurowizji. ABBA. Historia supergrupy autorstwa Carla Magnusa Palma to publikacja, która zawiera portrety członków tego zespołu, jak i zapis historii i sukcesu jaki osiągnęli. A wszystko to zaczęło się właśnie na Eurowizji! 

Książkę ABBA. Historia supergrupy można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy