„Chwała Ukrainie” – wyjątkowy koncert już w telewizji 

Data: 2022-05-07 12:13:01 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

W sobotnie popołudnie na antenie TVP 2 wyemitowany zostanie wyjątkowe widowisko muzyczne. Koncert Chwała Ukrainie odbył się w ostatnich dniach kwietnia w Warszawie, a wystąpiły w nim największe polskie gwiazdy. Już w tę sobotę zobaczyć będzie go można na małych ekranach.

Obrazek w treściFotografia ilustracyjna / Pexels

Chwała Ukrainie to kolejny koncert charytatywny, który zorganizowany został, by wyrazić solidarność z narodem ukraińskim. Tym razem widowisko odbyło się w Warszawie, a udział w nim wzięły znane polskie gwiazdy świata muzyki. 

Chwała Ukrainie – co to za koncert? 

Koncert Chwała Ukrainie zorganizowany został 25 kwietnia na placu Piłsudskiego w Warszawie. Koncert powstał dzięki Bankowi Gospodarstwa Krajowego, a celem wydarzenia było wyrażenie solidarności z Ukrainkami i Ukraińcami. 

Czytaj także: Kultura pomaga Ukrainie. Bezpłatne e-booki i seanse kinowe

W czasie koncertu zbierano datki za pomocą płatności cyfrowych na rzecz Ukrainy. 

Chwała Ukrainie – kto wystąpił? 

Udział w koncercie wzięły znane polskie gwiazdy muzyki. Wśród nich znalazła się m.in. Justyna Steczkowska, Kasia Stankiewicz wraz z zespołem Varius Manx czy Urszula. Na scenie pojawili się również Andrzej Piaseczny oraz Małgorzata Ostrowska. 

Czytaj także: Harry Potter wycofany w Rosji. J.K. Rowling podjęła decyzję

W czasie koncertu połączono się z muzykami przebywającymi obecnie w Kijowie oraz Lwowie, a wydarzenia poprowadziła Małgorzata Kożuchowska. 

Chwała Ukrainie – gdzie zobaczyć? 

Koncert Chwała Ukrainie wyemitowany zostanie w sobotę 7 maja o godzinie 20:00 na antenie TVP 2. Po premierze programu w sobotni wieczór, koncert ponownie zobaczyć będzie można od godziny 11:50 na telewizyjnej Dwójce w niedzielę. 

Czytaj także: Rosyjscy pisarze i ludzie kultury apelują w liście do rodaków

Cała relacja z koncertu dostępna jest także w Internecie na platformie YouTube: 

Chwała Ukrainie – pomoc 

Istotną częścią koncertu była prowadzona zbiórka pieniędzy na pomoc Ukrainie. Wpłat można było dokonywać za pomocą płatności BLIK oraz poprzez przelew bankowy. 

Wraz z wybuchem wojny w Ukrainie, wiele organizacji włączyło się w pomoc narodowi ukraińskiemu. Wciąż można dołączyć się do zbiórek na rzecz Ukrainek i Ukraińców, które prowadzone są m.in. przez Unicef, Polską Akcję Humanitarną oraz Caritas Polska

 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.