Już wkrótce kolejny serial na podstawie książki autora „Gry o tron"

Data: 2018-01-07 00:20:11 Autor: Sławomir Krempa
News - Już wkrótce kolejny serial na podstawie książki autora „Gry o tron

Jeszcze w tym roku na antenie stacji Syfy i w Netflixie zadebiutuje kolejny serial na podstawie książki George'a R.R. Martina, autora Gry o tron. Będzie to produkcja Nightflyers, oparta na wydanej w Polsce w latach osiemdziesiątych XX wieku mikropowieści Wędrowcy, które znajdziecie w zbiorku opowiadań pod tym samym tytułem. 

Nie jest to zresztą pierwsza filmowa adaptacja Wędrowców.  W roku 1987 historię Martina zekranizował Robert Collector. W świecie przyszłości Ziemi grozi zniszczenie ze strony obcych. Grupa astronautów - naukowców wyrusza więc w kosmos na ultranowoczesnym statku kosmicznym The Nightflyer, mając na celu przejęcie wrogiej jednostki. Tylko oni mogą uchronić świat ludzi przed zagładą. Rzecz w tym, że w kluczowym momencie sztuczna inteligencja wspierająca astronautów... odmawia posłuszeństwa.

Scenarzystą produkowanego przez Roberta Jaffe serialu został Jeff Buhler. Funkcję showrunnera, odpowiedzialnego za całość produkcji, pełni Daniel Cerone George R.R. Martin wycofał się z udziału w pracach nad serialem, nie wiemy więc, na ile będzie on wierny literackiemu pierwowzorowi. Wiemy natomiast, że budżet serialu jest spory (przyznał to w rozmowie z mediami George R.R. Martin, a zagra w nim Gretchen Mol (znana z Chance oraz Mozart in the Jungle), w pozostałych rolach zobaczymy zaś Angusa Sampsona (Fargo), Briana F. O’Byrne'a (Million Dollar Baby), Davida Ajalę (Szybcy i wściekli 6), Eoina Mackena (Merlin), Jodie Turner-Smith (The Last Ship), Mayę Eshet (Teen Wolf) i Sama Strike'a (Leatherface, Timeless). Premiera zapowiadana jest na lato 2018.

okładka za: http://encyklopediafantastyki.pl

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje