Gran Torino – Pewne wartości, pozostają stałe i niezmienne...

Data: 2020-10-21 16:49:23 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Gran Torino to kolejny świetnie przyjęty film Clinta Eastwooda, który prezentuje wyjątkową opowieść o amerykańskim weteranie wojennym, który stara się spokojnie przetrwać w dzielnicy imigranckiej. Pewnego dnia musi odeprzeć atak gangu młodzieżowego, co zmieni jego obecne życie....

Obrazek w treści

Gran Torino to amerykański film z gatunku dramat obyczajowy z 2008 roku, w reżyserii Clinta Eastwooda.

Gran Torino – opis

O czym jest film Gran Torino? Walt Kowalski to weteran wojenny, który od czasu wojny w Korei stara się odnaleźć w zmieniających się Stanach Zjednoczonych. Pomimo wielu lat na kraku w dalszym ciągu utrzymuje się przy swoich zasadach.

Ciężka praca, honor oraz miłość do ojczyzny trzymają go przy życiu w dobrej formie. Mieszkając w dzielnicy imigrantów, należy do mniejszości. Te postrzega jako grupę osób, które niczego nie robią sobie z dziedzictwa, kultury oraz historii USA.

Czytaj także: Piraci z Karaibów: Na krańcu świata - Co kryje się za horyzontem?

Pomimo trzymania się z dala od sąsiadów, pewnego dnia wejście w konflikt z jednym z młodzieżowych gangów, które zechcą przejąć jego wyjątkowego Forda Gran Torino z 72. Kowalski nie tylko zostaje bohaterem, ale także mocniej zapoznaje się z Azjatyckimi sąsiadami.

Gran Torino – obsada

Kto wystąpił w filmie Gran Torino? W roli głównej własnego filmu wystąpił Clint Eastwood (Władza absolutna, Mściciel, Wyzwanie, Na linii ognia, Przemytnik; o aktorze możecie przeczytać, chociażby w książce Amerykański buntownik. Życie Clinta Eastwooda), udowadniający, że pomimo bardzo zaawansowanego wieku, w dalszym ciągu jest w świetnej formie fizycznej, doskonale radząc sobie na Srebrnym Ekranie, zachowując jednocześnie kontrolę nad całą produkcją.

Czytaj także: "Czerwona królowa": Zoja marzy o dzieciach, a KGB wyczuwa zagrożenie dla siebie... Co wydarzy się w 7 i 8 odc Czerwona królowa?

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Bee Vang, Ahney Her, Christopher Carley i Brian Haley.

Gran Torino – gdzie obejrzeć? 

Film Gran Torino dziś możemy zobaczyć w środę, 24 listopada o 21:35 na antenie TVN 7.

Czytaj także: Ćwiczenia przygotowujące do dobrej śmierci. Biblioteka zdobyła starodruk z XVIII wieku 

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD i na Netflixie.

Gran Torino – opinie

Film Gran Torino doczekał się znakomitego przyjęcia, nie brakowało "dziewiątek" i "dziesiątek", a fani zdecydowanie docenili projekt, ceniąc go sobie wyraźnie lepiej niż recenzenci i krytycy. Propozycja z niezwykłą opowieścią oraz wydarzeniami, które bez dwóch zdań zapisują się w pamięci widzów.

Gran Torino – książka

Film Gran Torino jest kolejną propozycją opracowaną przez Clinta Eastwooda, który w dalszym ciągu w pełni odpowiada za swoje produkcje, dbając o każdy element. Tak samo było w przypadku dramatu obyczajowego z Kowalskim w roli głównej. Być może po seansie filmu zechcecie przeczytaj książkę - Koniec świata szwoleżerów. Czcigodni weterani.

Czytaj także: Zadowolona z teraźniejszości. Fragment książki „Kłamstewka" 

Książkę Koniec świata szwoleżerów. Czcigodni weterani kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy